تاریخ انتشار :جمعه ۳ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ

   440 بازدید

تقی کهوریان : درحال حاضر از 245 هزار واحد مسکونی روستایی در استان تعداد 39 هزار و 500 واحد روستایی تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد که با اجرای این طرح در آینده نزدیک تمامی خانه های روستایی تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

 جوان پرس : معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خواستار راه اندازی بانک اطلاعاتی هواشناسی در این استان شد.

 «تقی کهوریان» در جلسه شورای فنی استان آذربایجان غربی با تاکید بر توسعه هواشناسی کاربردی در استان گفت:هواشناسی از علوم پیشرفته و مورد استفاده در تمامی حوزه هاست و با بکارگیری داده های بدست آمده از سیستم های هواشناسی در طراحی و مکان یابی پروژه ،انتخاب نوع مصالح وکیفیت اجرا در پروژه های عمرانی و زیربنایی به عنوان یک اصل ضروری باید مورد اهتمام مدیران و مسئولین باشد.

کهوریان راه اندازی بانک اطلاعاتی هواشناسی در استان را خواستار شد و افزود:پهنه بندی استان از نظر پدیده های هواشناسی نظیر میزان بارش ها،بار برف و درجه برودت هوا ، دوره یخبندان و سایر داده های اقلیمی و تهیه سیستم های GIS که متشکل از لایه های رقومی از این اطلاعات گسترده هواشناسی است بسیار ضروری است که باید در دستور کار اداره کل هواشناسی استان قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اجرای طرح ها برپایه مبانی علمی در مدیریت هزینه های ساخت وکاهش خسارت ها درزمان وقوع حوادث نقش تعیین کننده دارد اظهار داشت: با در اختیار گذاشتن این اطلاعات به دستگاههای اجرایی و مشاوران و مهندسان پروژه ها درتعیین نوع  سیستم مدیریت طرح ها می تواند راهگشا باشد.

تقی کهوریان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح بیمه حوادث منازل روستایی استان نیز اشاره ای کرد و گفت:این طرح با دستور استاندار محترم و با مشارکت شرکت های بیمه ای فعال دراستان تا یکماه آینده به اجرا درمی آید و خانه های روستاییان در مقابل حوادثی همچون زلزله بیمه می شوند.

وی افزود: درحال حاضر از 245 هزار واحد مسکونی روستایی در استان تعداد 39 هزار و 500 واحد روستایی تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد که با اجرای این طرح در آینده نزدیک تمامی خانه های روستایی تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109593
دیدگاه خود را به ما بگویید.