تاریخ انتشار :سه شنبه 19 ژوئن 12.::. ساعت : 1:56 ب.ظ

   2353 بازدید

halge1

قانون جديد معافيت از خدمت سربازي مصوبه دوم آذرماه 90 از آغاز سالجاری عملي شده است.

به گزارش جوان به نقل از  ايسنا، منطقه آذربايجان غربي، “حبيب شريف زاده” در جمع خبرنگاران اظهار كرد :  اين قانون جديد درسه حوزه معافيت براي آحاد مردم، مددجويان بهزيستي و كميته امداد امام(ره) و خانواده هاي ايثارگران است.

وي اولين معافيت براي آحاد مردان را شامل معافيت براي تک پسر نگهدارنده پدر بالای 65سال سن اعلام کرد و افزود: تنها پسر بالاي  18 سال به عنوان كفيل پدر شناخته و از خدمت سربازي معاف مي شود .

وي اضافه كرد: مشمولان داراي پدر زير 65 سال كه به علت بيماري توان اداره امور را نداشته باشند با تشخيص  شوراي پزشكي رده هاي وظيفه عمومي  از خدمت سربازي معاف مي شوند.

شريف زاده ادامه داد: مشمولان تک پسر مراقب مادر فاقد شوهر كه از مرگ شوهر 30 ماه گذشته باشد از خدمت سربازي به طور دايم معاف مي شوند.

وي همچنین معافيت دايم را براي مشمولان داراي خواهر و بردار صغير كه سرپرست خانوار هستند، اعلام کرد.

معاون نظام وظيفه عمومي آذربايجان غربي معافيت را براي فرزند سربازي كه در حين خدمت سربازي  فوت كرده باشد، دانست و افزود: در صورت نداشتن فرزند، برادر سرباز متوفي، معاف از خدمت سربازي مي شود.

وي با اشاره به اينكه در قانون جديد همه فرزندان شهيد از خدمت سربازي معاف مي شوند، عنوان كرد: براساس این قانون در صورتی که هر شهیدی فاقد فرزند پسر باشد، برادر وی از خدمت معاف می شود.

شريف زاده همچنین تمام فرزندان رزمندگان جاويدالاثر را  از خدمت سربازي معاف دانست و ادامه داد: آزاده های با  سابقه 24 ماه اسارت نیز يكی از فرزندان پسرشان از خدمت سربازي معاف مي شوند و اين امتياز قابل افزايش است.

وي در ادامه با اشاره به اينكه يكی از فرزندان ایثارگران با 25 درصد جانبازي و دو فرزند ایثارگران با 50 درصد جانبازی از خدمت سربازي معاف هستند، بيان كرد: در صورت نداشتن فرزند، يكي از دامادها به انتخاب جانباز و همچنين فرزند خوانده اي به تاييد بنياد شهيد و امور ایثارگران از خدمت سربازي معاف هستند.

معاون وظيفه عمومي فرماندهي آذربايجان غربي اضافه كرد: جانبازان زير 25 درصد نیز از خدمت سربازي معاف هستند.

وي اظهار كرد: به ازاي هر 30ماه و 60 ماه جبهه  نیز به ترتیب يك و دو فرزند از خدمت سربازي معاف می شوند.

Print Friendly
کدخبر : 5657
9 دیدگاه

 1. yalda says:

  من تازه این خبرو دیدم خیلی مسخرست که اگه شهیدی پسر نداشت برادرش معاف شه.کم برادروخواهر شهید از موقعیت شهید استفاده میکنن حالا اینم اضافه شد…پس داماد شهید چی میشه یعنی آقایونی که این قانونو میذارن برادر شهید رو واجب تر از دخترش میدونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا مسخرست………..

 2. سما says:

  پدر من جانباز 25درصد هست و فرزند ذکور ندارد.آیا یکی از دامادهای ایشان معاف می شوند؟لطفا پاسخ رابه من بگید.

 3. s.m says:

  ما که نفهمیدیم چه جوری “بایدداماد شد که معاف شد”
  هیچی در این مورد ننوشته که

 4. ناشناس says:

  Thanks a lot for the post.Really thank you! Awesome.

 5. امیر says:

  سلام داماد شهید از سربازی معاف میشه? لطفا جواببدین

 6. سما says:

  خواهش می کنم مسئولین این سایت جواب بدید.آیادامادجانباز25%که فرزند ذکور نداره و برادرش هم به سربازی رفته از سربازی معاق میشود؟

 7. مارال says:

  شماها چرا دارید میسوزید

 8. ناشناس says:

  خواهش می کنم مسئولین این سایت جواب بدید.آیادامادجانباز۲۵%که فرزند ذکور نداره و برادرش هم به سربازی رفته از سربازی معاف میشه…لطفآ جواب بدید

دیدگاه خود را به ما بگویید.