تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ تیر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۶ ق.ظ

   484 بازدید

جاده مهاباد به سردشت چونان مارسیاهی خفته بربسترخاک است که در نزاعی خونین بین لاستیک و آسفالت تن پاره پاره اش منتظر دست مددکاری است تا مرهمی برجان نحیفش بگذارد.
جوان پرس : جاده مهاباد به سردشت چونان مارسیاهی خفته بربسترخاک است که در نزاعی خونین بین لاستیک و آسفالت تن پاره پاره اش منتظر دست مددکاری است تا مرهمی برجان نحیفش بگذارد.
 به نقل از ایرنا،برای پوشش خبری مراسم آبگیری سد سردشت همراه با مسئولان وزارت نیرو و جمعی از همکاران خبرنگار، روز پنجشنبه از تبریز عازم سردشت شدیم .

در راه مهاباد به سردشت ، جاده سنگلاخی از یک طرف و اینترنت بی رمق که امکان ارسال خبر را نمی داد از طرف دیگر، گروه را کلافه کرد.
شهروندانی که با خودروی شخصی قصد عزیمت از تبریز به سمت سردشت در استان آذربایجان غربی را دارند ؛ با دورشدن از شهر تبریزتن نحیف جاده را زیرلاستیک های خودروی خود حس می کنند که چگونه با سرسختی تمام در مقابل نامهربانی لاستیک خودروها تاب می آورد تا سفری مطمئن برای مسافران رقم بزند.
دراین جنگ و جدال، مسیر تبریزتا مهاباد مورد لطف قرار گرفته و بیشتر قسمت های آن بازسازی و یا نوسازی شده است ودرنزاع بین لاستیک و جاده، توان مقاومت جاده افزوده شده تا سفری کم خطرتر برای مسافران فراهم کرده و خاطری خوش از سفر برای آنان ایجاد شود.
هنگامی که از شهرمهاباد راه خود را به سمت سردشت ادامه می دهی جاده ای خودنمایی می کند که تنش پراز زخم های فراوانی است که برخی مواقع این زخم ها سربازکرده و فریاد کمک خواهی آن دردل کوه های سربه فلک کشیده پیچیده و همچنان منتظراست تا شاید دست یاریی از آستین بیرون آمده و در این نزاع با نوسازی یاریگر جاده باشد.
قدم به قدم تن زخمی جاده حواس راننده و مسافران را از مناظر زیبای مسیر دورکرده و وادارمی سازد برای پیشگیری از بروزحادثه ای ناگوار بیشتر بر جاده متمرکز باشند.
درحالی این جاده زیبا منتظر دستان یاری گری برای توانمند سازی است که دولت تدبیر و امید توسعه و احداث راه های جاده ای و ریلی را در اولویت کاری خود قرار داده است، به گونه ای که معاون برنامه ‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در ماه های اخیرگفت: 53 هزار کیلومتر راه هم اکنون در سراسر کشور در دست ساخت است.
امیر امینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود 43 هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه، آزادراه، راه روستایی و 10 هزار کیلومتر راه ریلی در کشور در حال ساخت است.
وی، از امضای 470 هزار میلیارد ریال تفاهم نامه در زمینه احداث راه در کشور خبر داد و اظهار کرد: این تفاهم نامه ها در زمینه سرمایه گذاری راه ریلی، آزادراه و فرودگاه امضاء شده است و امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه ها شاهد رونق خوبی در حوزه راه در کشور باشیم.
امینی گفت: یکی از مهمترین شاخصه های پیشرفت در دولت یازدهم بخش راه و حمل و نقل است.
به گزارش ایرنا، هم اکنون طول راه های کشور به 210 هزار کیلومتر رسیده که 34 هزار کیلومتر آن به راه های شریانی اختصاص دارد و بیش از 75 درصد رفت و آمد هموطنان از طریق راه های شریانی کشور انجام می شود.
*کلام آخر
تلاش دولت تدبیرو امید برای ساختن جاده های جدید ستودنی است با این حال جا دارد توجه ویژه ای نیز به جاده های فرعی مانند جاده مهاباد به سردشت بشود، تا این جاده ها نیز بیش از پیش سفری سالم و مطمئن برای مسافران رقم بزنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105444
دیدگاه خود را به ما بگویید.