تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ

   157 بازدید

پناهی با بیان اینکه ساماندهی این دکه ها و کیوسک های واگذار شده در طی سالهای متمادی درشهر یک ضرورت است افزود: در سطح شهر در مجموع 600 کیوسک و کانکس وجود دارد که از این تعداد 230 کیوسک مطبوعاتی و عرضه کننده تنقلات فعالیت دارند.

جوان پرس : رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت : کیوسک های سطح شهر با جذب سرمایه گذار داخلی ساماندهی می شود.

حسین پناهی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه افزایش و واگذاری دکه در سطح شهر ممنوع است، بیان کرد: مدیریت شهری در راستای ساماندهی آنان با توجه به موضوع مهم ارومیه ۲۰۲۰ اقدام خواهد نمود.

وی با اشاره به اهداف این طرح تصریح کرد: از برنامه های شورای شهر در دوره پنجم توجه به مبحث سیمایی و زیبایی منظری شهر است که وجود کیوسک ها و کانکس های مطبوعاتی در نقاط مختلف شهر بدون جانمایی مناسب و اشغال نقاطی از شهر همچنین عدم رسیدگی به زیبایی کیوسک ها سبب ایجاد چهره ای زشت در شهر شده که بمنظور رسیدن به اهداف زیباسازی شهر درصدد ساماندهی این کیوسک ها اقدام می شود.

پناهی با بیان اینکه ساماندهی این دکه ها و کیوسک های واگذار شده در طی سالهای متمادی درشهر یک ضرورت است افزود: در سطح شهر در مجموع ۶۰۰ کیوسک و کانکس وجود دارد که از این تعداد ۲۳۰ کیوسک مطبوعاتی و عرضه کننده تنقلات فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در راستای توجه به زیبایی شهری و متمرکز نمودن کیوسک ها، مدیریت شهری با استفاده از راهکارها و تکنولوژی های روز دنیا اقدامات اساسی را با مشارکت بخش خصوصی داخلی انجام خواهد داد و در مرحله بررسی با شهرداری هستیم بیان کرد:  در دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه مصوبات قابل قبولی در بخش ساماندهی کیوسک های سطح شهر ابلاغ شد اما متأسفانه اجرایی نشد و لذا معاونت خدمات شهری باید نسبت به آن بطور جد وارد عمل شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: بیشتر کیوسک های سطح شهر در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی و کمک به جمع کثیری از تحت پوشش های بهزیستی و کمیته امداد ایجاد شده است.

وی گفت:خروج از روش های سنتی و ورود به روش ها و تکنولوژی های نوین باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد و با توجه به اینکه ارومیه در سال ۲۰۲۰ بعنوان شهر بین الملل گردشگری معرفی خواهد شد باید توجه بیستری به سیما و منظر شهری و معرفی نقاط گردشگری و توریستی شهر ارومیه داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114524
دیدگاه خود را به ما بگویید.