تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۸ ق.ظ

   378 بازدید

صبح ديروز  روز پركار رضا حسيني معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بود .

جوان پرس : صبح دیروز  روز پرکار رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بود وی و تیم کاری اقتصادی استان ابتدا یک هیئت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای ای در محل  کارش دیدار کردند.

در این دیدار طرفین در خصوص راه‌اندازی خط هوایی حمل‌ونقل محصولات کشاورزی (کارگو) در فرودگاه بین المللی ارومیه بحث و تبادل نظر نمودند.

شرکت ترکیه‌ای در این دیدار آمادگی خود را برای انجام همکاری‌های مشترک برای راه‌اندازی کارگو در فرودگاه ارومیه اعلام کرد و مقرر شد توافقات و تفاهم اولیه در این خصوص انجام گیرد.

تسهیل صادرات سیب ارومیه به اروپا

بر اساس این گزارش برخی کشورها متقاضی محصولات تولیدی استان از جمله سیب درختی هستند که به دلیل مسافت طولانی امکان صادرات وجود ندارد و با اتخاذ این تصمیم گام‌های مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی استان برداشته می‌شود.

روزپرکار معاون اقتصادی استاندار / جزئیات حضور سه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان غربی + تصاویر

علاوه بر این صبح امروز یک هیئت سرمایه‌گذاری پرتقالی نیز با حضور در محل استانداری با رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی دیدار کرد.

علاقه مندی پرتغالی ها برای سرمایه گذاری در آذربایجان غربی

این هیئت سرمایه‌گذاری که در زمینه‌های فناوری‌های نوین، صنایع غذایی، کشاورزی و گردشگری تخصص دارد علاقه‌مندی خود را به فعالیت و سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان غربی اعلام کرد.

در این جلسه با دستور معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی مقرر شد اطلاعات کاملی از ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری استان به هیئت سرمایه‌گذاری پرتقالی ارائه شود و هیئت پرتقالی نیز زمینه علاقه‌مندی خود برای فعالیت در استان را اعلام کند.

امروز در دیداری دیگر با یک هیئت تجاری و سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: زمینه توسعه همکاری‌ها با کشور ترکیه فراهم است.

روزپرکار معاون اقتصادی استاندار / جزئیات حضور سه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان غربی + تصاویر

حسینی در دیدار با  نمایندگان آژانس توسعه شرق آناتولی وابسته به وزارت تجارت ترکیه با شاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان آذربایجان غربی در حوزه‌های مختلف گفت: از حضور سرمایه گذاران ترک در استان حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به زمینه‌های همکاری میان آذربایجان غربی و استان‌های مرزی ترکیه گفت: حمل‌ونقل، گردشگری، سرمایه گذاری‌های مشترک، آموزش و پزشکی زمینه‌های مناسبی برای توسعه همکاری‌های دو جانبه است و ما در این زمینه آماده همکاری هستیم.

حسینی بر تشکیل کارگروه‌های مشترک با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی تاکید کرد.

دیدار با تعدادی از فعالان بخش خصوصی استان در اتاق ارومیه

روزپرکار معاون اقتصادی استاندار / جزئیات حضور سه هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان غربی + تصاویر

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در دیدار با تعدادی از فعالان بخش خصوصی استان از آنان خواست تا بسته پیشنهای خود را در خصوص اختصاص ارز و رفع مشکلات واردات و صادرات ارائه کنند.

حسینی در جلسه با تعدادی از فعالان اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی ارومیه با اشاره به مشکلات بوجود آمده در خصوص روند اختصاص ارز به برخی از واحدهای تولیدی و ارائه بخشنامه های ارزی مختلف بانک مرکزی گفت: بخش خصوصی استان بسته پیشنهای  خود را در خصوص اختصاص ارز و رفع مشکلات واردات و صادرات ارائه کنند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی استان آذربایجان غربی می تواند به عنوان یکی از استانهای مهم مرزی کشور نقش مهمی در صادرات و واردات کالا به کشور ایفا کند.

او با تاکید بر دریافت ارز مورد نیاز واحد های تولیدی استان ادامه داد: بانک مرکزی باید به گونه ای عمل کند که واحد های تولید که نیازمند واقعی ارز هستند بتوانند ارز مورد نیاز خود را برای واردات مواد اولیه دریافت کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115329
دیدگاه خود را به ما بگویید.