تاریخ انتشار :یکشنبه 23 دسامبر 12.::. ساعت : 3:05 ب.ظ

   2352 بازدید

80263708-2808287

 شبکه لرزه نگاری تبریز کانون دقیق زمین لرزه امروز آذربایجان غربی را 8 کیلومتری خوی اعلام کرد .

زمین لرزه ای به قـدرت 4 و 8 دهم درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) ، ساعـت 10 و 9 دقیقـه شهر های تسوج ، خوی و سلماس را لرزاند . در وهله اول کـانون این زمین لـرزه حد فـاصل تسوج و سلمـاس اعلام شد اما در بررسی های دقیق تر ، شبکه لرزه نگاری تبریز وابسته به موسسه ژئـوفیزیک دانشگاه تهران کـانون دقیق آن را 8 کیلومتری شهر خوی و 36 کیلومتری سلماس اعلام کرد .

   این زمین لرزه در شهرهـای سلماس ، خـوی ، چایپاره ، چالدران ، ماکو و ارومیه در آذربایجان غربی و در شهرهای تبریز ، شبستر ، مرند و جلفا در آذربایجان شرقی هم احساس شد .

  رئیس جمعیت هـلال احمـر آذربـایجان غربی گفت : بـر اثـر این زمین لـرزه ، دیوارهای 5 ساختمان روستاهای خوی ترک برداشت .

  زینالپور فتاحی افزود: براساس گزارش تیم های ارزیابی و اطلاهات دهیاران بر اثر این زمین لرزه دیوار هـای 3 ساختمـان روستای شوربـلاغ ، یک ساختمان روستای بـدل آباد و ساختمان هنـرستان کشاورزی روستای رهال خوی ترک برداشتند .

   وی گفت: هم اکنون تیمهای ارزیابی هلال احمر و امداد هوایی مشغول ارزیابی دقیق خسارات ناشی از این زلزله هستند .

عماري فرماندار خوي هم در گفتگوي اختصاصي با جوان پرس وضعبت را عادي اعلام كرد وخاطرنشان ساخت : خسارت چنداني به منطقه وارد نشده است.

بر اساي اخبار واصله همچنين اهالي منطقه شمال اروميه هم از ترس زلزله برخي از منازل خود را ترك كرده و از مسير سرو وصوماي به اروميه عزيمت كرده اند.

  مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی هم گفت : بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه ها گروههای امدادی به مناطق و روستاهای نزدیک کانون زلزله اعزام شدند ومشغول بررسی خسارات احتمالی هستند.  خلیل ساعی افزود : تاکنون از خسارات و تلفات احتمالی این زمین لرزه ها گزارشی مخابره نشده است .

 درخشانی بخشدار مرکزی تسوج در شهرستان شبستر که نزدیکترین نقطه استان آذربایجان شرقی به کانون زلزله است گفت : 15 گـروه امدادی برای رسیدگی به مجروحان احتمالی به روستاهای اطراف اعـزام شده اند .

گزارش های رسیده حـاکی است مردم این مناطق از ترس وقوع دوباره زلزله در محیط های باز حضور یافته اند.

Print Friendly
کدخبر : 11191
5 دیدگاه

 1. Thank you for your post.Really looking forward to read more. Awesome.

 2. علی عادلی says:

  باسلام زلزله امروز در میاب مرنداحساس شد

  • بهزاد says:

   باسلام وخسته نباشید بنده تاکنون زمین لرزه یا زلزله را تجربه نکرده بودم اینجانب برروی پشت بام بودم دران لحظه ودرانجا کبوتر دارم درست ده ثانیه قبل از اینکه زلزله شروع شود کبوترهایم به بال بال زدند پرداختند وبعد از گذشت ده ثانیه چنان صدای از زمینبلند شد من احساس کردم چیزی منفجر شد با تشکر از شما و سایت خوبتان که در اولین فرصت این خبر را در اختیارمردم قراردادید

 3. لاله says:

  اینجا ارومیه یاعت ۷ صبح همه از خواب پریدیم شدیدا اینجا تکون خورد سکته کردیم خیلی شدید بود

 4. میر says:

  ارومیه ساعت ۷ صبح امروز لرزید….

دیدگاه خود را به ما بگویید.