تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۲ ب.ظ

   167 بازدید

مرکز فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی : پیرو تماس با نزدیکترین پایگاه اورژانس به محل وقوع زلزله در سرو ، خسارت مالی و جانی گزارش نشد و خوشبختانه فقط 2 نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.

جوان پرس :  زلزله 4.6 ریشتری سرو ارومیه را لرزاند و واحدهای درمانی آذربایجان غربی برای پذیرش مصدومان زلزله در آماده باش قرار گرفتند.

 زمین لرزه ای با قدرت 4.6 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بعدازظهر شنبه سرو در غرب شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

شبکه لرزه نگاری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: این زمین لرزه ساعت 15 و 28 دقیقه رخ داد.

کانون این زلزله در موقعیت 37.8 عرض شمالی و 44.59 طول شرقی ثبت شده است. هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی مخابره نشده است.

سرو در غرب ارومیه در فاصله 55 کیلومتری غرب شهرستان ارومیه و در مرز ایران و ترکیه قرار دارد.

امیر عباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: زلزله نسبتا شدیدی منطقه سرو ارومیه را لرزاند که بلافاصله برنامه ریزی ها برای دریافت گزارش های احتمالی در خصوص تلفات و خسارات انجام شد.

وی اضافه کرد: زلزله های مختلف در 2 هفته گذشته در منطقه غرب و شرق کشور موجب نگرانی مردم شده ولی شهروندان باید خونسردی خود را حفظ کنند.

وی با دعوت از مردم برای حفظ آرامش، اظهار کرد: برخی ها در خارج از منازل، دانشگاه ها و مراکز تجاری و اداری حضور دارند که این امر می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ولی مردم نباید نگران باشند ولی موارد ایمنی را حفظ کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز با اشاره به وقوع زلزله 4.6 ریشتری در سرو ارومیه گفت: واحدهای درمانی استان به ویژه شهر ارومیه در آماده باش کامل قرار دارند.

جواد آقازاده افزود: همه نیروهای درمانی و بهداشتی در مراکز درمانی شهرستان ارومیه اعم از شهری و روستایی آماده هستند تا در صورت وجود مصدوم احتمالی پذیرش کنند.

وی اضافه کرد: نیروهای اورژانس نیز به محض وقوع زلزله به صورت آماده باش درآمدند و برخی از خودروهای اورژانس نیز به منطقه اعزام شده اند.

وی اظهار کرد: طبق بررسی ها این زلزله خسارت و تلفاتی نداشته ولی این آماده باش همچنان در آماده باش قرار دارند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109840
دیدگاه خود را به ما بگویید.