تاریخ انتشار :سه شنبه 1 سپتامبر 15.::. ساعت : 8:13 ق.ظ

   1213 بازدید

افتتاح زورخانه
نخستین زورخانه در شمال استان آذربایجان غربی روز دوشنبه طی آیینی با حضور امیررضا خادم معاون حقوقی و امور استانهای وزارت ورزش و جوانان با نام زورخانه پوریای ولی در شهرستان سلماس افتتاح شد.

جوان پرس : نخستین زورخانه در شمال استان آذربایجان غربی روز دوشنبه طی آیینی با حضور امیررضا خادم معاون حقوقی و امور استانهای وزارت ورزش و جوانان با نام زورخانه پوریای ولی در شهرستان سلماس افتتاح شد.

 زورخانه شهرستان سلماس در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع و با زیربنای ۴۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال احداث شده است.

معاون حقوقی و امور استانهای وزارت ورزش و جوانان در آیین افتتاح این پروژه ورزشی گفت: توجه به ورزش قهرمانی و پهلوانی که با فرهنگ ایرانیان سازگاری دارد ، در ترویج فرهنگ دینی و اخلاق ورزشی تاثیر بسزایی دارد.
امیررضا خادم افزود: ورزش زورخانه ای تاریخ و هویت ایرانی را در خود دارد و در جهان به عنوان میراث اصیل ایرانی شناخته می شود.
وی اظهار کرد: این ورزش در بین رشته های ورزشی از لحاظ مسایل معنوی و روح پهلوانی جایگاه خاصی دارد و پیشکسوتان آن همواره الگوی ادب و اخلاق در جامعه هستند.

http://sport-ag.ir/portals/sport-ag.ir/Gallery/Album/1900/%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD%20%D8%B2%D9%88%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%20(4).jpg

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: سجایای اخلاقی نیکو ، مردانگی و فتوت که در پهلوانان وجود دارد ، در این دنیا ماندگار بوده و افتخار محسوب می شود.
وی بیان کرد: این صفات باید در وجود همه جوانان تقویت شود که یکی از راه های آن توجه به ورزش پهلوانی و زورخانه ای است.
عبدالله چمن گلی اضافه کرد: فرهنگ پهلوانی مترادف با منش جوانمردی و معرفت و محبت به همه انسان ها بوده و هرگاه این خوی و خصلت در جامعه ای نهادینه شود ، سلامت و عزت افزون می شود.
مسعود حاجی علیلو فرماندار شهرستان سلماس نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت ترویج ورزش های زورخانه ای گفت: بنیاد ملی پوریای ولی در این شهرستان به ثبت رسیده و در اواخر مهر کنگره بزرگداشت پوریای ولی با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار می شود.
به گزارش ایرنا ، در ادامه این مراسم پهلوانان زورخانه ای ارومیه برای اولین بار در این شهرستان و در زورخانه افتتاحی به ورزشهای زورخانه ای پرداختند.

Print Friendly
کدخبر : 74710
4 دیدگاه

 1. توسعه says:

  زور خانه پوریای ولی؟!!!!!!!!!!
  جالبه پوریای ولی تو شهرستان خوی هست اما زورخانه اش تو سلماس افتتاح میشه
  احسنت به مسئولین خوی

 2. شهری‌/خویی‌سلماسی says:

  نتیجهکم‌کاری‌وبیمسوولیت‌بودن‌دستاندرکاران‌خوی‌میباشد‌تا‌بجنبی‌کلاه‌ازسترتان‌رفته‌است‌قبر‌پوریای‌ولی‌درخوی‌ولی‌بنیاد‌درسلماس‌

 3. همشهری says:

  ‌نه‌اززورخانه‌درخوی‌خبری‌هست‌ونه‌از‌استایوم‌ورزشی‌هفت‌تیر‌،آقای‌مسوول‌‌حاتن‌خوب‌است

 4. سلماسی says:

  ای بابا چقدر سلماس و خوی میکنید کفرتون در میاد یه زور خانه به سلملس رسیده سلماس فرودگاه به این بزرگی رو به شما داد صداش خم در نیامد حالا واسه زورخانه دادو هوا راه انداختید اصلا سلماس و خوی چیه همه ما یک کلام ایرانی هستیم و بس فقط ایران

دیدگاه خود را به ما بگویید.