تاریخ انتشار :شنبه 17 ژوئن 17.::. ساعت : 9:15 ق.ظ

   173 بازدید

اكبري
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: در قالب راهکارهای ۲۷گانه ستاد احیا سالانه ۴۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه سرازیر می‌شود.

جوان پرس : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: در قالب راهکارهای ۲۷گانه ستاد احیا سالانه ۴۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه سرازیر می‌شود.

رسول اکبری در نشست خبری مشترک مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط طرح احیای دریاچه ارومیه که در سال جلسات فرهنگسرای خانه جوان برگزار شد اظهار کرد: یکی از راهکارهای 27‌گانه دولت یازدهم برای احیا دریاچه ارومیه ورود پساب تصفیه شده به بستر دریاچه است.

وی افزود: مقرر شده است در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در 14 شهر سالانه 105 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به پیکره دریاچه ارومیه سرازیر شود که این کار با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

اکبری تصریح کرد: مقرر است 115 هزار متر مکعب در روز پساب تصفیه شده آماده رهاسازی به سمت دریاچه ارومیه شود و در همین راستا احداث یک هزار 100 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال از تصفیه خانه مد نظر قرار گرفته است.

وی گفت: در سال 94 رقمی افزون بر 44 میلیارد تومان و در سال 95 تا سه برابر این رقم برای اجرای طرح‌های احیا دریاچه ارومیه به شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی تخصیص پیدا کرد اگر چه مقرر بود 500 میلیارد تومان برای این کار اختصاص داده شود.

اکبری اظهار کرد: تاکنون 140 کیلومتر شبکه خطوط انتقال اجرا شده و هم اکنون 40 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در  سال به دریاچه انتقال داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: هم اکنون تصفیه خانه 60 هزار مترمکعبی در دست احداث است و 42 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سامانه فاضلاب گلمان نیز هم اکنون 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بعد از اتمام  آن 2.5 میلیون متر مکعب پساب آن وارد دریاچه ارومیه خواهد شد.

Print Friendly
کدخبر : 105218
دیدگاه خود را به ما بگویید.