تاریخ انتشار :شنبه 10 فوریه 18.::. ساعت : 11:00 ق.ظ

   59 بازدید

اكبري
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: ۳۸ شهر این استان تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند.

جوان پرس : رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: ۳۸ شهر این استان تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند.

رسول اکبری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل آبفای شهری آذربایجان غربی در بین  معاونین و مدیران ارشد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حفظ کیفیت آب ، انضباط مالی وایجاد زیرساخت های لازم جهت مشتری مداری جز اهداف اصلی این شرکت است‌.

وی با بیان اینکه اتمام سریع پروژه های مربوط به آب و فاضلاب یکی از اقدامات اصلی این شرکت در راستای توجه ویژه به انضباط مالی است گفت:زیرا درصورت طولانی تر شدن زمان افتتاح یک پروژه منابع مالی زیادی به هدر می رود.

مهندس رسول اکبری با بیان اینکه تمامی ۳۸ شهر استان تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند ، گفت : ۵۹ درصد از این آب از طریق منابع آب های سطحی و ۴۹ درصد نیر از محل منابع آب های زیر زمینی تامین می شود.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی با بیان اینکه ضریب بهره مندی شهرستان های استان از فاضلاب ۶۳ و در کشور ۴۰ درصد است گفت:این میزان جمعیت بالغ بر يك میلیون نفر در استان را شامل شده و ۹۵ درصد از فاضلاب تولید شده استان را تصفیه می کند.

مدیرعامل آبفای شهری آذربایجان غربی با بیان اینکه این شرکت دارای ۳۸ طرح و ۹۷ پروژه آب وفاضلاب دارد ادامه داد: درحال حاظر این پروژه ها با اعتبار يك هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که ۱۰۰میلیارد از آن با مشارکت بخش خصوصی احداث می شود و با افتتاح این طرح ها شاخص بهره مندی از شبکه جمع آوری وتصفیه بهداشتی فاضلاب از ۶۳ درصد به ۷۵ درصد افزایش خواهد یافت.

وی به اقدامات مهم این شرکت در سال جاری اشاره کرد وگفت: افزایش ظرفیت تامین آب استان، احداث و توسعه شبکه وخط انتقال آب به طول ۵۴۱ کیلومتر، احداث سامانه فاضلاب قره ضیاالدین با ظرفیت ۷۹۰۰متر مکعب در شبانه روز و ۶۳ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب به روش BOT و منابع داخلی شرکت با اعتبار ۳۰۰میلیارد ریال، احداث سامانه فاضلاب نقده با ظرفیت ۲۳ هزار متر مکعب در شبانه روز و ۱۶۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب از محل اعتبارات عمرانی ومنابع داخلی شرکت به میزان ۵۰۰میلیارد ریال، احداث سامانه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی با ظرفیت ۱۵ هزار مترمکعب در شبانه روز وافزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان ۱۰۰هزار متر مکعب در شبانه روزازجمله اقدامات مهم این شرکت درسال جاری بوده است.

وی به پروژه های افتتاح شده این شرکت در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت : پروژه تامین آب مساکن مهر شاهیندژ ، افتتاح پروژه ایستگاه پمپاژ فاضلاب مساکن مهربوکان و کلنگ زنی سامانه فاضلاب اولویت های ۶و۷مساکن مهرشهرمیاندوآب ازجمله پروژه های مهم این شرکت است که در دهه فجر به افتتاح می رسد.

مهندس رسول اکبری احداث تصفیه خانه آب مهاباد به روش BOT، احداث برج آبگیر و تاسیسات آبرسانی مهاباد واحداث تصفیه خانه آب سلماس به روش BOT از جمله پروژه های مهم در حال اجرای این شرکت دانست و خاطر نشان کرد:سامانه فاضلاب گلمان ارومیه یکی دیگر از پروژه های در حال احداث این شرکت با ظرفیت 6 هزار و 800 متر  مکعب در شبانه روز است که در سال آینده به افتتاح می رسد.

مدیرعامل آبفای شهری استان با بیان اینکه احداث شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۱ کیلومتر و ۱۰۰متر، احداث تصفیه خانه هاب فاضلاب به ظرفیت ۱۱۵ هزار و ۵۶۳ مترمکعب درشبانه روز، احداث۳۰ واحد ایستگاه پمپاژ جز پروژه های مصوب ازمحل اعتبارات احیای دریاچه ارومیه است گفت: احداث شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۱۶۰ کیلومتر، افزایش ظرفیت تصفیه خانه هاب فاضلاب به میزان ۵۲ هزار و ۳۷۲ متر مکعب درشبانه روزو احداث دو واحد ایستگاه پمپاژ آب ازجمله اقدامات اصلی این شرکت در راستای احیای دریاچه ارومیه بوده است.

وی هدف ازاجرای پروژه های مصوب ازمحل احیای دریاچه ارومیه انتقال ۱۰۵میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در سال از سوی تصفیه خانه های استان به سوی دریاچه ارومیه اعلام کرد.

مهندس رسول اکبری به برنامه های مهم شرکت در آینده اشاره کرد وگفت: افزایش ظرفیت منابع آب پایدار استان، توسعه سامانه فاضلاب درراستای ارتقای شاخص بهره مندی فاضلاب، استفاده از ظرفیت وتوانمندی بخش غیر دولتی جهت ارتقای زیر ساخت های آب وفاضلاب، اهتمام درتکمیل پروژه های نیمه تمام وبهره برداری ازآنها و…جزبرنامه های مهم شرکت در سال های آینده است.

 مدیر عامل شركت آبفاي آذربايجان غربي تاكيد كرد  : سال ۹۷ ؛ سال طلایی بهره‌برداری از سامانه های آبفای شهری آذربایجان غربی است چون از ۱۱۰۰ میلیارد سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان متعلق به بخش خصوصی است.

Print Friendly
کدخبر : 111743
دیدگاه خود را به ما بگویید.