تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   144 بازدید

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه آمار کودکان کار نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است گفت:شهر های ارومیه،خوی وبوکان به ترتیب بیشترین تعداد کودکان کار را در استان به خود اختصاص داده اند.

جوان پرس : مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی از ساماندهی 191 کودک کار در استان طی سال جاری خبرداد.

سعید فریور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود:در 8 ماهه نخست سال جاری حدود 191 کودک کار در استان شناسایی و ساماندهی شده است.

وی با تاکید به اینکه آمار کودکان کار نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است گفت:شهر های ارومیه،خوی وبوکان به ترتیب بیشترین تعداد کودکان کار را در استان به خود اختصاص داده اند.

رئیس سازمان بهزیستی آذربایجان غربی به برنامه های این سازمان برای کاهش آمار کودکان کار اشاره کرد و افزود:از برنامه های مهم این سازمان می تواند به برنامه های آموزشی برای والدین کودکان کار و خیابانی ،حمایت مادی و کمک به بهبود شرایط زندگی ،حمایت تحصیلی اشاره کرد.

فریور در ادامه افزود: ارجاع 8 کودک بد سرپرست و بی سرپرست به مراکز نگهداری شبانه روزی ،ارائه خدمات تخصصی مددکاری و روانشناختی ،تخصیص سرانه ای با عنوان طرح مهرانه برای 170نفر از کودکانه کار دانش آموز در اول مهر امسال از اقدامات و فعالیت های شبانه روزی مرکز سازماندهی کودکان کار وخیابانی استان در طول 8 ماهه اول امسال است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109854
دیدگاه خود را به ما بگویید.