تاریخ انتشار :دوشنبه 10 سپتامبر 12.::. ساعت : 2:08 ب.ظ

   303 بازدید

tabnak1

 در آذربایجان‌غربی تنها شش سایت با اخذ مجوز رسمی از سازمان فرهنگ و ارشاد فعالیت می‌کند

به گزارش جوان امید سیاح امروز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه تا سال گذشته، برخورد جدی و قانونی با سایت‌ها و وبلاگ‌های غیرقانونی در استان وجود نداشت، اظهار داشت: اما از امسال مصوبه مجلس در ارتباط با سایت‌ها مانند نشریات اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در آذربایجان‌غربی تنها شش سایت با اخذ مجوز رسمی از سازمان فرهنگ و ارشاد فعالیت می‌کند، افزود: تا پایان شهریور ماه امسال افرادی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند باید برای دریافت مجوز و سازماندهی سایت خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: سایت‌ها نشریه الکترونیکی محسوب می‌شوند و با سایت‌های متخلف و بدون مجوز به طریق قانونی برخورد می‌شود.

سیاح با اشاره به گستردگی فضای مجازی گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری استان سایت‌های غیرقانونی را شناسایی و اقدام به فیلتر کردن آنها می‌کند.

رئیس اداره مطبوعات و تبلیغات اداره‌کل ارشاد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بیشترین جرائمی که هم‌اکنون در فضای سایبری کشور در حال وقوع است، بیان داشت: پخش اطلاعات محرمانه و فیلم و اختلافات بر سر دامنه‌های اینترنتی به ترتیب بیشترین جرائم این فضا را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: جرم‌انگاری رفتارهای مجرمانه به عنوان آخرین حربه علیه هنجارشکنان مورد توجه‌ جرم‌شناسان قرار می‌گیرد و تدابیر کیفری به عنوان ابزار سرکوب‌گر آخرین راهکار مقابله با این گونه جرائم است.

سیاح ادامه داد: تنوع سنی، حمایت و تعداد کمی و کیفی استفاده کنندگان از اینترنت رو به افزایش بوده و طبیعی است که شاهد افزایش تخلفات نیز در این حوزه باشیم.

رئیس اداره مطبوعات و تبلیغات اداره کل ارشاد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در فضای سایبر اصل بر ناشناختگی است، گفت: در اکثر موارد کشف و تعقیب جرایم ارتکابی و اعمال مجازات مجرمان با چالش‌های فراوانی روبروست که در این راستا باید آموزش و ارتقای سطح دانش ماموران‌ کشف جرم در زمینه کشف جرایم ارتکابی در فضای سایبر و تقویت همکاری‌های‌ بین‌المللی در سطوح مختلف و طراحی سیستم‌های امنیتی فراملی مورد تاکید بیشتری قرار گیرد.

Print Friendly
کدخبر : 7640
یک دیدگاه

  1. حامد زمانی says:

    آقای سیاح انصاف از بچه های خوب شاهین دژی هستند که یکی از سرمایه های نظام در ارشاد شمرده می شوند
    آرزوی توفیق دارم برای شما عزیز و برادر بزرگوارم و همچنین برای حاج امید خودمان

دیدگاه خود را به ما بگویید.