سخنی با رئیس‌جمهور و انتخاب وزاری دولت‌دوازدهم | جوان پرس
تاریخ انتشار :دوشنبه 12 ژوئن 17.::. ساعت : 6:00 ب.ظ

   201 بازدید

جنابعالی قول هایی دادید که ما منتظر اجرای آن هستیم و حتما و قطعا کمکتان هم می‌کنیم.

جوان پرس : اخیرا شایعاتی برای انتخاب وزاری دولت دوازدهم در سایت ها و کانال های مجازی مطرح می‌شود که قدری نگران کننده هستند.

 حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

بنده از سال 1392 یکی از حامیان و طرفداران جدی جنابعالی بوده و هستم.

علت طرفداری بنده در ابتدا شعارهای شما بود و در ادامه مراجعه به عملکرد دولت شما با توجه به آمارها است و در این انتخابات نیز چون دیدم عملکرد شما در بخش اقتصادی ایجاد حرکت نه جهشی بلکه حرکتی آهسته برای خروج اقتصاد کشور از وضعیت رکود است لذا در مقام دفاع از شما ایستادم و هنوز هم بر این نگاه به شما اعتماد دارم و پشتیبان شما هستم .

اخیرا شایعاتی در ارتباط با انتخاب وزیران در کابینه دوازدهم در سایت ها و شبکه های ارتباطی مجازی مشاهده میشود که ظاهرا زنگ خطری است برای آینده کشور و لذا بر خود واجب دیدم همانطوری که در انتخابات برای رقیبان شما در مقابل دیدن و شنیدن شعارها و اهداف بی منطق قلم بزنم و سخن بگویم امروز نیز برای انتخاب وزیران در جایگاه یک شهروند بنویسم و بگویم .

جناب آقای دکتر روحانی عزیز

اشخاصی که در لیست ها مشاهده میشوند تعدادی از ایشان ظاهرا وزیران ناکارآمد و تقریبا رفوزه شده دهه 70 و ابتدای دهه 80 بوده اند ؟

اگر این شایعات صحت دارد ، سئوالی ایجاد می‌شود:

به استحضار رئیس محترم جمهور منتخب محبوب ملت ایران برسانم که:

مطمئن باشید انتخاب شما تشخیص و اراده ملت ایران و اعتماد به شعارها و اهداف شما بود که منتخب بیش از 24 میلیون رای شدید و رئیس جمهور 80 میلیون ایرانی مصمم به داشتن ایران آباد و مستقل و سرفراز و مقتدر و عزتمند هستید.

به عبارت ساده تر شما وام دار و متعهد به 80 میلیون ایرانی هستید.

جنابعالی قول هایی دادید که ما منتظر اجرای آن هستیم و حتما و قطعا کمکتان هم می‌کنیم.

مطمئن هستیم شما توان اجرای این قول ها را دارید.

به لحاظ ساختار اجرایی کشور ، این قول ها و اهداف باید در بدنه دولت و توسط وزرای انتخابی شما و مدیران کارآمد کار بلد و حرفه ای محقق شوند و مردم در آینده بسیار نزدیک شاهد تحقق آن ها خواهند بود . ان شاء الله

جناب آقای دکتر روحانی عزیز .

جنابعالی که رئیس جمهور تازه کاری نیستید و بحمدلله در مرحله دوم دوره مدیریتی خودتان تجربه ای ارزشمند دارید .

بحران های مختلف را پشت سرتان گذاشتید و بحمدلله در این آزمایش در مقابل رهبری معظم انقلاب و مردم سربلند بودید .

ما نمیدانیم که این شایعات صحیح است یا غلط اما میدانیم و مطمئنا شما بهتر میدانید که :

1- شهروندی که بیکار و فقیر است ، شهروندی که دخل و خرج زندگیش برابر و متعادل و متناسب با قیمت های در کشور نیست و همیشه حسرت میخورد اگر در حقوق شهروندی چیزی از این موضوعات نوشته نشده یا به آن ها اشاره نشده این، حقوق شهروندی را نمیخواهد بلکه او حسن معاش متناسب با نیازهای زندگیش میخواهد .

2- او بدنبال کار سیاسی و اجتماعی و فرهنگی یا امثال اینها و سیاهی لشگر شدن ها نیست او بدنبال حل مشکلات زندگی خود از جمله داشتن کار دائم و سالم و با پشتوانه برای تامین امروز و آینده خود و برای سیر کردن شکم خانواده و سلامت خانواده و تحصیل و تربیت فرزندانش و مسکن و پوشاک و رفاه و حسن معاشرت با خانواده و بستگان و دوستان است . به همین دلیل او به شما اعتماد کرد و به یارانه های عجیب و غریب نه گفت .

3- او از شما میخواهد حقش ضایع نشود و در کشور عدالت باشد و فساد و رانت نباشد.

4- او میداند حل و فصل امور سیاسی و فرهنگی و اجتماعی باید در احزاب و سازمان های مردم نهاد و موسسات فرهنگی و توسط نخبگان و فرهیختگان و متخصصانش محقق شود . اما اولویت اول او زندگی و بودن و خوب زندگی کردن است و این حق اوست .

5- پس باید کار و اقتصاد و معاش و رفاه و تامین آینده مردم که امروز شکل میگیرد از سیاست بازی ها و جناح بازی ها بدور بیفتد و توسط آدم های حرفه ای امین و صالح و در دست توانمند این اشخاص بیفتد و محقق شود .

جناب آقای دکتر روحانی عزیز .

مطمئنا به فکر توسعه یافتگی و تحقق ایران 1404 در 8 سال آینده هستید . توسعه یافتگی با الگوی ایرانی – اسلامی و مطابق سیاست های چشم انداز یعنی تحقق تمامی یا اکثر شعارهای شما.

مطمئنا میدانید ما باید در سال 1404 کشور اول منطقه جنوب غرب آسیا شویم و همسایگان در کشورهای منطقه جنوب غرب آسیا بیکار ننشستند و ببینند ما چه میکنیم بلکه با شتاب مضاعف بدنبال دستیابی به جایگاه اول بودن در منطقه هستند .

در این برنامه توسعه یافتگی که قدم اول ورود به محیط پیشرفت ایرانی اسلامی و جهانی شدن ایران اسلامی است دولت و کشور باید دارای برنامه و مدیرانی باشد که بتوانند رشد اقتصادی و تورم حدود 10 درصدی در کشور با تعداد بیکاران کشور که قول رفع مشکلاتشان را دادید همراه و همسو نمایند . یعنی تولید و اشتغال مداوم و مستمر و این یعنی :

1- پاک شدن موضوع فقر و محرومیت در کشور و تامین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برای ایجاد توازن عمومی و حداقل های زندگی برای تمامی کشور و حل بحران آمایش جمعیتی و مهاجرت روستائیان و حل مشکل حاشیه نشینی ها که ناشی از نبود آب و برنامه مناسب و الزام آور برای حفظ معاش و فرصت های کار در روستا هستند

2- خروج از رکودی که ناشی از بی برنامگی دولت های قبل بود و دولت فعلی شما وارث آن شد ، نیاز به کار مدبرانه و جهادی با حداقل بروکراسی شفاف ضد فساد و رانت و باند بازی و جهش به سمت تحقق نظریه و برنامه های اقتصاد مقاومتی که قولش را دادید .

3- به روز رسانی توانمندی اقتصاد و نوآوری و نوسازی و اصلاح الگوهای کار و مصرف در واحدهای صنعتی و تولیدی و خدماتی و توزیعی کشور که سالیان سال است در رقابت ها منطبق با استانداردهای روز نیستند و متاسفانه دارای صرفه و توجیه اقتصادی برای ادامه کار نمیباشند که در نهایت با ادامه این روند مجبور به تعطیل و اضافه شدن به خیل بیکاران خواهند بود .

4- مطالعه و محاسبه حداقل های زندگی و بازنگری در دخل و خرج و زندگی مردم ، بگونه ای که مردم بتوانند تا پایان هر ماه با آن حقوق بدون دغدغه زندگی کنند و حداقل نیاز غذایی و سلامت و پوشاک و مسکن و تحصیل خود را داشته باشند و باید این حداقل حقوق کفاف زندگی ایشان را بدهد .

5- و در نهایت تحقق شعار تدبیر زندگی خوب مادی و معنوی برای هر ایرانی و امید در زندگی عزتمند و مستقل و با آبرو برای امروز و فردای بهتر تمامی ایرانیان و مسلمانان جهان

جناب آقای دکتر روحانی عزیز .

مطمئنا جنابعالی در جایگاه رئیس جمهور با تجربه و توانمند ایران اسلامی خوب میداند که :

دولت دوازدهم ریل گذار دولت های قبل و بعد از سال 1404 یعنی سال ورود به مرحله ایران توسعه یافته میباشد و حداقل نیاز به ورود مرحله توسعه یافتگی مواردی است که بخشی از آنرا خدمت شما نوشتم و ان شاء الله در مقالات بعدی بیشر و با اعداد و ارقام به آن توجه خواهد شد .

آیا دولت دوازدهم با اشخاصی که شایعاتی برای وزارت آنهاست توانمندی تحقق شعارهای شما و مواردی که به نظر میرسد حداقل نیازهاست را دارد.

آیا معیار شما در وزارت رفاقت و اطاعت محض است یا اینکه وزیران شما باید دارای تعهد و تخصص و انگیزه و برنامه و آشنایی و باور به تحقق شعارهای شما داشته باشند .

اگر بلی ما هم در کنار شما جاده صاف کن این اهداف هستیم .

اما خدایی کاری کنیم تا پایان همین سال در مقابل مردم خجل نشویم.

یا علی به سید علی

با احترام و ارادت – سید جمشید اوشال

شنبه 20 خرداد96

  • منبع : خبر آن لاین
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105112
دیدگاه خود را به ما بگویید.