تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آبان ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۲۲ ق.ظ

   869 بازدید

با حضور فرمانده مرزباني ناجا ،استاندار و فرماندهان مرزباني و پايگاه هاي استان همايش فرماندهان مرزباني در محل سالن امام علي(ع) انتظامي اروميه برگزار شد. اولين سخنران اين مراسم فرمانده مرزباني استان بود که پشت ميکروفون رفت.

به گزارش جوان سرهنگ شهرام عباسي با اشاره به اينکه در سالهاي نه چندان دور که حدود 140کيلومتر خلاء مرزي داشتيم با اقدامات مرزباني و همکاري وزارت کشور و عمليات عمراني و تکميل زيرساخت ها اين ميزان به حداقل رسيده و در حال حاضر با کمترين خلاء مرزي در 840 کيلومتر مرز استان مواجه هستيم.

  فرمانده مرزباني استان از ساخت بيش از 20 برجک در نواحي مرزي خبر داد و گفت: در طول سال گذشته بيش از 37 هزار ساعت براي پايوران و پرسنل وظيفه دوره هاي آموزش مرز ومرزداري برگزار شد.

 وي تاکيد کرد : مرزباني در سال گذشته با 40 درصد کاهش کشفيات روبرو بوده بطوري که مشروبات الکلي 10 درصد وسوخت 13 درصد کاهش داشته است.

 سرهنگ عباسي اضافه کرد: 23 تن انواع مواد مخدر کشف ؛160 هکتار زمين زير کشت شاهدانه امحاء وهمچنين 601 قبضه اسلحه کشف شد.

 سخنران بعدي مراسم رئيس شوراي تامين استان بود که با يک ساعت تاخير آمد و براي اينکه اين تاخير پر شود کليپ پخش شد و سخراني سردار ذوالفقاري هم به بعد از سخنراني استاندار موکول شد.

   وحيد جلال زاده با اين حال اين همايش را به يک کلاس کاملاً سياسي تبديل کرد و در سخنراني 30 دقيقه اي خود با تحليل مسايل روز دنيا و جايگاه ايران و دشمن غرب براي اسلام هراسي و به تحليل فرمايشات رهبري پرداخت و با تقدير از  تلاش هاي سربازان و مرزداران و مرزنشينان در پاسداري از مرزهاي کشور تاکيد کرد : يکي از اساسي ترين شكست هاي دشمن  نه گفتن هاي مردم ايران به فريب و حيله آنان بوده است وموضوع دشمني غرب اسلام است نه انرژي هسته اي و چيز ديگري.

   وحيد جلال زاده مدل نظام اسلامي ايراني را برترين مدل جهان اعلام کرد و خاطرنشان ساخت : ما به دست امام(ره) با اسلام حقيقي آشنا شديم و بايستي از اين آرمانها دفاع کنيم.

    فرمانده مرزباني ناجا به عنوان سخنران کليدي و اساسي اين همايش قبل از برگزاري کارگروه ها و نشست هاي تخصصي آخرين سخنراني بود که پشت ميکروفون رفت. سردار ذوالفقاري امنيت راتوليد جمعي عنوان و بر نقش اساسي مردم تاکيد کرد.وي با اشاره به افزايش ضريب امنيت در مرزهاي کشور خواستار آگاهي و هوشياري مردم شد واز کاهش قاچاق درراستاي تلاش و جهاد مرزنشينان خبرداد.

  فرمانده مرزباني ناجا بر اتحاد نيروهاي مسلح به عنوان يک ضرورت انکارناپذيراشاره کرد و گفت: در حال راه اندازي مهندسي رزمي در مرزباني هستيم و بر آن هستيم با فعال سازي اين حوزه براي تسريع در عمليات زيرساختي مرزها تلاش کنيم.

 وي همچنين از تصويب طرح جامع مرز که کليات آن به اتمام رسيده خبرداد و گفت: در اين طرح همه چالش ها  ودغدغه هاي پيش رو از جمله توجه به معاش مرزنشينان ، ساختار سازماني ، ساماندهي تردد مرزي، بررسي شيوه خدمت در مرز و غيره ديده شده است.

سردار ذوالفقاري همچنين گفت: استارت طرح جامع مانيتورينگ مرز زده شد.

 وي ضمن اشاره به اقتدار نيروها تاکيد کرد : اساس کار فعاليت بايد بر مبناي توکل به خداوند متعال درستکاري و تعامل صحيح و اميدواري و اعتماد مردمي باشد.

 فرمانده مرزباني ناجا اضافه کرد: هنرمرزباني دراين نيست که آدم زيادي دستگير کند بلکه بايستي با کمترين دستگيري هزينه ها را به حداقل برسانيم وامنيت را نهادينه کنيم.

 سردارذوالفقاري خواستار توجه به نيروي انساني ،نگاه عميق به آموزش نيروها، کم کردن مشکلات پيش، رو رعايت منشوراخلاقي مرزباني ، جلوگيري از غرور تكبر شد  وخواستار تعامل سازنده با ديگر سازمان ها شد.

 فرمانده مرزباني ناجا از پيشرو بودن مرزباني آذربايجان غربي خبرداد و در حاشيه اين همايش درگفتگوي اختصاصي با کوشا گفت: پر کردن خلاء هاي مرزي در دستور کار اين فرماندهي است و فعاليت امنيتي در مرزها باعث ترقي وتوسعه منطقه خواهد شد.وي از کاهش قاچاق انسان ، ترددات مرزي، اقدامات تروريستي ،‌کشفيات قاچاق سوخت و خسارت به نيروهاي خودي خبر داد و از افزايش ضريب امنيتي در استان گفت.

 وي درخصوص امن ترين مرزهاي کشور هم اضافه کرد: هر چند  درگذشته مرزهاي کشور مشکلاتي داشتند ولي در حال حاضر اکثرا در شرايط بسيار مطلوب و امني قراردارند.

 سردار ذوالفقاري اصلي ترين چالش مرزباني را روند واگذاري اعتبارات و تداوم فعاليت هاي زير ساختي عنوان کرد.

 اين مطلب در شماره 498 مورخه 30 مهرماه هفته نامه كوشا چاپ گرديد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 8551
یک دیدگاه

  1. gold account گفت:

    وی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید متناسب با رشد کشور، رشد کند، گفت: رشد ناجا متناسب با شرایط کشور نیست و باید پذیرفت که به هر میزان در مرزبانی سرمایه‌گذاری کنیم از اتلاف سرمایه‌ها جلوگیری خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.