تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۰ ق.ظ

   517 بازدید

سرپرست معاون عمرانی استاندار :
آرامون : هریک از مسئولین استان و دستگاههای اجرایی باید به عنوان سفیران گردشگری جاذبه های طبیعی و تاریخی موجود در استان را به نحو شایسته معرفی کرده و در جذب گردشگران به این خطه از کشور تاثیرگذار باشند.

جوان پرس : سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت : آذربایجان غربی ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور را دارد.

پیمان آرامون در سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که با حضور اعضای این ستاد برگزارشد ، گفت : آذربایجان غربی با داشتن ۲ اثر ثبت شده در فهرست آثار جهانی و مناظر زیبا و مناطق بکر طبیعی ، اماکن تاریخی کم نظیر یکی از نقاط دارای ظرفیت بالای جذب گردشگر است که با معرفی کامل این جاذبه ها و تکمیل زیرساختهای مورد نیاز به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل می شود.

وی با اشاره به دغدغه مدیران ارشد و تاکیدات مقام عالی استان در این حوزه افزود : هریک از مسئولین استان و دستگاههای اجرایی باید به عنوان سفیران گردشگری جاذبه های طبیعی و تاریخی موجود در استان را به نحو شایسته معرفی کرده و در جذب گردشگران به این خطه از کشور تاثیرگذار باشند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: در سالهای اخیر اقدامات خوبی برای ارتقای شاخص ها در این حوزه انجام گرفته است اما هنوز با اهداف پیش بینی شده فاصله زیادی داریم و باید در راستای افزایش سطح خدمات به گردشگران در حوزه هتلداری و راهنمای مسافران تلاش های مضاعفی انجام شود.
پیمان آرامون بر نقش ستاد اجرایی خدمات سفر در ارتقاء جایگاه استان در حوزه گردشگری نیز اشاره ای کرد و افزود:با خرد جمعی مسئولان و فعالان در این حوزه می توان به وظایف اصلی این ستاد در هم افزایی توان و امکانات استان برای تحقق برنامه ها و اقداف پیش بینی شده در صنعت گردشگری جامعه عمل پوشانید.
وی بوم گردی و گردشگری روستایی را از دیگر ظرفیت های استان در جهت تقویت این صنعت دانست و افزود:با رونق گرفتن این حوزه علاوه برایجاد اشتغال و درآمدزایی برای خانوارهای روستایی بر رونق صنایع دستی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی همچنین با اشاره به افزایش حجم سفرهای برون شهری در روزهای پایانی تابستان بر تلاش مجموعه دستگاههای عضو این ستاد در آرام سازی ترافیک در جاده ها، نظارت بر تردد خودروها و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در استان تاکید کرد.
جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت : در ۵ ماهه اخیر سال ، تعداد افراد خارجی که در هتل ها و مهمانپذیرهای استان اقامت داشته اند ، ۳۴ هزار نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ،بیست و هفت درصد افزایش داشته است .
او همچنین گفت : در چند ماه اخیر مجموع اقامت کنندگان در مراکز اقامتی استان حدود هشتصد هزار نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، حدوداً افزایش بیست درصدی را نشان می دهد .
در ادامه این جلسه مسئولان کمیته های زیرمجموعه ستاد اجرایی خدمات سفر گزارشی از آخرین اقدامات انجام گرفته در حوزه گردشگری استان درایام تابستان امسال ارائه کردند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117067
دیدگاه خود را به ما بگویید.