تاریخ انتشار :جمعه ۱۴ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ

   302 بازدید

سعادت : با توجه به تغییر و تحولات در مدیریت ها، به هیچ وجه نباید در مدیران احساس سستی پیش بیاید ؛ ما به عنوان خدمتگزار مردم تا آخرین روز که در منصب کار هستیم مسئولیم و اگر هم کوتاهی و قصوری داشته باشیم پاسخگو هستیم.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: بعنوان خدمتگزار مردم تا آخرین روز که در منصب کار هستیم مسئولیم.

 سعادت در هفتمین جلسه شورای اداری استان که صبح امروز با حضور اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به تغییر و تحولات در مدیریت ها، به هیچ وجه نباید در مدیران احساس سستی پیش بیاید ؛ ما به عنوان خدمتگزار مردم تا آخرین روز که در منصب کار هستیم مسئولیم و اگر هم کوتاهی و قصوری داشته باشیم پاسخگو هستیم.

وی از مدیران و دستگاههای اجرایی که در جشنواره شهید رجایی استان حائز رتبه برتر شدند نیز تقدیر کرد و گفت: کسب رتبه برتر توسط یک دستگاه، حاصل مجموعه عملکرد مدیران و کارکنان آن دستگاه است و نباید این موفقیت، صرفا به نام مدیر مجموعه ثبت شود؛ همچنین انتظار می رود از نصب بنر تبریک برای مدیران در این خصوص خودداری شود.

 استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با توجه به هم مرزی با سه کشور خارجی، هر روز در شرایط جدیدی قرار می گیرد و خدمت در این استان نیازمند درک مفاهیم جدید آن است.

استاندار در ادامه با بیان اینکه آذربایجان غربی بعنوان یک استان مرزی ویژگی های خاص خودش را دارد، افزود: آذربایجان غربی با توجه به هم مرزی با سه کشور خارجی، هر روز در شرایط جدیدی قرار می گیرد و خدمت در این استان نیازمند درک مفاهیم جدید آن است؛ فلذا قطعا مدیران باید این هوشیاری را درک شرایط داشته باشند و بر اساس سیاست های روز که تعیین می شود گام بردارند.

سعادت گفت: مردم آذربایجان غربی نیز همواره و در مقاطع تاریخی مختلف ضمن دشمن شناسی و درک شرایط روز، از توطئه های دشمنان و جریان های تجزیه طلبانه و اختلاف انگیز، عبور کرده و از این آزمون ها سربلند بیرون آمده اند؛ این مردم اعم از ترک و کرد و اقوام و ادیان مختلف همواره در مسیر سیاست های رهبری که به استقلال کشور، ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی و حفظ کیان اسلامی انجامیده گام برداشته اند.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی در راه حفظ و صیانت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، 12 هزار شهید را تقدیم انقلاب نموده که در میان این شهدا، هم ترک و هم کرد و هم مسیحی وجود دارد فلذا نمی توان این مردم را که پاسدار امنیت و صاحب مرز و بوم خود هستند با زرق و برق های تبلیغاتی و توطئه، از مسیر خود منحرف کرد.

استاندار آذربایجان غربی به مساله همه پرسی اقلیم کردستان هم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی از حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی عراق حمایت می کند و آنهایی که مساله همه پرسی را راه انداختند باید بدانند که در زمین دشمن بازی کرده اند و این طرح تجزیه طلبی نه برای توسعه و پیشرفت بلکه صرفا برای تامین امنیت رژیم نامشروع اسرائیل طراحی شده است.

سعادت در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران دستگاهها خواست موضوع پدافند غیرعامل را جدی تر دنبال کنند.

وی در این ارتباط گفت: باید خودمان را در مقابل حوادث، مستحکم کنیم و نباید مردم از این عدم پیش بینی ها آسیب ببینند.

سعادت افزود: توطئه های دشمنان مثل تهدیدات سایبری و فرهنگی و ضربه زدن به امنیت غذایی و … نیز وجود دارد که با تقویت و ارتقای پدافند غیرعامل باید در برابر این تهدیدات و هر نوع تهدید دیگری آمادگی داشته باشیم.

تلاش مضاعف و جدی تر مدیران استان در راستای تحقق شعار تولید و اشتغال مورد تاکید مقام معظم رهبری و تلاش و اهتمام ویژه سیستم بانکی استان در جهت پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی از دیگر موارد مورد تاکید مقام عالی استان در این جلسه بود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین بر ضرورت توامان بودن علم و اخلاق در پیشبرد امور تاکید کرد و گفت: علم و اخلاق در کنار هم کارها را پیش می برد و ما همواره از بیانات اخلاقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه بعنوان شخصیتی عالم و فاضل در جلسات بویژه در جلسات شورای اداری استان بهره مند می شویم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108221
دیدگاه خود را به ما بگویید.