تاریخ انتشار :چهار شنبه 25 سپتامبر 13.::. ساعت : 12:01 ق.ظ

   2426 بازدید

خبرهای رسیده حاکی از آن است که این تصمیم نهایی با بررسی شرایط موجود و رایزنی نمایندگان مردم درمجلس ، رهبران سیاسی وفکری و تیم کارشناسی انتصابات قراراست نهایتا و ظرف این هفته یا هفته آتی یکی از این دو گزینه مطرح شده …

جوان پرس :  پيش بيني مي شد كه روند  انتخاب والي براي اين استان از پيچيدگي خاصي برخوردار باشد و يك ليست بلند بالا در ماراتن ديده شود و رقابت براي رسيدن به اين پست سخت باشد ، بي شك افرادي در اين ليست هستند و بودند كه  خود نخواسته اند وارد اين فضا بشوند ولي برخي هم سينه سپر كرده و براي رسيدن به صدارت خود را به هر آب و آتشي مي زنند تا بلكه به نان و نوايي برسند ، پس با توجه به فضاي بد سياسي و غبارآلود  در اين استان طبيعي به نظر مي رسد كه هر هفته و هر روزي يك اسم مطرح و يا شانسي براي اين مسووليت داشته باشد.

 به نظر می رسد بالاخره بعد ازگمانه زنی های فراوان و گذر از لیست بلندبالای50 گزینه های احتمالی استانداری آذربایجان غربی از ساختمان وزارت کشور به گوش می رسد که قربانعلی سعادت و فریدون همتی به عنوان گزینه های نهایی و 2 چهره سرشناس و موفق به ماراتن نهايي سخت انتخاب مدیریت ارشد این استان راه یافته اند.

 اين روزها كه نام فريدون همتي در محافل و مجالس بيشتر شنيده مي شود و البته رايزني و گمانه زني پشت پرده هم حكايت از اين دارد كه  آقاي همتي از شانس بیشتری نسبت به آقاي سعادت برخوردار است ، هر چند این دو گزینه دارای سوابق درخشانی در حوزه سیاسی برخوردارند و سوابق کاری آقای سعادت از آقای همتی بیشتر می باشد ولی با توجه به ارتباط قوی تر آقای همتی با وزیر کشور نسبت به آقای سعادت و شرایط کاری و حوزه فعالیت سیاسی و سوابق وی به نظر می رسد آقای همتی استاندار آینده آذربایجان غربی بشود.

 خبرهای رسیده حاکی از آن است که این تصمیم نهایی با بررسی شرایط موجود و رایزنی نمایندگان مردم درمجلس ، رهبران سیاسی و فکری و تیم کارشناسی انتصابات قراراست نهایتا 10 روز آتی یکی از این دو گزینه یاد شده با  معرفی وزیر کشور ؛ تصویب هیات دولت سکان هدایت استان آذربایجان غربی را برای 4 سال آتی در دولت سکان هدایت استان آذربایجان غربی را برای 4 سال آتی در دولت تدبیر و امید به دست بگیرد.

 * نگاهی به زندگینامه  و سوابق قربانعلی سعادت

 http://www.ostan-qom.ir/uploads/sadat_4114.JPG

– قربانعلی سعادت  متولد ۱۳۳۲ روستای قره باغ ارومیه 

سوابق  و فعالیت ها  :1-  سال ۶۰ تا شهریور ۶۲    (  مدیر جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی ) ۲- سال ۶۲ تا خرداد ۶۴  ( معاون امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی )۳- سال ۶۴ تا آبانماه  ۶۹     ( معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی )  4- آبان ۶۹ تا اواخر ۶۹       ( سرپرست استانداری آذربایجان غربی ) 5 – سال ۷۰ تا مهرماه ۷۶     ( استاندار آذربایجان غربی ) 6-  سال ۷۶ تا  سال۸۱       ( استاندار قم  ) 7- سال ۸۱ تا سال ۸۴   ( استاندار لرستان )  و  سال ۸۴ تاکنون  (  مدیر عامل شرکت حساب ۱۰۰ امام ( ره ) وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی )

* نگاهی به زندگینامه و سوابق  فریدون همتی

 همتی

–  متولد 1339 در شهر ایلام  /  تحصیلات : دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

فریدون همتی متولد 1339 روستایی در بخش چوار .از خانواده ای روستایی و مذهبی ،زمانی جوانترین مدیر کل صداوسیمای کشور بود در سن 22 سالگی و در ایام جنگ صدای رسای مردم بود اینک هم فریاد زاگرس نشینان را او فریاد خواهد کرد .

سوابق و فعالیت ها :  مدیر کل صدا و سیما در مراکز ایلام ، لرستان و آذربایجان غربی  / نماینده مجلس هفتم از حوزه انتخابیه ایلام / مسئول امور استان های دیوان محاسبات کشورو معاون حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات کشور

حال بايد ديد از بين دو گزينه با سوابق و تجربيات ذكر شده كدام يك مي تواند نظر مساعد هيات دولت و نماينده ولي فقيه و گروههاي سياسي و نمايندگان در استان را پيدا مي كند و يا اينكه باز هم بايد دنبال گزينه اي ديگر بود .

Print Friendly
کدخبر : 24138
12 دیدگاه

 1. موسوي گفت:

  همتي گزينه خوبي براي سكانداري استان است و به نظر من بهترين گزينه مي باشد.

 2. علیزاده گفت:

  همتی همان سوابق جلال زاده را دارد

 3. افشين گفت:

  تا وقتي عبدالعلي زاده حضور دارد امثال همتي و .. جايي در استانداري ندارند. گزينه خدابخش براي اردبيل قطعي شده و گزينه عبدالعلي زاده و اصلاح طلبان آقايان سعادت، فروزان و ياري هستند. مگر اصول گرايان بر سر كار هستند كه همتي استاندار شود؟؟؟؟

 4. ali گفت:

  غیر بومی یعنی بدبختی

 5. ali گفت:

  آقای همتی جزو نیروهای خوب ملی است و ازش حمایت می کنیم

 6. ناشناس گفت:

  همتی بهترین گزینه برای استانداری است .پرتلاش و با تدبیر و خستگی ناپذیر برای توسعه و آبادانی استان

 7. ساوالانجی گفت:

  یکی از وعده های آفای رئیس جمهور انتخاب استاندار توسط خود مردم بود مثل اینکه یادش رفته!!!!!
  ضمنا استاندار بایستی بومی باشه
  غیر بومی به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. ارومیه ای گفت:

  قربانی = بومی = میانگذری که کلی بودجه رو که میتونست صرف نجات دریاچه بشه تلف کرد و تازه بلای جون دریاچه هم شد.تا چند سال اینده هم با خشک شدن کامل دریاچه دیگه احتیاجی بهش نداریم
  جلال زاده = بومی = در آزمون استخدامی استانداری برای جذب 400 نفر 16000 فارغ التحصیل بیکار ثبت نام میکنن = بیکاری و عقب ماندن استان و دیگر هیچ…
  ما استانداری میخوایم که با مرکز روابط قوی داشته باشه اونایی که بومی بومی میکنن منظورشون رو روشن بگن مثلا جهانگیرزاده و عابد فتاهی هر دو بومی هستن کدوم بومی منظورشونه .اینا یه تعداد آدم قبیله پرست عقب مونده هستن انگار غیر بومی از کشور اجنبی میخواد بیاد اصلا بومی برای استان متاسفانه قبیله ای ما زهره .قبیله و فک فامیل بازی درمیاره . از هر جای استان باشه استانداری رو پر فک فامیلاش میکنه . این رسم تو ادارت ما هم مشهوده . سعادت 6 سال استاندار استان بیچاره مون بوده سیر نشده.اون 6 سال چه کاری کرده که حالا …

 9. احمدی گفت:

  به نام خدا استاندار آذربایجان غربی بایدهمتی باشد

 10. مهابادی گفت:

  به امید خدا ک6 بهترین انتخاب شه
  اگه بهترن اقای سعادت باشه ایشا… که اون انتخاب شه

 11. حمیدی گفت:

  واقعا اقای همتی درد شهر مارو للمس خواهد کرد بنظرتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.