تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ شهریور ۹۳.::. ساعت : ۸:۲۴ ق.ظ

   1370 بازدید

فرماندار شهرستان : با استقرار مدت کم منطقه آزاد ماکو که برخی‌ها اعلام می‌کنند تا به‌حال فقط گرانی‌ها نصیب مردم ماکو شده است ولی این تمام موضوع نیست بلکه باید اعلام کنم که طرحها و پروژه های بزرگی در دست ساخت داریم.

 جوان پرس : بمناسبت سالروز شهادت شهیدان رجائی و باهنر یادواره شهدای هفته دولت با حضور فرماندار ، امام جمعه ، نیروهای نظامی و انتظامی ، مسئولین ادارات و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع برگزار شد.

فرماندار ماکو در اين مراسم گفت: طرح تحول نظام سلامت از برنامه های موفق دولت است که از همین ناحیه دولت خدمتگذار يك میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان از بابت هزینه های بهداشت و درمان به شهرستان ماکو تخصیص داده است.

علیزاده شاهین

 

 شاهین علیزاده اظهار کرد: در یکسال گذشته با تلاش های دولت خدمتگذار تورم کاهش قابل ملاحظه ای یافته است و مشکلات مختلف با درایت و مدیریت دولتمردان در مسیر حل شدن قرار گرفته است.

 

فرماندار ماکو گفت: بهبود فضای کسب و کار و کنترل اشتغال با مشکلات جامعه در آمیخته است و امروزه همه شاهد نشانه‌هایی از رونق اقتصادی در کشور هستیم و از ابتدای سال 2014 در 7 ماهه اول اقدامات خوبی صورت گرفته که از آن جمله تولیدات نفتی به بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

 

وی افزود: اجرای فاز دوم یارانه ها و اجرای طرح تحول نظام سلامت از برنامه‌های موفق دولت است و دولت خدمتگذار  از همین طریق 1 میلیارد و 500  میلیون تومان از بابت هزینه های بهداشت و درمان به شهرستان ماکو تخصیص داده است.

 

 علیزاده گفت: دیروز ایثارگران عزیز در عرصه های نبرد جانفشانی می کردند و امروز تیم مذاکره کننده هسته ای با حمایت مقام معظم رهبری از منافع ملت ایران دفاع می کنند، دیروز ابزار دفاعی ما سلاح جنگی  بود ولی امروز همان ابزار به مذاکره و تدبیر تبدیل شده و دیپلمات های ما در چهارچوب خطوط قرمز نظام مذاکره می کنند.

 

فرماندار ماکو افزود: اخیرا مقام معظم رهبری در 15 بند مهم و حیاتی دغدغه هایشان را مطرح نمودند که پرهیز از حاشیه سازی، شنیدن یک صدا از دولت، پرهیز از دو قطبی شدن جامعه، ایستادگی بر سر مسئله فلسطین و حمایت از سوریه از مهمترین دغدغه های ایشان است.

سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به منطقه آزاد ماکو

 

علیزاده اظهار کرد: به‌زودی شاهد سفر ریاست محترم جمهور به استان خواهیم بود و به همین منظور 288 واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری داریم و همین طور جاده قلیش لانمیش به دانالو، پروژه آبرسانی به 17 روستای بورالان با کمکهای ویژه استاندار محترم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو را در دستور کار داریم.

  فرماندار ماکو احداث سد بدولی ، مجتمع فرهنگی و هنری ماکو ، احداث خط راه آهن  ، اتوبان تبریز بازرگان و سدخاکی هاسون که ۵ میلیون متر مکعب آبهای سرگردان این منطقه را جذب خواهد کرد خواسته های این شهرستان از دولت و تدبیر و امید عنوان کرد .

 

فرماندار ماکو گفت: با حمایت‌های ویژه و پیگیری‌های مکرر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو مسیر 417 متری از خیابان امام ماکو تعریض می‌شود و احداث مصلی راکد مانده ماکو با حمایت امام جمعه محترم عملیاتی می‌کنیم و بطور کلی اتمام و افتتاح طرحهایی با پیشرفت 80 درصد در سفر آتی دولت به بهره برداری می رسند.

 

افتتاح فرودگاه ماکو تا سال آینده

 

وی افزود: محرکه های اصلی اقتصاد منطقه را با کارهای کارشناسی به استانداری اعلام کرده ایم تا در سفر هیئت دولت به تصویب برسند که عبارتند از احداث سد بدولی، مجتمع فرهنگی و هنری ماکو، احداث خط آهن تبریز به بازرگان و سد خاکی هاسون بزرگ.

 

 

فرماندار ماکو تصریح کرد: با استقرار مدت کم منطقه آزاد ماکو که برخی‌ها اعلام می‌کنند تا به‌حال فقط گرانی‌ها نصیب مردم ماکو شده است ولی این تمام موضوع نیست بلکه باید اعلام کنم که طرحها و پروژه های بزرگی در دست ساخت داریم که فرودگاه ماکو از مهمترین این طرحها است طوری که باند اصلی مراحل پایانی را می‌گذارند و سالن‌ها و برج مراقبت هم پیمان سپاری شده است و در سال 94 شاهد افتتاح فرودگاه بین المللی ماکو خواهیم شد.

 

 

 شعر خوانی ، اجرای مسابقه فرهنگی و اهدای جوایز از دیگر برنامه های جنبی این یادواره بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 46620
دیدگاه خود را به ما بگویید.