تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   955 بازدید

«سید حسین میر شفیع» معاون راه روستايي وزير راه و شهرسازي در جريان سفر خود به استان از پروژه هاي راه روستايي شهرستان هاي پيرانشهر ، سردشت، اشنويه و نقده بازديد كرد.
جوان پرس : معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی از تعریض و بهسازی آسفالت محور نقده به و آسفالت و بهسازی ۲۵ کیلومتر راه روستایی اشنویه خبر داد. «سید حسین میر شفیع » معاون وزیر راه و شهرسازی، «خلیل محبت خواه» مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی «عبدالکریم حسین زاده» نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران و روسای ادارات راه و شهرسازی نقده و اشنویه از پروژه‌های راه شهرستان‌های اشنویه و نقده بازدید کردند.
 «سید حسین میر شفیع» از محورها نقده-پیرانشهر-حیدرآباد، نقده –اشنویه، اشنویه- ارومیه، راه روستایی پوش آباد و گلاز بازدید کرد.

وی در پایان بازدید ضمن دستور عقد قرارداد با پیمانکاران توانمند جهت سرعت بخشی و اتمام پروژه‌های جاده‌ای، خرید قیر برای پروژه‌ای شهرداری‌ها و راه‌های ارتباطی و همچنین پرداخت معوقات پیمانکاران برای دو شهرستان هر کدام به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال موافقت کرد.

 صورت‌جلسه تنظیم‌شده این بازدید در فرمانداری اشنویه که در اختیار زریان قرارگرفته به شرح زیر است:

به منظور پیگیری پروژه‌های راه‌سازی در راهداری شهرستان‌های نقده و اشنویه در تاریخ ۹۴/۲/۱۸ مقرر گردید:

۱-  محور نقده – پیرانشهر به طول ۴۲ کیلومتر به روش سرمایه گذاری بخش خصوصی توسط پیمانکار توانمند و با نظر استاندار محترم اجرا گردد. هزینه اجرا پس از تکمیل محور تامین خواهد شد و قیر مورد نیاز بطور کامل متناسب با پیشرفت اختصاص می یابد.

۲- محور نقده- حیدرآباد به طول ۱۹ کیلومتر می باشد که ۵ کیلومتر باقیمانده سریعا پیمانکار تعین تکلیف گردد و پیمانکار توانمند انتخاب می شود بطوریکه در فصل کاری سال جاری پروژه به بهره برداری برسد.

۳- محور نقده – اشنویه ۲۲ کیلومتر باقیمانده قیر مورد نیاز کل پروژه تامین می گردد و متمم قرارداد برای تکمیل پروژه سریعتر منعقد می گردد.

۴- روکش راههای روستایی در شهرستان نقده ۲۵ کیلومتر و در شهرستان اشنویه به طول ۲۵ کیلومتر با مشارکت دهیاریها و خیرین و شرکتهای محلی و تامین قیر توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می شود همچنین برای تکمیل پروژه ها از منابع ملی و استانی و تبصره ۲۲ کمک گرفته می شود.

۵-  پروژه راههای روستایی که پیمانکار توانایی یا آمادگی تکمیل پروژه ندارد سریعا خاتمه پیمان داده شده و درحد ۳۰ کیلومتر قرارداد جدید منعقد گردد. برای سایر پروژه های دو شهرستان قیر مورد نیاز تامین گردد به نحوی که در هر شهرستان ۳۰ کیلومتر اجرا و همچنین راه قره قصاب به طول ۳ کیلومتر قرارداد جدید انعقاد می گردد.

۶- برای پروژه های داخل محمدیار و خروجی نقده به طرف اشنویه تا بازار هفتگی و همچنین ورودی نالوس و ورودی اشنویه از سمت پیرانشهر که توسط شهرداری انجام می گردد قیر مورد نیاز آنها توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می گردد. مبنای میزان قیر طراحی عرض و ضخامت آسفالت متناسب با نیاز پروژه خواهد بود.

۷- پروژه راه پوش آباد – هق توسط خیرانجام می گردد که با توجه به ترافیک سنگین در دو لایه اجرا شده و کل قیر مورد نیاز توسط وزارت راه تامین خواهد شد.

۵- تا تاریخ ۹۴/۲/۲۲ دو دستگاه کمپرسی و یک دستگاه لودر تحویل اداره راه و شهرسازی اشنویه تحویل خواهد گردید.

۹- مطالبات تایید شده پیمانکاران تا سقف ۴۰ میلیارد ریال برای هر شهرستان پس از تخصیص سال جاری تسویه می گردد.

امضاکنندگان:  سید حسین میر شفیع معاون حقوقی وزارت راه و شهرسازی / خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی / عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی / فرامرزی فرماندار شهرستان نقده / خضری فرماندار شهرستان اشنویه

بازدید معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی از راه های روستایی شهرستان  های سردشت و پیرانشهر

لازم به ذکر است  معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به آذربایجان غربی از راه های روستایی شهرستان  های سردشت و پیرانشهر  هم بازدید کرد.در این بازدید محبت خواه تاکید کرد: تکمیل جاده و اجرای آسفالت محور سردشت به بوکان از سمت ربط به طول ۳۰ کیلومتر، تکمیل روشنایی گردنه زمزیران، اجرای آسفالت راه روستایی آغلان، نصب گاردریل در پیچ های خطرناک محورهای مواصلاتی سردشت از مواردی است که در سال جاری اجرایی خواهد شد.در ادامه این بازدید میرشفیع تاکید کرد: قیر مورد نیاز جهت اجرای آسفالت راه های روستایی توسط وزارت راه و شهرسازی تامین خواهد شد.

 همچنین در جلسه ای که در جریان سفر معاون وزیر به پیرانشهر انجام گرفت ؛ فرماندار پیرانشهر اظهار داشت : با توجه به وجود مرز زمینی مشترک با کشور عراق و همچنین برخورداری این شهرستان از بازارچه مشترک مرزی باعث میگردد تا سالانه جاده های این شهرستان سهم بالایی از ترافیک را در خودجای دهند که این موضوع در طی سالهای اخیر بعلت بالا رفتن میزان تردد خودروها معضلات ترافیکی و حوادث ناگوار جاده ای را موجب گردیده است. ایشان توجه ویژه مسئولین وزارت راه و شهرسازی را بر وضعیت جاده های استان خواستار شدند.

 در ادامه دکتر خضری نماینده مردم شریف شهرستان های پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی تاکید نمودند که توجه به بخش راه در حوزه راههای روستایی این شهرستان موجب میگردد تا شاهد رشد منفی مهاجرت های بی رویه از روستاها به شهرها باشیم. در ادامه این جلسه مهندس میرشفیع معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم اجرای آسفالت راههای روستایی بالای ۵۰ خانوار این شهرستان و شهرستان سردشت برنامه اجرای عملیات را تبیین نمودند. در ادامه مهندس محبت خواه ضمن تشکر از زحمات مهندس میرشفیع اعلام نمودند که طی سالجاری آسفالت راههای روستایی شهرستان پیرانشهر به تعداد ۱۹ روستا به طول تقریبی ۸۳ کیلومتر به مورد اجرا گذاشته خواهد شد. همچنین تسریع در عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تخت خوابی پیرانشهر نیز جزو الویت های این اداره کل خواهد بود.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 66781
۲ دیدگاه

  1. حیدر کرار گفت:

    پسر مرحوم آقایی نماینده سلماس در این جمع چه میکند ؟؟

  2. vadood agdam گفت:

    روستای ما در ده کیلومتری ارومیه واقع شده بدون آب و گاز و راه آسفالته با ۱۰۰۰ نفر جمعیت.
    حالا بری سردشت تا نقطه صفر مرزی گاز برق تلفن آب لوله کشی دارن.

دیدگاه خود را به ما بگویید.