تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   624 بازدید

دولت تدبير و اميد بر عكس دولت قبلي در 5 سال اخير معمولا سعي كرده لايحه بودجه سال بعدش را موعد مقرر براي چكش كاري و تصويب در اختيار مجلس قرار دهد و اين مهم ديروز توسط رييس اين دولت به خانه ملت تحويل داده شد.

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : دولت تدبير و اميد بر عكس دولت قبلي در 5 سال اخير معمولا سعي كرده لايحه بودجه سال بعدش را موعد مقرر براي چكش كاري و تصويب در اختيار مجلس قرار دهد و اين مهم ديروز توسط رييس اين دولت به خانه ملت تحويل داده شد.
با اعلام سهم استانها از بودجه سال آينده و مشاهده جايگاه خوب آذربايجان غربي بارقه تدبير و اميد براي جبران بخشي از عقب ماندگي هاي تاريخي استان زنده شد.
بر اساس اعلام متوليان و مسئولان امر ؛ آذربايجان غربي در اكثر شاخصه هاي توسعه عقب است و اين عقب ماندگي ماحصل عملكرد همه مديران ارشد و مياني ، نمايندگان مردم ، كارگزاران و صاحب مسندان از ادوار گذشته تاكنون بوده و همه افراد به نوعي در اين عقب ماندگي دخيل هستند و اين عقب ماندگي قرار هم نيست در يكدوره 4 ساله و يا حتي 8 ساله هم جبران شود و در اين وانفسا نه استاندار جديد كه قرعه انتخاب به نام » محمد مهدي شهرياري « در آمد و نه صاحب مسندان فعلي به تنهايي توان حل همه چالش ها و بحران هاي پيش روي اين استان زرخيز را دارند و قرار نيست شهرياري و تيم كاري بعدي منجي تمام مشكلات حال استان شود اما ضرورت تلاش به حداقلي با انتخاب مديران توانمند و شايسته انتظار بجايي است كه ازمديريت جديد مي رود تا با اين تغيير بتوان روزنه اميد در جامعه و فضاي كاري و اجرايي آذربايجان غربي بيشتر نمود پيدا كند.
بودجه سال جاري استان با جزييات و كلياتش منهاي بودجه هزينه اي آموزش و پرورش و بنياد شهيد در بخش عمراني 1700 ميليارد تومان و 336 ميليارد تومان در بخش هزينه اي مي باشد كه بدليل كمبود نقدينگي و مشكلات حاشيه اي تاكنون بالغ بر 35 درصد آن يعني حدود 450 ميليارد تومان در عمراني و حدود 65 درصد هم در بخش هزينه ي تحقق يافته و 1900 ميليارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي براي هزينه كرد پروژه هاي آب هاي مرزي مصرف شده است.
حدود 90 پروژه ملي مهم نيمه تمام قد و قد نيمه در استان داريم كه نيازمند 7000 ميليارد تومان اعتبار براي تكميل است ، حدود 1700 پروژه نيمه تمام استاني در حال اجرا كه در صورت تامين ميانگين 1000 ميليارد تومان سال 97 به اتمام مي رسد .
از 2260 پروانه صادر شده بخش توليد هم 1550 واحد فعال ، 470 نيمه فعال و 270 برچيده شده است.
بخش هاي فرهنگي ، كشاورزي ، گردشگري و توريسم ، خدمات و ساير سرفصل ها هم داستان مفصلي است كه نيازمند برنامه ريزي و تلاش همگاني است.
جلب نظر مديران ارشد کشور نسبت به عقب ماندگي استان و کفاف نکردن بودجه هاي معمولي براي جبران اين خلا باعث شد تا رديف ويژه اعتباري در سالهاي گذشته به استان اختصاص داده شود.
حال که بر اساس قرائن موجود استان سهم خوبي و بالغ بر 2000 ميليارد تومان در بودجه سال آينده بهره مند شده مي بايست تلاشهاي استاندار و تيم سازمان برنامه و بودجه استان، نمايندگان مجلس و مديران و بدنه كارشناسي دستگاههاي اجرايي معطوف به تصويب و تخصيص اين بودجه باشد و نقش نمايندگان مردم در خانه ملت با ايجاد لابي و ارتباط بيشتر با ساير وكلا و همچنين تقويت با بدنه وزارتخانه ها براي تحقق آن بسيارمهم و حياتي است تا حداقل به بخشي از نيازها و خلاهاي موجود پاسخ داده شده و مشكلات استان اندكي كاسته شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110098
دیدگاه خود را به ما بگویید.