تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ تیر ۹۲.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ

   108 بازدید

 دولت محمود احمدی نژاد در طی  چند سال اخیر 4 سکانس پرخطر داشته که اشاره به آنها خالی از لطف نیست.

    جوان پرس- زینب صناعی: سكانس يك- يك روز چاوز مي‌ميرد و رئيس‌جمهور قاطعانه برايش پيام تسليت صادر مي‌كند كه “ترديد ندارم” كه فلان و بهمان مي‌شود و نشان به آن نشان كه تو آنقدر خوبي كه با امام زمان (عج) “رجعت” مي‌كني و همراه حضرت مسيح(ع) هستي. آنگاه صداي علما، مراجع و حتي روشنفكران جامعه در مي‌آيد كه اين ديگر چه تعبير سوئي بود مگر مي‌شود يك انسان لائيك و مشروب‌خور “رجعت” كند؟

سكانس دو- هنوز افكار عمومي در هياهوي اين پيام تسليت به سر مي‌برند كه فردايش احمدي‌نژاد در مراسم ترحيم رئيس‌جمهور ونزوئلا تابوت مي‌بوسد، گريه مي‌كند و مادر چاوز را در آغوش گرفته و دلداري مي‌دهد! باز هم صداي همه در مي‌آيد، يكي تاييد و يكي تكذيب، يكي توهم توطئه دارد و مي‌گويد فتوشاپي است و ديگري وقتي مي‌بيند رئيس جمهور محبوبش پا را فراتر از ارزش‌هاي ديني گذاشته از دادن رايش اظهار ندامت و پشيماني مي‌كند. حتي برخي خبرگزاري رويترز را به باد فحش و ناسزا مي‌گيرند كه اين بي‌دين و ايمان‌ها با قصد و غرض اين عكس را منتشر كرده‌اند غافل از آنكه اين واقعه‌ي تلخ به وقوع پيوسته است!

در همين اثنا فيلم ديدار احمدي‌نژاد با خانواده چاوز پخش مي‌شود، رئيس‌جمهور دست بر شانه مادرچاوز مي‌زند كه ميرتاج‌الديني معاون پارلماني اش چند بار دست احمدي‌نژاد را پايين مي‌آورد، نشان به اين نشان كه زيادي احساساتي نشو عزيزم! اما با همه‌ي اين تفاسير میرتاج الدینی پس از بازگشت از ونزوئلا درباره عكس منتشر شده در سايت‌ها و مصافحه صورت به صورت تعبير “عكس‌هاي شيطنت‌آميز” را به كار برده و اينگونه تكذيب مي‌كند “از آنجایی که بنده و دکتر صالحی شاهد ماجرا بودیم، هنگامیکه مادر چاوز احمدی نژاد را دید به گریه افتاد و رئیس جمهور طبق معمول دست های خود را در مقابل هم فشرد و به عرض تسلیت به مادر چاوز پرداخت، اما به دلیل اینکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، با ابراز تأثر شدید ناگهان دستان رئیس جمهور ایران را در دست گرفت و بر صورت خود نهاد، درعین حال بنده “عکس های شیطنت آمیز” منتشر شده در سایت ها را تکذیب می‌کنم…و عکس مورد ادعا مربوط به این ملاقات نیست”.

سكانس سه- از سوي ديگر يادآوري اظهارات وقيحانه ليدر جريان انحرافي در ماجراي مكتب ايراني، رژيم صهيونيستي و مديريت انبيا نيز درد آور است و طعم تلخ بي‌حرمتي‌هاي گذشته، دوباره در خاطرمان زنده مي‌شود چرا كه مثلا در جايي افاضه كرده بود «حضرت نوح با ۹۵۰ سال عمر نتوانست مدیریت جامع كند چرا كه عدالت را ایجاد نکرده است» يا اينكه «من رئیس جمهور خواهم شد. پس از مدتی شهید خواهم شد و سپس با حضرت حجت(عج) “رجعت” خواهم کرد»!

معلوم نيست چرا اينان آنقدر به خودشان مطمئن هستند كه چنين الفاظي را بي واهمه براي خود به كار مي‌برند؛ واژگاني كه حتي مراجع عظام و تقليد نيز هيچگاه بر زبان جاري نساخته و نمي‌سازند چرا كه اگر قرار باشد اين فرد به طور طبيعي صد سال عمر كند پس حتما امام زمان(عج) در اين مدت خواهند آمد و حالا مسئلا تعيين زمان ظهور پيش مي‌آيد كه براساس حديثي از امام صادق(ع)، كساني كه براي ظهور امام زمان (عج) وقت تعيين مي‌كنند، كذاب هستند.

اگرچه اظهارنظرهاي جنجالي آقاي خاص هر بار تنها با اعتراض افكارعمومي مواجه شده است و وي تنها به دليل رابطه نزديك با رئيس دولت از مظان اتهام دور ميشد اما اين بار با تغيير دولت و كمرنگ‌شدن رابطه‌ها و ضابطه‌ها شاهد اتفاقات جديدي خواهيم بود چرا كه هفته گذشته سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از ارسال پرونده شکایت اظهارات اسفندیار رحیم مشایی به نهادهای نظارتی همچون وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور خبرداده است. پرونده‌ای در خصوص اظهارات وي درباره مکتب ایرانی، انبیا، مدیریت داوود نبی و حضرت مسیح و رژیم صهیونیستی كه در کمیسیون اصل نود مورد بررسی قرار گرفته و برای رسیدگی به مبادی ذی‌ربط ارسال شده است.

سكانس چهار- در چنين فضايي سخنگوي دولت روز دوشنبه در همايش «تجليل از خادم بي‌ادعاي ملت»، طي سخناني عنوان كرده است كه احمدي‌نژاد همزمان با ظهور امام عصر (عج) رجعت خواهد كرد؛ موضوعي كه بار ديگر جنجال آفرين شد و واكنش همه‌ي رسانه‌ها و محافل خبري را برانگيخت.

اگر تا قبل از اين شاهد سخناني درباره‌ي “رجعت” براي دوست صميمي احمدي‌نژاد يعني هوگوچاوز يا ليدر جريان انحراف كه رئيس‌جمهور براي كانديداتوري در انتخابات رياست‌جمهوري همراهي‌اش مي‌كند، بوديم امروز و در آخرين لحظه‌هاي نفس‌كشيدن دولت دهم مسئله “رجعت” شخص احمدي‌نژاد از زبان فردي مطرح مي‌شود كه همسرش نيز در سال‌هاي گذشته از رئيس‌جمهور به عنوان معجزه هزاره سوم ياد مي‌كند.

اين در حاليست كه صحبت كردن در خصوص مباحث ديني ظرافت خاصي را مي‌طلبد و از عهده‌ي كساني كه تخصصي در اين زمينه ندارند خارج است؛ هرچند كه غلامحسين الهام در اطلاعيه‌اي كه منتشر كرد طبق معمول سنوات گذشته رفتارهاي هنجاربرانگيز دولت و دولتيان و تكذيبيه‌هاي پي در پي، اين بار نيز تقصير را به گردن اهالي رسانه انداخت و رسانه‌ها را به كج فهمي از سخنان خود متهم كرد. وي در اين اطلاعيه عنوان كرد: «برخي رسانه‌ها بدون توجه دقيق به معنا و محتواي سخنان دكتر الهام، با ذهنيت قبلي نسبت به كلمه «رجعت» و قرينه‌سازي براي آن در زمينه مهدويت، نسبت به تحريف معنايي اين سخنان اقدام كرده‌اند». مگر مي‌شود همه‌ي افراد رسانه‌اي كه در اين برنامه حضور داشته‌اند با هم اشتباه كنند؟!

*منبع : جوان

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 20618
دیدگاه خود را به ما بگویید.