تاریخ انتشار :یکشنبه 11 فوریه 18.::. ساعت : 10:54 ب.ظ

   93 بازدید

خمینی
یادگار امام راحل ( ره ) گفت : جمهوری اسلامی امانتی در دست مردم است .

جوان پرس : یادگار امام راحل ( ره ) گفت : جمهوری اسلامی امانتی در دست مردم است .

 حجت الاسلام سید علی خمینی در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن در ارومیه با بیان اینکه امانتداری یک از مباحث مهم جامعه امروز است افزود: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی امانتی است که شهدا با نثار خون خود بدست ما سپرده اند که حفظ این امانت بر ما واجب است.

یادگار امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه تنها راه حفظ نظام اسلامی مقابله با مفسدین اقتصادی است، گفت: امروز مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که با وجود تمام مشکلات همچنان پای نظام اسلامی ایستاده اند.

وی، حضور مفسدان اقتصادی در کنار مسئولین در رده های مختلف را ننگی برای آن ها خواند و ابراز داشت: مسئولین باید به این نکته توجه داشته باشند که همراهی برخی چهره های مفسد باعث تباه شدن تمام خدمات آن ها می شود بنابراین باید از آن ها دوری کنند.

یادگار امام(ره)، خطاب به مردم نیز اذعان داشت: کسی که دوست شماست باید در سختی و آسانی کنارتان باشد. تمام مسئولین در نظام اسلامی باید در سختی ها و مشکلات در کنار مردم باشند و نسبت به حل مسائل مختلف موجود در زندگی آن ها تلاش کنند.

یادگار امام(ره)، با اشاره به همراهی ۴۰ ساله مردم و مسئولین در صحنه های مختلف، تصریح کرد: مردم ما نشان داده اند که تیزبین و بصیر بوده و در راه دفاع از آرمان های اسلامی ثابت قدم و مقاوم هستند.

وی، عنوان کرد: اسلام و نظام اسلامی با ثروت مشکلی ندارد ولی اینکه فردی جایگاهی را تصاحب کرده و در کسوت مسئولیت به جای تلاش برای حل مشکلات مردم نسبت به ثروت اندوزی و افزایش توانایی مالی خود اقدام کند برای هیچکس قابل قبول نیست.

سید علی خمینی، با اشاره به تذکرات دین اسلام مبنی بر دوری از مفسدان اقتصادی و دروغ گویان، بیان داشت: تمام مسئولین از جمله نمایندگان مجلس، مسئولین دولتی و قوه قضاییه باید در این راستا تلاش داشته باشند که دست مفسدان اقتصادی از بیت المال کوتاه شود.

وی، اعتراضات مردمی در خصوص وضعیت اقتصادی را حق مسلم ملت خواند و گفت: این اعتراضات نشان دهنده توجه مردم به وضعیت زندگانی و نیز تذکر به مسئولین برای اصلاح وضعیت اقتصادی و رسیدگی به مشکلات است.

یادگار امام راحل با بیان اینکه جمهوری اسلامی نتیجه خون صدها هزار شهید است و مسئولین نظام باید در ادای وظایف، خود را مسئول ملت و خون شهدا بدانند تا در برابر این امانت کوتاهی نکنند اظهار کرد:مردم باید مراقب باشندتا این نظام توسط گروههای انحرافی اداره نشود و قدرت طلبان پول دوست در جایگاههای مدیریتی این نظام قرار نگیرند.

وی با اشاره به اینکه یاری رساندن و حمایت از نظام به معنای تعریف مطلق از ان نیست تصریح کرد: امام راحل نیز از مردم خواسته بود تا چشم تیزبینی داشته باشند و نسبت به نظام و انقلاب دغدغه داشته و اگر انحرافی و مشکلی بود دلسوزانه فریاد انتقاد سردهند.

حجت الاسلام سید علی خمینی با بیان اینکه ارومیه به شهر اخلاق و صبر معروف است و این استان 12 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است گفت: مسئله دریاچه ارومیه دغدغه مهم کشور است و دولت درتلاش است تا با وجود محدودیت های بودجه ای این مشکل را سامان دهد.

وی با اشاره به اینکه همه می دانیم مشکلات و کاستی هایی وجود دارد ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود خود ملت بعنوان عاشقان ولایت و حامیان نظام پا پیش بگذارند و نباید اجازه داد استکبار جهانی و سردمداران انها برای ما نسخه بپیچند.

نوه امام خمینی (ره)گفت: برخود می بالیم که اسرائیل یکی از دشمنان نظام اسلامی ، به عنوان بزرگترین جنایت کار تاریخ است.

وی با تاکید براینکه راه حفظ انقلاب و نظام مقابله با مفسدین اقتصادی است گفت: نظام با ثروت مشکلی ندارد بلکه مشکل اصلی مفسدین اقتصادی و مسئولینی که با هدف پر کردن جیب ها خود در سمتی قرارگرفته اند هستند.

حجت الاسلام سید علی خمینی با اشاره به تعبیر رهبری از مفسدین اقتصادی که به اژدهای 7 سر تشبیه کردند افزود: باید محکم در مقابل این مفسدان اقتصادی بایستیم و هیچ کس نباید ساکت بماند چرا که هیچ مصلحتی بالاتر از مقابله با مفسدین اقتصادی نیست.

وی ضمن قدردانی از حضور مردم همانند سالهای پیش در راهپیمایی 22 بهمن گفت: حضور ملت در راهپیمایی 22 بهمن باعث امیدواری دوستداران نظام و کاشتن تخم ناامیدی در دل دشمنان انقلاب می شود و ملت ایران با حضور در راهپیمایی 22 بهمن اعلام کردند که طرفدار نظام و رهبری و دولت هستند و چنانچه لازم باشد همانند گذشته در جهت حفظ خاک خود خون می دهد.

وی با بیان تفاوت انتقاد و عیب جویی و با تاکید براینکه دشمنان همواره در صدد عیب جویی و برجسته کردن مشکلات جامعه هستند تا مردم را از انقلاب و نظام ناامید کنند اظهار کرد: چنانچه ناامیدی در کشوری رخنه کند روند پیشرفت ان کشور کند می شود که دشمنان نظام نیز با این حربه در صدد تخریب کشور هستند.

یادگار امام راحل با اشاره به اینکه سردمداران کفر با حمله به اعتقادات و قومیت های مختلف در صدد ایجاد انشقاق در بین ملت ایران هستند اضافه کرد: رمز پیروزی انقلاب و تداوم ان حفظ وحدت است و ملت باید هوشیار باشند تا با نشان دادن وحدت در بین اقوام و مذاهب مختلف در کشور این ارزوی استکبار که ایجاد تفرقه بین ملت و رخنه در ان است را به یاس تبدیل کنند.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی ، معیشتی در کشور تصریح کرد: دولت در جهت حل مشکلات تلاش می کند که باید در این راستا ملت نیز با تحمل پاره ای از مشکلات کمک حال دولت باشد.

Print Friendly
کدخبر : 111814
دیدگاه خود را به ما بگویید.