تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۳۵ ب.ظ

   345 بازدید

مشاور اقوام و مذاهب استاندار سابق آذربایجان غربی : به من اطلاع دادند، جمعی از بزرگان استان و کشور 3000 امضا برای انتخاب من به‌ عنوان " مشاور امور اقوام و مذاهب رییس جمهور" جمع‌آوری و به دولت داده اند.

جوان پرس : پیش از ظهر امروز سیدفتاح حسینی، دبیر حزب اعتدال و توسعه آذربایجان‌غربی در جمع خبرنگاران گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز در موقعیت بسیار پایداری قرار گرفته و در بین کشورهای جهان امن ترین کشور است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران توانایی دفاع از مرزها و کیلومترها بیرون از مرز را دارد به طوری که سردمداران غرب از آن عاجزند.

حزب اعتدال و توسعه از مقبول ترین احزاب کشور برای مردم محسوب می شود

حسینی با بیان این که ایران کشوری است که در سایه وحدت، یگانگی و یکدلی، از سرافرازترین کشورهای جهان به شمار می رود ادامه داد : برخی ها، دین را وسیله ای برای رسیدن به قدرت می دانند درحالیکه باید مانند بسیج خالصانه رفتار کرده و آن را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

سید فتاح حسینی تاکید کرد : بسیجیان و رزمندگانی که هزاران کیلومتر آن طرف از شرف و حیثیت ایران زمین و اسلام دفاع می کنند نباید فراموش شوند و باید تکریمشان کرد.

دبیر حزب اعتدال و توسعه آذربایجان غربی خاطرنشان ساخت : بر خود وظیفه می دانیم از تلاش های سردار رشید اسلام سردار سلیمانی در عراق و سوریه بسیج ملی در آن سوی مرزها تقدیر و تشکر کنیم و ما در راستای بقای نظام از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به این که تلاش برای خدمت به نظام و همکاری با دولت اعتدال از مهم ترین کارهاست تصریح کرد: حزب اعتدال و توسعه کشور تفکری اعتدالی و بر همین اساس شکل گرفته‌است؛ همچنین گفتنی است که این حزب در بین احزاب کشور، برای مردم قابل قبول تر می باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: این تفکر و حزب، دو بار در استان شکل گرفت و هر بار منحل شد؛ از سه سال گذشته با حمایت دکتر نوبخت وارد دور جدید این جریان شده و در ۱۵ اسفند ۹۵، با حکم دبیری بنده شروع و از ۲۵ اسفند این جریان را در استان فعال شد.

وی با بیان این که امسال ۵۰ جلسه تشکیلاتی در استان برگزار کردیم عنوان کرد: با بهبود بخشی وضعیت، استقبال خوبی در سفر دکتر روحانی صورت گرفت.

حسینی افزود: تلاش‌های ستادهای شهرستانی و شور و شوقی که آنان برای انتخابات ایجاد کردند در تاریخ انتخاباتی ایران نظیر نداشت.

دبیر حزب اعتدال و توسعه استان اذعان کرد : زمانی که قرار بود اقای روحانی برای تبلیغات انتخاباتی در ارومیه حضور داشته باشد همه بزرگان در نظر داشتند که مکان گردهمایی و استقبال از وی یک سالن حداکثر 2 هزار نفری باشد اما بنده شدیدا اعتراض کرده و سالن 6 هزار نفری را پیشنهاد کردم، برخی شدیدا نگران بودند که اصلا آن سالن پر نشود اما بنده صراحتا گفتم که حاضرم تعهد کتبی امضا نماییم که سالن 6 هزار نفری حتما پر خواهد شد.

حسینی افزود : پس از تصویب محل 6 هزار نفری حزب اعتدال و توسعه جلسات هماهنگی در تمام شهرستان های استان برگزار شد و مقرر شد تا حزب اعتدال وتوسعه از تمامی شهرستان ها برای حضور در سالن 6 هزار نفری جمعیت زیادی را به آن محل اعزام کنند و آنچه که در روز موعود به وقوع پیوست یک استقبال تاریخی از دکتر روحانی در ارومیه بود که در سطح ایران بی نظیر بود.

وی بیان کرد : پس از آن استقبال تاریخی که بالای 8 هزار نفر در داخل سالن و هزاران نفر در بیرون از سالن بودند به دکتر روحانی گفتم که این استقبال تاریخی مردم شریف استان اعم از ترک و کرد وآشوری و ارمنی را فراموش نکنید وایشان ضمن تصدیق سخن ام از تمام عوامل و دست اندرکاران حزب اعتدال وتوسعه استان تشکر وقدردانی کردند.

سید فتاح حسینی در خصوص نحوه اعلام حمایت مولانا عبدالحمید هم گفت : در زمان تبلیغات انتخاباتی، ویدیویی در سطح کشور پخش شد با این عنوان که ” مولانا عبدالحمید رای اهل سنت را به نفع آقای رئیسی اعلام کرده است” بالافاصله پس از آن اقای واعظی با بنده تماس گرفتند و ابراز نگرانی نمودند، بلافاصله به بنده ماموریت سپرده شد که به زاهدان رفته و با حضرت مولانا عبدالحمید صحبت نمایم، بنده در حضور ایشان حضور یافته و روز بعد دفتر ایشان طی بیانیه ای آن ویدیو را تکذیب کرده و رای خود و اهل سنت را به نفع آقای روحانی اعلام نمودند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه استان گفت :  حزب اعتدال وتوسعه هیچ رغبتی بر گزینش افراد خود بر افراد دیگر در سمت های مدیریتی ندارد و ما هیچ تعصبی در تغییر مدیریت جدید در استان به خرج نخواهیم داد و فقط در نقش مشورتی و معرفی افراد توانمند در کنار مسئولین خواهیم بود.

وی ادامه داد : حزب در انتخاب دکتر شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی هیچ نقشی نداشتیم ولی به عنوان نماینده عالی دولت حمایت می کنیم.

حسینی گفت : حزب اعتدال و توسعه استان نمی تواند اصراری بر گزینش و دخالت در انتخاب افراد داشته باشد و در مدیریت هیچ دخالتی ندارد و فقط می تواند پیشنهاد دهنده باشد.

این فعال سیاسی و اجتماعی خاطرنشان ساخت :ما در آذربایجان غربی نیاز به آرامش، امنیت و وحدت داریم و باید از افراطی گری دوری کنیم.
 حسینی تاکید کرد : بخاطر بهبود فضای جامعه و دوری از تنش‌ها و کدورت‌ها مردادماه امسال از دبیری حزب استعفا دادم و مهرماه نیز در نامه ای به دکتر نوبخت خواستار قبول استعفایم شدم ولی تا زمان تصمیم در شورای مرکزی با استعفایم مخالفت شد و هفته آینده دوباره برای رایزنی در خصوص این موضوع و بنا به دلایل شخصی  و فضای سیاسی حاکم به تهران خواهم رفت.

وی ادامه داد : شاید با کناره گیری من از دبیری حزب موافقت شود ولی از فعالیت در چارچوب نظام وبه نفع اعتدال هیچ گاه کناره گیری نخواهم کرد.

سید فتاح حسینی با اظهار گله از برخی جوسازی ها و شیطنت ها گفت : تا بحال در هیچ رسانه ای جواب هجمه ها و تخریب های فراوانی که علیه بنده می شود را نداده ام  و همه آنها را به جدم می سپارم.

وی تاید کرد : در مقابل کسانی که تخم نفاق را در این استان می کارند و کسانی که آن را آبیاری می کنند خواهیم ایستاد و حتی مقابله خواهیم کرد.

سید فتاح حسینی ببان کرد : ما لیستی بالغ بر ۲۲۰ نفر را در حزب اعتدال و توسعه که مدرک دکترا دارند را برای تصدی پست‌های مختلف پیشنهاد دادیم. گفتیم این‌ها افراد لایقی هستند اما اگر افراد لایق‌تر از آنها وجود دارد، حتما برای پست‌های مدیریتی استان منصوب شوند.

وی ادامه داد : من از دوست وفا ببینم، وفا به عهدم تداوم خواهد داشت. من گفتم از دبیری حزب اعتدال و توسعه کناره‌گیری می‌کنم اما از نظام که کناره نمی‌گیرم و من هیچوقت لابی‌گری نکردم. آقای شهریاری یکی از نیروهای باتجربه و کارآمد است که از وزارت خارجه به استان آمده است و در راستای اعتماد به جوانان، خانم بیتا اسدی را از حزب اعتدال و توسعه به عنوان کارشنس روابط بین الملل خودشان کردند تا هر موقع که ایشان و هر کس دیگری تایید نظام و دولت را داشته باشد ما موظف به همکاری و حمایت با او هستیم و قطعا با آقای شهریاری هم نهایت همکاری را خواهیم داشت.

مشاور اقوام و مذاهب استاندار سابق آذربایجان غربی گفت : به من اطلاع دادند، جمعی از بزرگان استان و کشور 3000 امضا برای انتخاب من به‌ عنوان ” مشاور امور اقوام و مذاهب رییس جمهور” جمع‌آوری و به دولت داده اند.

سید فتاح حسینی در پایان افزود : من فرزند آذربایجان و استان رنگین کمان اقوام و ادیان بوده و فردی وفادار به ارومیه هستم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109768
دیدگاه خود را به ما بگویید.