تاریخ انتشار :شنبه ۵ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱:۱۷ ب.ظ

   251 بازدید

بارش های شدید باران و تگرگ در سه روز گذشته منجر به جاری شدن سیل در چندین روستای این شهرستان از جمله کولیچ، کهنه لاهیجان، پسوه، برده قل، هواربی و جلدیان شده است و بیشترین میزان خسارت را در روستای پسوه به بار آورده است.

جوان پرس : نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیل روزهای گذشته پیرانشهر در دهه های اخیر بی سابقه بوده است، گفت: بخش کشاورزی این شهرستان در اثر سیلاب دچار خسارت های جدی شده و پرداخت غرامت به روستاییان پیگیری می شود.

دکتر رسول خضری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فرماندار، بخشدار لاجان و ادارات خدمات رسان از همان لحظات اولیه وقوع سیل در محل حضور پیدا کردند و از صبح امروز نیز تیم های ارزیابی روانه مناطق خسارت دیده شده است.
وی با تاکید بر اینکه خسارت وارده به روستاییان در سه بخش منازل، اراضی بیمه شده و زمین های بیمه نشده پیگری می شود، افزود: خسارت وارده به منازل روستاییان از طریق بنیاد مسکن و خسارت های باغ ها و زمین های کشاورزی بیمه شده از طریق بیمه گذار پیگیری خواهد شد.
وی در خصوص باغ ها و زمین های کشاورزی بیمه نشده نیز افزود: حدود ۴۰ درصد زمین های کشاورزی خسارت دیده این شهرستان بیمه نشده بود و جبران بخشی از خسارت آنها نیز از طریق سازمان مدیریت بحران پیگیری خواهد شد.
وی همچنین با تاکید بر تامین تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای مقابله با بلایای طبیعی در سطح شهرستان، گفت: بیشترین میزان خسارت در روستای کولیچ گزارش شده و روستاهای کهنه لاهیجان، پسوه، برده قل، هواربی و جلدیان نیز خسارت دیده است.
وی ضمن ابراز همدردی با خسارت دیدگان سیلاب، ابراز امیدواری کرد که با تلاش مسوولان، خسارت های ناشی از سیل در روستاهای پیرانشهر جبران شود.

فرماندار پیرانشهر  هم گفت: بارش باران و تگرگ در ساعات پایانی شب گذشته موجب جاری شدن سیل در شهر گردکشانه و روستای پسوه این شهرستان شد و یک کودک ۲ ماهه نیز در اثر این سیلاب جان باخت.

 سیدعلی ترابی که در این روستا حضور یافته بود، افزود: چوپانان این روستا که در زمان بارندگی در ارتفاعات حضور داشتند با اطلاع رسانی در خصوص وقوع سیل از طریق بلندگوی مساجد، مانع از بروز تلفات جانی بیشتر شدند.
وی ادامه داد: سیل خسارت های زیادی را به منازل و بخش کشاورزی این منطقه وارد کرده است و تیم های ارزیابی جهت برآورد میزان خسارت به زودی در محل حضور می شوند.

ترابی افزود: جلسه مدیریت بحران شهرستان تا ساعتی دیگر با حضور مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی و مسوولان محلی جهت امدادرسانی و جبران خسارت ها برگزار می شود.

به گزارش ایرنا بارش های شدید باران و تگرگ در سه روز گذشته منجر به جاری شدن سیل در چندین روستای این شهرستان از جمله کولیچ، کهنه لاهیجان، پسوه، برده قل، هواربی و جلدیان شده است و بیشترین میزان خسارت را در روستای پسوه به بار آورده است.

شهرستان کوهستانی و سرسبز پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی واقع است و پس از سردشت بیشترین میانگین بارندگی سالیانه را در سطح این استان دارد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114357
دیدگاه خود را به ما بگویید.