تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ

   1099 بازدید

مردم ايران و بخصوص آذربايجان غربي به رغم همه مشكلات و چالش هاي پيش رو بارديگر به حسن روحاني كليددار دولت تدبير و اميد اعتماد كردند و 4 سال سرنوشت مهم ترين و حساس ترين قوه كشور را به او سپردند.

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : مردم ايران و بخصوص آذربايجان غربي به رغم همه مشكلات و چالش هاي پيش رو بارديگر به حسن روحاني كليددار دولت تدبير و اميد اعتماد كردند و 4 سال سرنوشت مهم ترين و حساس ترين قوه كشور را به او سپردند.
هر چند هنوز زود است نسبت به انتخاب مديران استاني و شهرستاني بحث و گفتگو شود ولي زماني مي توان يك برنامه مدون قوي نوشت وبر اساس اصول و چارجوب علمي حركت كرد كه از همين امروز نسبت به تشكيل كابينه آينده و انتخاب افراد توانمند همت گماشت.
با اين حال ، اين روزها با انتخاب مجدد دكتر روحاني بازار حرف و حديث ها در خصوص چگونگي تغيير در كابينه داغ است، آمار ليست هاي كذايي ريز و درشت در شبكه هاي اجتماعي هر روز بيشتر و بيشتر مي شود ليست هايي كه معمولا با هدف تحميل بعضي از افراد خاص به دولت تدوين و ارائه مي شود.
خيلي ها را كه عملكرد درستي داشته اند به سادگي برمي داريم و جاي آنان را به افراد توصيه شده مي دهيم اقداماتي كه دود آن نهايتا به چشم ملت و كشور خواهد رفت. بيائيم به دور از گرايشات سياسي، قبيله اي و روابط فاميلي، كابينه اي بر اساس نظام شايسته سالاري بنا كنيم، بيائيم كشور را طي چهار سال آتي در ريلي درست و درجهتي صحيح پيش ببريم.
قطعا وزرا ، استانداران و مديراني كه با اين روش انتخاب شوند، ناچار به ادامه همين مسير در ساير سطوح مديريتي زير مجموعه خود خواهند بود و اين همان خواسته ايست كه همه راي دهندگان از دولت دارند يعني تغيير، تغييري در جهت صحيح و مبتني بر نظام شايسته سالاري.
بيائيم انتخاب خود را بر پايه توانايي و شايسته سالاري افراد بنا گذاريم و آنان را با معيارهاي متغيري از شايستگي مورد قضاوت قرار دهيم، معيارهايي نظير، تجربه، معلومات، سلامت رواني، پاك دستي، جسارت انجام كار، پايبندي به اخلاقيات و اعتماد، اميدوارم دولت مدحترم به دور از فشارهاي پيراموني كار را به كاردان بسپارد.
شرايط فعلي کشور پس از يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پيروزي حجت الاسلام والمسلمين روحاني به سمت شايسته سالاري مقطعي رفته است.اما هدف از نظام شايسته سالاري چيست؟ آيا هدفي بهتر از تضمين آينده کشور نميتواند باشد.
بهترين راه براي تضمين آينده کشور استفاده از جوانان و مديران شايسته در مسئوليت هاي گوناگون است.در شايستگي بسياري از مسئولين و انتصابات در دولت تدبير و اميد شکي نيست.اما وجود اين افراد در اين رده سني براي حال کشور شايد مساعد باشد اما آينده چه ميشود؟بدون شك رمز و راه پيشرفت و توسعه امروز و فرداي کشور و اين منطقه با توجه به چالش ها و مشكلات پيش رو الگو قرار دادن ايدئولوژي شايسته سالاري بر مبناي استفاده از جوانان و مديران و نيروهاي متخصص ، متعهد و آموزش آنها براي فردايي بهتر است.
بهترين راهکار براي دولت تدبير و اميد ( تعامل ميان دو نسل است ) مديران با تجربه و متخصص و پخته با سن بالا و مديران جوان ، پرکار و پر انرژي.حاصل جمع اين دو گزينه بي ترديد عبور از بحران و پيشرفت سريع را به ارمغان خواهد آورد و مسير توسعه را هموارتر خواهد ساخت و راه نجات آذربايجان غربي هم در كنار توجه به مزيت هاي موجود انتخاب مديران توانمند و كاربلد و بدون حاشيه خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105324
۴ دیدگاه

 1. ممل گفت:

  شایسته سالاری بعد از برگزاری انتخابات مفهموی ندارد .
  شعار شایسته ساری یک شعار تبلیغاتی می باشد جناب آقای معروفی عزیز

 2. کمال گفت:

  شایسته سالاری یعنی استاندار محترم، فامیل بازی، هم روستایی بازی (اهل قره باغ بودن)را کنار بگذارد و حمایت های خود از یک فردی که در حالت عادی باید دو سال پیش بازنشسته میشد، بردارد و اجازه بدهد یک فرد شایسته، با معیارهای دانشگاهی ریاست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی را به عهده بگیرد تا وضعیت دانشگاه سامان پیدا کند.

 3. مجید گفت:

  با سلام نظام ما با شایسته سالاری فاصله ای زیاد دارد حالا اگر شایسته سالاری هم نشد نشد ولی حداقل افرادی را سر کار بگمارند که علاقمند بکار باشند و اینطور نباشند که بعد از نصب مرید کل ، همکارانش همه جا بگویند این آقا فرق جنگل و مرتع را نمیداند آنوقت آقا را مرید کل انتخاب کرده اند و انتظار هم دارند از خودش عملکرد نشان بدهد.

 4. رحیم گفت:

  سلام به همه مخاطبین جوان پرس و تشکر ویژه بابت مطلب خوب آقای معروفی
  آقای مجید اگر منظورتان انتقاد از اداره کل منابع طبیعی باشد من هم با شما موافقم این اداره از بی مسئولیتی مطلق رنج می برد و در اثر مدیریت ضعیف ، هیچکس حاضر به انجام وظایف ابتدایی خود نیست بیشتر از پنج ماه است که از میاندوآب برای انجام کاری ساده پیگیر هستم که تا بحال نتیجه نگرفته ام.

دیدگاه خود را به ما بگویید.