تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   143 بازدید

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون دو هزار و 500 واحد صنفی نیمه فعال در استان شناسایی شده که تا سال 99 اجرای آنها زمانبندی شده است.

 جوان پرس : معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون دو هزار و 500 واحد صنفی نیمه فعال در استان شناسایی شده که تا سال 99 اجرای آنها زمانبندی شده است.

 محمد دهقان با اشاره به وضعیت پروانه‌های کسب اصناف استان که تاریخ انقضای آنها به پایان رسیده است اظهار داشت: در مجموع وضعیت پروانه‌های تاریخ منقضی در استان از 9‏/9 درصد در خرداد امسال به 7‏/3 درصد تا پایان مرداد کاهش یافته اما تاکنون به میزان 7‏/0 درصد با هدفگذاری این معاونت فاصله دارد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اقداماتی که در رابطه با مبارزه با پولشویی در این سازمان شده است بیان کرد: یکی از وظایف محوله به سازمان صنعت،معدن و تجارت مبحث مبارزه با پولشویی است که توسط معاونت اقتصادی و امور بازرگانی مدیریت شده و در همین راستا موضوعات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم با برگزاری کلاس و کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در مرداد ماه امسال 22 مجتمع صنفی با اشتغال مستقیم پنج هزار و 24 و غیرمستقیم هفت هزار و 555 به بهره‌برداری رسیده‌اند گفت: از سوی دیگر تعداد مجتمع صنفی در دست مطالعه 16 مورد با دو هزار و 933 واحد انتقالی در استان وجود داشته و میزان اشتغال مستقیم آن هفت هزار و 724 نفر و غیرمستقیم 26 هزار و 304 نفر است.

دهقان تعداد مجتمع‌های صنفی در دست احداث استان را 15 مجتمع خواند و گفت: تعداد واحدهای انتقالی این مجتمع‌ها نیز سه هزار و 558 واحد با اشتغال مستقیم هفت هزار و 623 نفر و غیرمستقیم 10 هزار و 484 نفر بوده است.

وی با اشاره به احیای واحدهای تولیدی صنفی نیمه فعال در استان بیان کرد: در این رابطه تاکنون دو هزار و 500 واحد صنفی نیمه فعال در استان شناسایی شده که تا سال 99، اجرای آنها زمانبندی شده و پیش‌بینی اشتغال جدید آنها نیز پنج هزار نفر است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد اداره فرش در مرداد ماه اظهار داشت: در این زمینه نیز مرحله سوم طرح آموزش منجر به تولید فرش دستباف در روستای نجف آباد شهرستان ارومیه با همکاری مرکز نیکوکاری پیامبر اعظم (ص) و اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف روستایی استان آذربایجان‌غربی برای متقاضیان و علاقمندان اجرا شد.

وی افزود: از سوی دیگر در شهرستان‌های خوی و تکاب مقرر شد ایجاد خوشه‌های فرش در آذربایجان غربی در قالب خوشه فرش افشار تکاب و خوشه فرش ریزماهی خوی به عمل آورده و مجوزهای لازم را اخذ کند.

دهقان با اشاره به اینکه در ماه گذشته تعداد 102 فقره کارت شناسایی قالیبافی صادر شد بیان کرد: علاوه بر آن 381 فقره کارت شناسایی قالیبافی نیز تمدید شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107516
دیدگاه خود را به ما بگویید.