تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ

   254 بازدید

یعقوب مزرعه لی : آذربایجان غربی در وصول مالیات رتبه شانزدهم کشوری را دارد و این استان 0.9 درصد یعنی کمتر از یک درصد کل مالیات وصولی در کشور را تامین می کند.

جوان پرس : مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: در سه سال گذشته 20 هزار و 180 مؤدی جدید مالیاتی در استان شناسایی شده که در رشد مالیات مستقیم استان نقش بسیار موثری داشته است.

یعقوب مزرعه لی افزود: تنها از 43 پرونده مالیاتی تشکیل شده برای مؤدیان جدید شناسایی شده، 119 میلیارد ریال مالیات دریافت شد که با مالیات وصول شده از 2 هزار و 934 پرونده مربوط به مشاغل در یک سال گذشته برابری می کند.
وی اظهار کرد: آذربایجان غربی در وصول مالیات رتبه شانزدهم کشوری را دارد و این استان 0.9 درصد یعنی کمتر از یک درصد کل مالیات وصولی در کشور را تامین می کند.
وی ادامه داد: سرانه مالیاتی هر نفر در استان 2 میلیون و 610 هزار ریال است که این رقم از تقسیم کل مالیات وصولی بر جمعیت استان به دست می آید.
مدیرکل امورمالیاتی آذربایجان غربی گفت: از نظر سرانه مالیاتی این استان در رتبه بیست و هشتم کشوری قرار دارد.
مزرعه لی در بخش دیگری با اشاره به بررسی لایحه اصلاحی قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: بر اساس لایحه پیشنهادی مصوب هیات دولت که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی بوده، نرخ مالیات بر ارزش افزوده به جای 9 درصد فعلی سه درصد پیشنهاد شده است و در صورت تصویب نهایی این پیشنهاد، مشکل مالیات بر ارزش افزوده در کشور به ویژه در حوزه صنف طلا و جواهر مرتفع می شود.
وی تاکید کرد: دولت به دنبال کاهش مشکلات همه مودیان مالیاتی است و در صدد هستیم تا رقم افزایشی مالیات نیز با شناسایی فراریان مالیاتی به دست آید و فشاری به مودیان وارد نشود.
به گزارش ایرنا، سالانه بیش از 85 درصد درآمدهای دولتی در آذربایجان غربی از محل مالیات تامین می شود.
امسال نیز میزان درآمد دولتی 10 هزار و 30 میلیارد ریال پیش بینی شده که بیش از هشت هزار و 500 میلیارد ریال آن از محل مالیات تامین خواهد شد.
تاکنون بیش از پنج هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیرمستقیم در آذربایجان غربی وصول شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111476
دیدگاه خود را به ما بگویید.