تاریخ انتشار :پنجشنبه 12 سپتامبر 13.::. ساعت : 10:45 ب.ظ

   2932 بازدید

80380206-3309965

هيچ کس فکرش را هم نمي کرد که محمد حضرت پور در اين مدت کم بتواند اين همه بال و پر بگشايد .

جوان پرس : وقتي موضوعي به نام انتخاب در حوزه مديريتي يک دستگاه ، استان ، يک مجموعه و هر آنچه که به آن مديريت مي گويند مطرح مي شود معمولا اسامي زيادي بر سر زبانها مي افتد، خلاصه هر کسي از ظن خود شد يار من ! دنبال طرح افراد و کساني هستند که مي خواهند نامي در کنند و يا اينکه واقعا جزو گزينه هاي خواهند بود که از شانس فراواني براي تصدي آن مسووليت برخوردار خواهند شد ويکي از همين افراد در استان آذربايجان غربي و البته شهر اروميه مدت زيادي نيست که اسم در کرده و سابقه حضورش در محافل به کمتر از 5 سال  مفيد  بر مي گردد ، محمد حضرت پور شهردار کلانشهر اروميه است که از قضاي روزگار و شانس و اقبال و البته هوش و ذکاوتش با همراهي و مديريت گرداني همقطاران و همکارانش از حراست ثبت احوال به شوراي شهر راه يافت و از آن به عنوان شهردار كلان شهر اروميه انتخاب گرديد.

 بي شک هيچ کس فکرش را هم نمي کرد که حضرت پور در اين مدت کم بتواند اين همه بال و پر بگشايد و امروزه در استان به يک قدرت و يا جبهه سياسي تبديل شود ؛  کما اينکه در انتخابات چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر اروميه با يک حرکت مارپيچي ائتلافي به نام (  آبادگران )  تشکيل داد واز جمع 15 کرسي صاحب 8 کرسي و صندلي شد تا بتواند به خوبي  در پشت پرده هدايت شورا را  در دست بگيرد و همين مهم باعث گرديد تا با اعتماد مجدد خانواده شوراي شهر و با راي قاطع  اعضا بتواند براي بار دوم بر سکان هدايت شهري تکيه بزند. 

 و اين روزها در برخي از محافل و مجالس نام وي  هم در کسوت مديريت ارشد استان ( استانداري آذربايجان غربي ) مطرح مي شود و عده اي مي گويند محمد حضرت پور استاندار آينده آذربايجان غربي است .

   البته در اين ميان بيش از 20 گزينه ديگر هم در ليست احتمالي ديده مي شوند و هر روز هم يک نفر ديگر به آن اضافه شده و نفر قبلي حذف و از اذهان خارج مي گردد.اما حال چه شد و چرا حضرت پور به يک سوژه خبري و يا به عنوان مديريت ارشداستان مطرح مي شود هم نشان از هدايت خارق العاده اين جو توسط تيم کاريش  دارد  و البته درخشش بي نظير شخص محمد حضرت پور و ملكه ذهن شدن خود وي در پس عملكردش در حوزه مديريت شهري است ، بطوري که در همين انتخابات شوراها برادرزاده اش بيش از 50 هزار راي را به اعتبار و اسم  محمد حضرت پور به نام خود و اولين راي اروميه را از آن خود کرد . پس مي توان گفت حضرت پور يکي از گزينه هاي تاثير گذار و مهم در حوزه مديريت ارشد آينده اين استان و چه بسا در کسوت شخص استانداري هم باشد.

البته چون حضرت پور منتصب به جواد جهانگيرزاده نماينده مردم اروميه در مجلس است و مورد حمايت وي و شخص محمد حضرت پور هم رئيس ستاد انتخاباتي جهانگيرزاده در انتخابات مجلس و يکي از تاثيرگذارترين اشخاص در جهت راهيابي اش به خانه ملت است باعث شده تا حضرت پور به عنوان گزينه محتمل  در كسوت استانداري قرار گيرد، هر چند خود جهانگيرزاده هم جزو اولين افرادي است که نامش بر سر زبان ها جاريست و البته اگر رئيس مجلس اجازه دهد از شانس بيشتري براي تصدي اين پست برخوردار است ، ولي بهرحال اگر حضرت پور هم استاندار شود و يا شانسي براي  رسيدن به اين مسووليت داشته باشد دست راست خود جهانگيرزاده خواهد بود.

 به رغم همه انتقادتي كه بر عملكردش وارد مي دانيم و بارها متذكر شده ايم ، با اين حال محمد حضرت پور 43 و 44 مين شهردار آبادگر اروميه يک مدير اهل تعامل ، ريسک پذير و کسي است که توانست در اين مدت کم خودي نشان دهد و البته روند توسعه و عمران شهر اروميه را تغيير بدهد ، پس او مي تواند  فردي شاخص در حوزه اجرا هم  باشد ، ولي آيا با اين اوصاف  و وجود 20 نفر در ليست مسووليت استانداري آذربايجان غربي كه هر كدام يلي هستند در اين كارزار ، شهردار آبادگر اروميه نمي تواند استاندار آبادگر هم باشد … !  يا اينکه حتي اگر حضرت پورهم اين شانس را هم پيدا نکند بي شک لقب آبادگرداني بايستي براي مديريت آينده اين استان مد نظر قرار گيرد تا استان از مشکلات موجود رهايي يابد و بتواند مسير توسعه را بدرستي بپيمايد.

Print Friendly
کدخبر : 23534
69 دیدگاه

 1. مهران says:

  لابد شوخی میکنید جناب معروفی؟! دراینصورت سیاوش سلیمانی پور باید وزیر کشور میشد.

 2. سعید ملکی says:

  جناب همران شایسته تر از ایشان در شهر سراغ نداریم کافیست صورتتان را بشورید و در شهر قدمی بزنید…..
  انتخاب عالی و شایسته ای است

 3. حقوقی says:

  دوباره این آقای شهردار حرف خودشو به خبرنگاران دیکته کرد و این مطالب جهت دار تو این سایتها و روزنامه ها پدیدار شد.
  باور کنید مدیریت خاصی نمیکنه این شهردار،شهرداران قبلی طرحهای بهتری داشتن اما چون باند بازی نداشتند و سهم خواهی این شوراییهارو و … براورده نکردند نتوانستند اقدام خاصی انجام بدهند. اما ایشان رو من خوب میشناسم خیلی هم مدیر نیستند و دیمی کار میکنند.قصد توهین به ایشان رو ندارم البته اما میگم که زیادم نگیم مدیر خوبی بوده که حالم بهم میخوره.

 4. نادر says:

  شما فقط به این سئوال من جواب دهید که زمان انتخابات این آقا و همفکران ایشان کجا مشغول فعالیت بودند که الان ادعای استانداری برای خودشان را دارند مگر این آقایان زمانی که محمودشون رییس جمهور بود میگذاشتند یه نفر غیر همفکران آنها صاحب پست و مقامی باشد نمونه ی بارز این آقایان سمرقندی بود که آموزش و پرورش را تبدیل به لجن خانه کرد پس خواهشمند است شما برای ما طرفداران روحانی نسخه نپیچید چرا که شما امتحان خود را خیلی بد پس دادید

 5. حسین says:

  این مونده که حضرتپور هم استاندار بشه

 6. حسین says:

  کمی انصاف داشته باشیم حضرت پور گزینه خوبی است برای مدیرت عالی استان چون کارهای خوبی در ارومیه در حال انجام دادن است.

 7. حسنی says:

  با این بامبول بازی بازی که در شورا راه انداختن بعید نیست استانداری را هاپولی کنند شهر در امن و امان است و کلانتر خودشان هستند

 8. دارا says:

  جناب حسنی بسوز تا بسوز هم تو هم اربابات
  حضرت پور خار چشم خیلی ها شده ….
  هنوز اول راهه و خیلی کار داریم تا برای شهر مان انجام دهیم
  یاشاسین حاج محمد استاندار آبادگر

  • جواب به دارا says:

   آقا دارا من اهل تبریزم میخوام دو کلام حرف حساب بزنم
   خرد جمعی شما که شد نادر قاضی پور و رفت مجلس و با اون ادهاش آبروی آذربایجان رو برد
   الان هم مونده که حضرتپور بشه والیبالیست
   همین کارها رو می کنید که ارومیه میشه این دیگه

 9. محمد خ - شهروند says:

  من شخصی هستم که به تمام امور شهرم اورمیه حساس هستم و پیگیر تمامی خبر ها هستم
  مطلب جالبی رو اشاره نمودید خب این روزها که مساله استاندار شدن شهردار آبادگر کاملا بر سر زبان ها ست فکر می کنم شما اولین سایتی هستید که مستقیما به مساله اشاره نمودید

  مصداق شعر سهراب ( چشمها را بايد شست / جور ديگر بايد ديد ) واقعا خیلی ها باید چشمهاشونو بشورن تا شاید حقایق رو ببینن یا شاید هم می بینن ولی ….
  محمد حضرت پور ، شخصی که در مدت خیلی کوتاهی با قدرت مدیریت کلان شهری توانست این همه تحول عظیم رو تو این شهر انجام بده و قطعا ظرفیت و توانایی این شخص برای اداره و مدیریت این استان نیز برای کسی پوشیده نیست و اگر این چنین شود ؛ باور دارم که آبادانی ، پیشرفت و توسعه قطعه ای از شمال غربی ترین خاک ابن سرزمین که آذربایجان غریب خوانده میشد حتمی خواهد بود با دستان توانای یک آبادگر
  ان شاء ا…

 10. سعید says:

  انتخاب ایشون بهترین اتنخابه کسی که تونست تو حوزه مدیریت شهری نفر اول بشه ؛ چه بسا که تو مدیریت استان هم میونن از بهترین ها باشن.

 11. هادی says:

  زنده باد ائتلاف آبادگران ؛ که همیشه و همه جا افرادی رو به عرصه مدیریت میاره که لایق آن هستند ؛ و تبریک میگم به آقای حضرت پور برای اینکه توانسته اند تا حدی عالی باشند و در انجام وظایف کوشا باشند که در زمره ی انتخاب استانداری باشند

 12. مدنی says:

  من واقعا نمیدونم کسانی که دارن شایعه استانداری حضرت پور را مطرح میکنند دنبال چی هستن مگه میشه
  1.کسی که دو دوره رئیس ستاد احمدی نزاد بود حالا بیاد بشه استاندار روحانی
  2. کسی که رئیس ستاد جهانگیرزاده بود کسی که از حامیان اصلی احمد نزاد بود و در مجلس مرگ بر خاتمی و کروبی و موسوی سر داد و حالا از قضا تبدیل به حامی دکتر روحانی شده
  3. حضرت پوری را شاید معروفی و شما و… نشناسین ولی ماها خوب میشناسیم که در ستاد احمدی نزاد در سال 88 ابتدای خیابان حسنی چکار که نکرد . بچه ای را بخاطر بستن دستبند سبز تا حد مرگ زد و روانه بیمارستان مطهری کرد
  4 . شما و دوستانتان برید پرونده ساختمانهایی را که بنر برادرزادش در ایام انتخابات شوراها اویزان کرده بودند را بازگشایی کنید ببینید علت چی بوده
  5. …….

 13. مهدی says:

  کسی که تونسته تو این فرصت کم خودشو ثابت کنه حقشه که استاندار هم باشه …
  همیشه افرادی که پیشرفت سریعی دارن معلومه که هستن دشمنایی که چشم دیدن این پیشرفت رو ندارن ؛ زنده باد آبادگران

 14. پدرام says:

  دوستانی که از حاج آقا حضرت پور انتقاد میکنید خیلی دوست دارم دلایلتونو بدونم…آخه من در مخالفت با ایشون هرچی شنیدم فقط توهین و تمسخر بوده که کاملا دور از انصافه!

 15. هادی says:

  تو این وضعیت که بوجو د آمده انتخاب هر کس زور بیش تر و پول بیشتر داره شانسش برای تصدی پست های مهم بیشتره ، همان طور که تو انتخاب شوراها کاملا مشهود بود ؛ پس این انتخاب هم احتمالش کم نیست .

 16. ایرج ساطور says:

  حضرت پور پسر خوبیه درحد مدیرکل ثبت احوال ولی اوبدون جاواد جانگیرزاده خواب شهرداری را هم نمیتوانست ببیند! دیگه اینقدر بزرگش نکنید آقای معروفی چند گرفتی؟

  • ايرج خان عزيز ضمن سپاس اخوي
   بارها خدمت دوستان متذكر شده ايم كه بنده يك ژورناليستم و تحليل گر و اين مطلب هم صرفايك تحليل است و در اين مطلب به زواياي پيدا و پنهان اين موضوع هم اشاره شده ، پس چيزي نگرفتيم.
   چه بسا بنده يكي از منتقدين برنامه ها وعملكرد حضرت پور در دو سال اخير بوده ام. مي توانيد نگاهي به آرشيو سايت بزنيد.

 17. مستوفی says:

  درسته.جهت صاف کردن پولهایی که درانتخابات هزينه كرده ، انگر رو واردشورا کرده ، استاندار نشه نمی تونه خودشو و حامیان محتاج رو نجات بده پس مثل هدهد شهرداری را آباد کرده این دفعه می خواهد استان رو به …. بگذارد.

 18. بچه خاکی says:

  من نمیدانم حضرت پور چه بدی کرده که شما تاب دیدنش را ندارید هر آنچه که از دستش بر می آمد و ما در خواب و داستانها نمیتوانستیم ببینیم و بخوانیم در شهر انجام داد تا اتلاف خود را برای شهردار ما ندنش بر روی کار بیاورد که آورد از پاک دستی ایشان نیز همین بس که رییس شورا جلیلی ایشان را تایید می نماید . در تایید شایسته سالاری همین بس که مغز متفکر و تیز هوش و پدیده قرن فرزندش حضرت پور بدون اینکه یک کلمه در انتخابات صحبت تبلیغاتی داشته باشد 50000 رای آورد از ایشان حمایت می کند . از الطاف و نشانه های الهی همین بس که خودش اظهار درویشی و خادمی و بچه خاکی را می نماید و کرامات امدادهای غیبی صدها میلیون خرج تبلیغات انتخابات اتلاف می نماید . بالاخره که ما از استاندار و فرماندار و جهانگیرزاده که بیشتر نمی فهمیم حتما یه چیزی در این بابا هست که اینا به یکباره اینو عزیز دلشون کردن از قدیم کفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد که اومده حالا این وسط مردم کیلو چنده

 19. فرعلی says:

  جناب بچه خاکی اوج درماندگی شماها و عقده شکست از حرف هاتون معلومه
  60 هزار نفر نفهمیدند و شمای شکست خورده و قاظ زده کشف کردی
  بگزار آنهایی که می فهمند حرف بزنند
  یاشاسین حضرت پورها

 20. آنتی مستوفی says:

  عین خشایار مستوفی زیر آسمان شهر حرف زدی یا شمارش بلد نیستی ا کلا……………….
  بنده خدا کل مخارج ستاد روحانی در کشور 10 میلیلرد نیود
  نمیدوونی بپرس دلبندم تا سوژه خنده نشی

  • مستوفی says:

   در پاسخ به آقای آنتی مستوفی
   معلوم میشه شما هم از از همان پول سهم گرفتی .به این می گن اعتراف دلبند عزیزم.کار را راحت کردی.200 ملیارد پول پروژه هاست که ازطریق نیروی انتظامی و رانت خواران هوادار و شریک حضرت پور و خود او نصف نصف مشمول الذمه خانواده های شهدا ،یتیم های اونها و مستضعفان شدند.نه اینکه اون پول به تبلیغات خرج بشه.خرج یک ملیاردی را هم رانت های حاصل از این ولخرجی از بیت المال هست که در تبلیغات انتخابات هزینه شده است.

 21. جواب به ایرج قاطور says:

  رای مردم هم علتش حاج جواد بود؟؟؟
  به رای مردم به پسرشان با عقل نگاه کنید کورها شفا میا بند
  چند گرفتی که سعی کنی متوجه نشی؟؟؟
  حضرت پور عزیز متشکریم

 22. از بچه های بالا says:

  البته من از بچه های بالای شهر هستم نه از بچه های بالایی یادم رفت کلمه شهر را بنویسم درجلو اسمم.
  اگر بعضیها درحمایت از حضرت پور اجرا کردن پروژه های نصفه نیمه روگذر بدون زیر گذر را شق القمر میدانند این قمر خانم همساده ما صدتا مثل این کارهارا بلده .
  شهرداری که نخواهد به شکایات اهالی محله ها درشهرداری رسیئگی شود وحرف زمینخواران درشهرداری حرف اول وآخر باشد یک بچه مدرسه ای بیش نیست.
  جناب بچه خاکی لب کلام را خوب رسانده البته خلایق هرچه لایق وقتی 70 درصد رای دهنده قهر کند میدان برای مانور و جارو کردن آرای چلو کبابی 50 هزارتایی برای باندهای قدرت طلب باز میشود ونتیجه میشود این که می بینید حالا شهردارشده طرف چای شیرین هم میخواد! رو رو برم.

 23. محمد چ says:

  آقای محمد خ ! فرق من وتو در 2 نقطه است!
  1- وقتی هرکسی با داشتن یک نقطه بخواهد درمورد سه نقطه نظر بدهد میشود این! یعنی شما را که من میشناسم معلم کلاس اول دبستان مدرسه…. هستی و هنوز دوساله تدریس میکنی اونوقت از تحول شهری صحبت میکنی درحالی که اگر ازت بپرسند تحول درشهر چند بخشه نمیتونی هجی کنی ! زدن دوتا روگذر درجای نامربوط که نشد تحول برو ببین تو شهرداری با مردم چه رفتاری میشود بروببین بیت المال درشهرداری چطور خرج میشود!
  2- شما که هرروز برای خوردن شام وناهار مفت ستاد حضرت پور کوچولو بودی بگو ببینم چند کلمه از دهان خود همین کوچکولوخان درباره شهر وشهرسازی شنیدی! که حالا میخوای بخاطر چندتا شام وناهار استان را به خال لب مثل بخارا بفروشی.؟

  • محمد.خ says:

   جناب محمد.چ خواب میبین دلبندم پاشو ایشالا بزرگ شدی رفتی دانشگاه اونجا به معلم میگن استاد..
   من فرقم با شما فقط ۳ تا نقطه نیست فدات شم کل حروف الفباست + ۲ تا چشم و عقل سلیم که ببینم و درک کنم واقعیت هایی رو که اطرافم اتفاق می افته
   شما هم اگر مایل باشی حاضرم با هزینه خودم بفرستمت بری نهضت سواد آموزی تا یکم روشن شی دلبندم …
   یاشاسین آبادگر شهرداریمیز
   دوشمانین گوزی چیخسین

 24. هوادار دکتر پیری از شهرک گلشهر ارومیه says:

  بنده بعنوان رای دهنده به دکتر پیری خواهان اینم که رایم را پس یگیرم! شکایتهای اهالی که نزد ایشان رفته باچشم خودم دیدم رفت توی زباله دانی ! متاسفم جناب پیری لا اقل میگذاشتی کمی جوهر حکمت خشک مشد بعد!

  • حامیان دکتر پیری says:

   من از کارکنان آب و فاضلاب استان هستم.از مسئولین مسکن مهر در تعاونی آبفا واقع در گلشهر که اگر مراجعه کنید می فهمید که اطلاعات دقیقی ارایه میدهم.معلوم نیست که خبر ها چطور بیرون درز کرده اما امیدوارم با توجه به اخلاص این معلم بزرگوار اخلاق وهمکار صمیمی چند ساله گذشته آبفاکه هیچگاه نخواسته که حتی همکاران شرکت از خدمت بی منت ایشان با خبر شوندشخصا بدون هیچ چشم داشتی کاری را که چندین سال یعنی ازسال 88 تابعد از انتخابات شورا و موفقیت و پیروزی ایشان حل نشده بود را در یک روز کاری ختم به خیر کرد وما(کارکنان) و خانواده های همکاران شرکت را از تمام مشکلات خدمات شهری خلاص کرد.پیری باید حمایت بشه تا تقویت بشه تا کمکش به همه برسه پس حامی می خوادنه هوادار قلابی مثل تو داشته باشه .من حاضرم اگه ایشان اجازه می دادند از مکارم اخلاق ایشان مطالبی درج می کردم ولی او برای خدا خدمت میکندبه ما گفتند که شما همکاران سابقم با دیگران فرقی ندارید من برای خدمت آمده ام پس منتی بر سر شما نیست.از آقای معروفی عزیز فعال مستقل عرصه قلم هم خواهش می کنم اگر شناختی از پیری دارند از واقعیت خدوم بودن و مردمی بودن او بنویسندنگذارند اطلاعات معکوس و غلط منتشر شود.ساده است با خود ایشان در رابطه با این خبر مصاحبه کنید یا با مسئولین عمرانی که خدا خیرشان بدهد در این رابطه صحبت کنید یا از مسئول یاساکنان مسکن مهر آب وفاضلاب سوال فرمایید.

  • نجفقلیان says:

   الدنگ عوضی فکر می کنی شورا هم عدلیه یا دادگستری است که به اونجا شکایت بدهند.آنجا جای اندیشه های مدیریت شهری نمایندگان مردمه.ضمنا همونجا که دیدی این کار رو کرده اعتراض می کردی رای خودتو می خواستی نه مثل سگ بیای بعدا واق واق بکنی.اگه واقعا مرد بودی.اگه هوادار واقعی بودی؟

 25. بچه خاکی says:

  در پاسخ به برادر عزیز فرعلی

  مردم تهران مشهد اصفهان
  آن کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند

  مردم تبریز قزوین کرمان
  آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنیدش که بسی خفته نماند

  مردم اردبیل یزد همدان ووو
  آن کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند

  مردم ارومیه سیستان خراسان شمالی خراسان جنوبس وووو
  آن کس که نداند و نداند که نداند در جحهل مرکب ابدالدهر بماند

  حالا تو کیف و حالتو ببر که پسر حضرت پور 50000 هزار رای آورده رای که با اهدا روغن و زرد چوبه به در مردم و تطمیع مناطق فقیر نشین و کارگر ساده به دست آمده آینده شهرمان به کجا خواهد رسید مشکل ارومیه این است که فکر مردم رشد کافی را که لازمه شهرهای توسعه یافته است به دست نیاورده و حق را به شما میدهم که از نتیجه خوشحال باشی برای من فرقی نمی کند حضرت پور و دارو دسته رای را از پایین شهر به دست می آورند و کار عمرانی بالای شهر را پیش می برند این برای من هم خوب است اما شما خواهید ماند که برای همیشه ابزار افراد برای رسیدن به منافع خود باشید

 26. احمد says:

  من کاری با مرده باد و زنده باد ندارم. ولی دروغ هم نباشه قبلی ها خوردن و کار نکردن،حاج ممد و دوستان هم میخورن و هم کار میکنن.منم حاج ممد و پسرخوندشو بیشتر عضو شورای شهرستان میدونم تا شهر اورمیه.
  چرا؟
  از منطقه طلاتپه تا نزدیکترین محل اخذ رای در محدوده شهری چقدر راهه؟
  مسئولین انتخاباتی محترم لطف کنن تعداد سکنه روستای مذکور و سایر روستاهای همجوار و ذیمنفعت را همراه با تعداد آراء که در انتخابات سال 1390 مجلس و تعداد آراء ی که تو این انتخابات وصول شد ذکر کنن،البته با کسر تعداد رای هایی که افرادی که از ثبت احوال استان و طی پروسه آبکی 2 ساعته اقدام به اخذ شناسنامه کردن.
  و اما دوستایی که میخوان جواب سربالا بدن لطف کنن بگن که حاج ممد کارمند کجا بود که به شورای شهر و شهرداری رسید؟!
  متاسفام که اینو میگم ولی اونی که مردم رو نفهم فرض میکنه خودش سوپر نفهمه.

 27. ایرج شاهتوت says:

  داداش حضرت پور بدون جاواد آب هم نمیخورد پس بدون او هیچ است.

 28. دارا says:

  جناب بچه بالا… اولین شرط بچه بالا بودن حداقل سواد داشتن هست
  عزیز دل برادر طرح ها روگذر زیر گذر رو خاله شما یا هرکدوم از زنان طایفه شما یا اربابان سابق و حال شما عرضه داشت میزد حتی ناقص پس زیاد ادعات نشه که مردیم از خنده

 29. فرعلی says:

  جناب خاکی انشالاه آسفالتت کنیم تا نونوار بشی
  اونی که پول گرفته خودشو به خواب بزنه بیدار بشو نیست چون وظیفه اش اینه که نفهمه
  شما هم شمارش نمیدونی 50 هزار رای از روغن اومد 50 هزار رو شما نفهم فرض میکنی که جهل مرکب معلومالعلت خودت روو پوشش بدی؟
  بفرمایید تا بدانیم رشد فکر مردم رو شماو اساتید شما در چه میدونن تا استفاده کنیم؟
  شما و بزرگتر از شماها که عرضه ندارن با اسم و رسم مخالفت کنن و پشت اسم های مختلف قایم میشن و تف سربالا میندازی حق ندارند به حتی یک رای مردم توهین کنند آنوقت اجنبی وار میگی فکر مردم ارومیه رشد نداره؟؟؟
  رشد رو شما چی تعریف میکنی دانشمنده خاکی از نوع ووولی

 30. محمد .چ چ says:

  جنا چ با سه نقطه که برای هر نقطه اش علتی هست یا عقده شکست؟؟ یا عامل زور یا عامل زر
  درست حرف بزن تا درست بشنوی
  راستی شاد ناهار نخوردی ناراحتی؟؟؟
  اگر به نماینده مردم شهر توهین کنی اینارو داشته باش خالو

 31. ر.محمدزاده says:

  زر وزور وتزویر دست دردست هم دادند تا امروز هم این بادکنک بیسواد کتابداری را استاندار کنند فقط این وسط باید از حلقه اصلاح طلبی این بیسواد را بگذرانند. بنده به ضرس قاطع میگویم خیال همه راحت دولت تدبیر آنقدر هم که این خوش خیالها فکر میکنند بی تدبیر نیست تا کسی را استاندار شهر کند که تا دیروز عشق محمود بود. همان محمودی که دریاچه اورمیه را بخاطر کینه ای که از رای ندادن ارومیه ای ها داشت با عدم اختصاص اعتبارات خشک کرد! ماشالله فرهنگ هواداران این بابا هم نشعت گرفته از همان محمودی است که جلو کل خلایق ورسانه ها بجای بزله گویی هزله گویی میکرد… فلانی آجایت میسوزد!!!

 32. قنبروفا says:

  جناب محمدزاده بالن سواد و علم و ادب تشریف دارند
  اوباش آقای خاص که مورد تمسخر خاص و عام است
  جناب بالن باسواده زیاددان!!!!! حداقل سواذ ناقص که با پول خریدی به کار بگیر که بفهمی….سعی کن بفهمی….. که مدرک ایشان مدیریت است
  این رو بفهم بقیه اش قابله حله…. بفهم بفهم بفهم

 33. قنبروفا says:

  جناب احمد کل رای طلاتپه میشه 600 تا کل رای منطقه میشه 3000رای جیگر جان کمی مطالعه کن بعد تحلیل آبدوغ خیاری ارایه بده شما مرد باش 2 ماهه شناسنامه بگیر…
  حرف خنده داره کشکی ارزش پاسخگویی نداره
  اصلا 20000 هزار رای تقدیم به شما 40 هزار رو چیکار میکنی
  شکست خوردی عرضه داشته باش قبول کن جییییییییییییییییییییییییییییییییییییگر

 34. مشتولوغ : خیال همه کسانیکه از جناح حاج جاواد و حضرت پور صابون ریاست بشکم میزنند راحت . دولت تدبیر هرگز به این افراد بیشتر از این میدان نخواهدداد. البته به هیچیک از قدرت طلبان.

 35. ormie says:

  احمد نقی‌ زاده، سوراخ اطلاعاتی اصولگرایان استان

  http://faryadekhordad.blogfa.com/post/4

 36. جواب به ر محمد زاده says:

  عمو !! چه ربطی به محمود داره، تدبیرو امید و چرا قاطی میکنی عموجان !! خودتو ناراحت نکن یکم آروم باش عمو جان !! فکر کنم تازه تازه داری خبر و سایت اینا نگا میکنی حالا گفتی بزار منم یه چیزی گفته باشم دیگه … باشه خوب اشکالی نداره عمو جان فقط بدون چی میگی اولا اون بیسوادی که شما میگی ترم آخر کارشناسی ارشده عمو جان !!! وقتی بزرگ شدی و فهمیدی که برای اولین بار تو تاریخ این شهر چه کارهایی رو کرده و چه مشکلاتی از مردم رو حل کرده اونوقت به خودت میگی من خیلی بچه بدی بودما گفته باشم

 37. اسلامی says:

  سلام. من ارومیه ای هستم که ساکن تهران می باشم
  بعدچند ماه گذرم به شهرم افتاد…. خیلی تعجب کردم که در مدت کم چهره ارومیه عوض شده بود… تو این مدت کل شهر رو گشتم. انصافا کارهای بزرگی در شهر انجام شده که بی سابقه بود.
  اما این مطالب و کامنت ها را که خواندم یاد گذشته و فراری دادن عبدالعلی زاده از ارومیه افتادم. شاید قرار است این شهردار هم تبدیل به عبدالعلی زاده دیگر کنیم.
  ارومیه شهر نخبه کشی است
  اما انصاف داشته باشیم به خوب بگوییم خوب. نباشد روزی که این شهردار در تهران یا نبریز برای خود کسی شد سینه سپر کنیم و پز خنده دار بگیریم که همشهریه ماست.
  آقای شهردار از اینکه شهر مارا آباد کردی متشکرم

 38. آنتی مستوفی says:

  خدارو شکر کدو هم قاطی میوه ها شد…

 39. احمدی says:

  کسی راجب خوب یا بد بودن شهردار حرفی نزده مسئله را به بیراهه نبرید صحبت از عملکردبد ایشان در انتخابات شورای شهر بوده و سو استفاده از تمای امکانات دولتی و پیمانکاران می باشد که در شان مدیران دولت جمهوری اسلامی نیست برای کسانی که از این جریان حمایت می کنند بفرمایند کدام ویژگی فرزند ایشان بیشتر 200 کاندید دیگر بود نفر اول شدند وقتی می گویم آگاهی مردمي را هدايت مي كنند حرف بیجا نگفته ایم به ادبیات انشاعی افرادی که از حضرت پور در این صفحه دفاع میکنند توجه فرمایید و خود قضاوت نماید چگونه افرادی هستند

 40. شهروندروشنفکر says:

  ماجرای جنگ تروا در انتخابات شورای شهر اورمیه تکرار شد و درشورای شهر تهران هم اخیرا اتفاق افتاد!
  اگ ائتلاف اورمو آذربایجان سسی نبود حضرت پور نه خودش شهرداربود ونه اعضای سابق وارد گودشورا میشدند. ائتلاف اورمو آذربایجان سسی اسب ترووای حضرت پور شد و روزنامه آغری پاشنه آشیل این جریان . . .! اینها بقدری تشنه قدرت هستند که به هیچ چیز سرراهشان رحم نخواهندکرد… قصد دارند یکی یکی خانه اصلاح طلبان را دراستان مصادره سیاسی کنند حضرت پوری که در روی پل مدرس درآغوش احمدی نژاد فریاد حمایتش را میزد امروز با اسبهای ترووای کارگزارانیها یک به یک قصد دارد با رهنمودهای اکیب جهانگیرزاده سنگرها را بنفغ خود پاکسازی کند وسایر نمایندگان ول معطلند!

 41. داوود says:

  حق مطلب را جناب اژدر احمدی ادا کرده است.

 42. یعقوبی says:

  آقا این چرت و پرت ها چیه تو کامنت ها نوشته شده؟
  انصافا حضرت پور چه مشکلی داره؟چرا وقتی یه نفر عین آدم کار می کنه انقدر میاین حاشیه سازی می کنین؟خاک بر سر ما ملت حسود که چشم پیشرفت آدمهای دور و اطرافمون رو نداریم

 43. حسن منتظر says:

  یعقوبی جان برادر عزیز شما که درستاد ایشان زحمت کشیدی و عرق ریختی حق داری دفاع کنی چون عینکت عینک نزدیک بینی هست چشمهایت را بشور همسایه هایت را هم نگاه کن ببین اونا چی میگن! چی میخوان . شاید شهر وشهردار بمراد ونفع تو میچرخد اما آینده فرزندت را نخواه بدی دست کسانیکه فقط در مرامشان قدرت معنا دارد واحدی را دربرابرش نقدی کنند تحمل نمیکنند و حکم نابودیش را تا دودمانش مینویسند . ازاین گذشته دیگه با آرا چلوکباب که شده شهر را تسخیر کردید نوش جان بخورید ولی لقمه استان خیلی خیلی بزرگه تو گلوی همه تان گیر میکنه یکهو داداش!

 44. ما همه از یک قماشیم says:

  عزیزان من
  چیزی که بدیهی است در انتخابات شورای شهر ارومیه تقلب بصورت فاحش و گسترده وجود داشت
  و دیگر همه بر این واقع آگاه گشته اند
  بقول معروف همه می دانند که بد است ،اما به بدی پا میدهند و خوبی را برای نصایح به ارمغان می برند
  محمد حضرت پور برای خود پدر خوانده ای گشته و مافیا زنده می کند
  از بد روزگار شورای شهرمان شده است بازار بغداد دیگر عصمت گرامی دیپلمه هم برای خود مهندس شده و دکترین تقلب به امور شهری وارد
  هرچند که شورای شهر یعنی از همه طیف و همه رنگ
  و ما از همه رنگیم
  البته از نوع دزدش
  خوب است که بپرسیم بعضی کارخانه ها چه را بنام بعضی است؟
  البته بنام بودن خوب
  اما؟
  نه برای ما که برای انقلابی نما ها
  حال خوب است که ما نمایمان بی نما است
  نه سنگ اعلا
  راستی جریان آن پول های مرزی چه شد
  والله که ما خبر نداریم
  و خوب است شهرمان شده شهر پل های بی برنامه و برنامه های بی پل
  بعضی مان خوشمان است به هرحال شهری شده سیمانی
  اما سیمانی بدون ماسه
  راستی کارخانه سیمان به نام که بود
  استاندار کجایی
  اما در کل و مجموع
  عجب شهری
  عجب مردمانی
  ما همه از یک قماشیم

 45. جواب به قماشیان says:

  عزیزم
  چیری که بدیهی است شما و بازندگان که تحت تاثیر دوسه نفر از سیاسیون شهر که هنور در خواب دهه 70-80 هستند و خود را سرکرده قوم می دانند.
  ادعای تقلب و اینها کردند داد بیجا زدند و هوارها کشیدند بست نشستند و گریه ها کردندوغیره
  اما باختن هم هنر میخواهد و ظرفیت. ندانستند که مردم رای دهنده اند و دیگر هیچ.
  ماجرا به تهران کشید و شمارش مجدد اما زهی خیال باطل..
  از شورای نظارت شهر اکثریت مخالف حضرت پوربودند اا هرچه زور زدند به در بسته خورد.چون همه رای مردم بود ولاغیر.
  حالا این سیاسیون همه رنگ که مردم بارها بر آنها پشت کرده اند چون شما میترسند از قدرت حضرت پورها …چرا که مردم که خدمتگذاران واقعی خود را شناختند دیگر این کوتوله ها باید بروند و روزنامه بخوانند.پس چه کنیم؟؟
  1- رای مردم را دروغ و تقلب بگوییم
  2- کارهای عمرانی و آبادی شهر را تمسخر و بی برنامه بدانیم
  3- هرکاری کنیم به دروغ که حضرت پور را تخریب کنیم
  4- بدیهیات را چشم پوشیم و بگوییم همه تبلیغاتی و کذب است.
  چون شکست خوردیم بگوییم فلان کس بی سواد است. دزد است. نفهم است.پول مرز خورد. و…..
  اما جواب یک کلمه است…..باختی ظرفیت داشته باش و وجدان. به همین سادگی

 46. یعقوبی says:

  جواب به حسن منتظر :
  بنده هیچوقت به ستاد ایشون نرفتم.اما واقعا آدم وقتی چشم باز می کنه میبینه در شهر طرح هایی داره پیاده میشه که کارگراش سه شیفته کار می کنن و طرح هم در موعد مقرر و زود تحویل داده میشه آدم لذت میبره

  واقعا کسی بجز حضرت پور کسی میتونست همت کنه و پل مدرس رو بزنه؟و کسی میتونست انقدر زود تحویل بده؟نه بگذارین من بگم هرکس بود حداقل 2 یا 3 سال زمان میبرد برای این که مبت تنبلی داریم.و هیچکدومشون هم لیقات کرسی شهرداری رو تا حالا نداشتن

 47. شهروند says:

  جواب به یعقوبی
  برادر وقتی میگویم مردم عوام زده می باشند قبول کنید .پلی که شما میکویید شهردار زده در زمان بازیان مصوب شده ضمنا شهردار بیل و گلنک بر نمی داره شخصا پل بزنه قراردادی که بسته می شه مدت زمان داره و پیمانکار در دوره مشخص به شرط تامین منابع مالی اونو به انجام میرسونه کاری که در هر کجای عالم انجام میشه و فقط در ارومیه اونو شق القمر میدونند ضمنا شهرداری به پل و رو گذر نیست اینهاجزء کوچکی از وظیفه ذاتی شهرداری و شهر سازی است که در تمام شهر ها جاری و ساری می باشد شهردار می بایستی دارای وجه علمی سیاسی و فرهنگی باشد که نماد و شالوده فرهنگ هنر و مفاخر شهر باشد صحبت روی ایده ال ها است آقای یعقوبی عزیز وظیفه اصلی شهردار و شورای شهر مطالعه و توسعه فرهنگ وبر نامه ریزی در جهت غنای اداب شهر نشینی می باشد . من نه بر له یا علیه شهردار یا شورا نمیخواهم صحبت کنم ولی انصافا در شهر ارومیه با این همه مدیر و صاحب نظر وزین که از کذشته بوده و هست چرا فضا باید به کونه ای باشد که افراد فاخر نخواهند عرض اندام داشته باشند . بطور خودمانی میکویم چرا شهردار یا شورا نمیتوانند درمراسمات و مناسبت های فرهنگی و هنری حضور داشته باشند و یا در جمع پیشکسوتان جای پایی پیدا نمایند و به خواسته خود ذهن مردم را میخواهند به چند پل و بتن و میلگرد سوق دهند واقعیت این است خود نیز میدانند چیزی برای عرض اندام ندارند و این موارد را برای خود سنگر نمو ده اند البته این مقدرات نامیمون است که از دیر باز توسط افرادی بر پیشانی ارومیه زده شده که اگر اینچنین نبود ارومیه نیز میشد مشهد و اصفهان و کرمان و یزد نه اینکه شهری که زمانی پاریس ایران نامیده میشد با کاشتن دو لاله یا احداث زیرگذر بشود تابلوی تبلیغات شخصی اینو آن . البته روزی خواهد رسید که این بنده خدا هم بشود بازیان ها و فروزان های بعدی که همان کونه که خود نفهمید چهکونه این شدند نخواهد فهمید که چکونه به روزگار آنها گرفتا ر میشود. ضمنا این نکته را یاد آوری نمایم همانگونه که ارومیه در 35 سال رشد نکرده ذهن مردم نیز به همان نسبت از رشد و شکو فایی رنج میبرد که بنده حقیر نیز از آن مستثنی نمی باشم

 48. شهروندروشنفکر says:

  1- مشکل اساسی حضرت پور اینه که فردی سیاسی کار است نه کارامد او فردی جناحباز وسیاس است. کارشهرداری هم همه جوره فرهنگی است. شهربازی یا مجتمع تفریحی فرهنگی را نمیشه با باندبازی توسعه داد! زدن دوسه تا پل نیمسوز از نیمه پروزه های بازیان هم نمیشه گفت شهردار کاربلده! هروقت دیدید در تمامی ابعاد شهرداری رو به توسعه است میشه گفت.

 49. محسن پور says:

  یعقوبی جون عزیز دل برادر با کدام استدلال میگی بجز حضرت پور کسی نمیتونست این پلها را بزنه آخه برادر از کارفنی سردرنمیاری چرا با عقده گشایی تحلیل میزنی .

 50. لبیت اله says:

  داداش حالا چرا از کوره درمیری!!!؟ دقیقا جوابتو خودت دادی مگر اینهایی که اینجا کامنت زدن بازنده انتخاباتند بنده معلم آموزش پرورش هستم داداش مسئله توانایی است. بقول آقایان نظردهنده حضرت پور را باد نکنید چون بادکنکی بیش نیست برود دعا کند که مهندس بازیان برنامه داده بود

 51. جواب به لبیتاله says:

  جناب بیت اله
  واقعیت این است حضرت پور بادکنک هم باشد بادش می ارزد به صدتا مثل شماها که فقط شعارید و شعار
  شما یک سند بیاورید این طرح ها مال بازیان بوده… ندانسته دارید باد میل میفرمایید
  بازیان اوجش جدول کاری بود و دوم پل ناقص و بدون برنامه و بدون مصوبه پل قویون که خیانتی آشکار بود
  کمی عینک بدبینی تان را در آورید

 52. شهروند روشنفکر says:

  جناب بی نام وم نشان که به شهروند بیت اله جوابیه ارائه کردی!خودت جواب خودت را دادی ! یکی از طرح های فاخر بازیان همین پل قویون بود که کل طرح مال بازیان است وناقص نبود اصغرزاده وحضرت پور وجلیلی به تحریک جاوادخان چون ترسیدند با اجرای طرح های زیاد وخوب نمایندگی را از دست جانگیرزاده برباید! بگذریم از توطئه قدرت طلبانه همین سه قلوهای شورا وشهرداری! همه طرح ها جزو طرح های مصوب بازیان است منتها شما از ته شروع کردید! مثلا قرار بود 8 نقطه شهر از جمله چهاراه بعثت امام سر بازار پل برقی (پله دبرقیهای)عبورعابرپیاده احداث شود همه طرح ها هم مشارکتی بخش خصوصی و اوراق بانکی بود نه از طریق فروش دارییهای شهرداری! بقیمت مفت! منتها اصولگرایان تنها مرد باسوادشان را ازمیدان بدرکردند . مردم یادشان نرفته 5/5 سال شهرداری را فدای دعوای جناحی باندی کردند! بگذارید اینگونه تفهیم کنم آقای سینه چاکر منفعت طلب بظاهر هوادار دوآتیشه! شهردار شدن بدست باندقدرت چه آسان شهردارماندن چه سخته! عزیز دل برادر نیت اساس هر کار است که اگر وابسته به باند قدرت نباشد اولین خصوصیات یک شهرداریست که شایستگی انتخاب دارد. دوم برقراری عدالت بین مدیران وکارکنان و سوم توانایی تعامل با ادارات وچهارم سواد وتجربه کافی بیش از لازم وپنجم توانایی تخصصی ! حضرت پور شاید تجربه وتوانایی لازم را داشته باشد که اگر کافیش را داشت نیازی به تخصص نبود اما اساس نیت است که باید خالص باشد والا اینهمه شهردار آمدند ورفتند بعضی درحد کرباسچی حتی کار کرد ولی برادرش دلال زمینخواران شد وکارمندان را به رشوه خواری ترغیب کرد! شهرداری بود خدا بیامرزدش پاک نیت ترین بود اما دیگر شرایط را نداشت به دامپر شهرداری نفربر میگفت! حضرت پور تخصصش نوشتن شناسمه نوزادان است وبس وبعد سالها آنهم با 50 درصد ارفاق امروز درحد مدیرکل ثبت احوال باشد خیلیه من برای اعضای شورای شهر متاسف شدم که آنها را حضرت پور مدیون خودکرد وبزودی آنها هم خواهند فهمید که چه اشتباه هولناکی انجام داده اند! حضرت پور اگر مدیر توانمندی بود امروز باید گزارش مراسم شروع تله کابین را میداد گزارش تاسیس باغ وحش نوین شهر را وگزارش بازسازی ونوسازی وضعیت افتضاخ پارک جنگلی را میداد نه شورای شهر ونه شهردار هیچ برنامه ای برای جوانان شهر شهر ندارند. شهرداری که برای آب خوردن از باندوجناح تحت تاثیر باشد کارمندباندی است نه شهردار واین وضع همین خواهدبود وباقی خواهدماند!

 53. جوابی به روشن فکر says:

  جناب نام و مشان داری که روشنفکر تشریف دارید!!!
  یعنی محبوب دل شما بازیان نیتش خیربود؟ اگر اینظور فکر کنید که خنده داره؟؟یا اصلا فکرتان در این موضوع روشنایی ندارد!!
  شما ناراحتی تاسف و تالم و مرثیه خودتون و محبوبات و مرغوبات و میوه جات را نگه دار چهارستا بعد…
  هر پروژه که افتتاح میشه شما وزن کم کن….بسوز تا بسوزی

 54. علی says:

  با داشتن لبسانس کتابداری ایا میشود شد استاندار البته تو این استان با بودن جاواد خانها بعید نیست…..

 55. علی says:

  البته یادم رفت بگم رو تابلوی شهرداری ارومیه بنویسند شهرداری دد و بالا حالا که بالا شد خزانه دار دد هم شهردار به به مبارکه این مردم ………

 56. امیر says:

  دمن ایسته حاج ممدآ

 57. حسین says:

  البته نمیشود از شجاعت و جسارت و کار بلدی اقای شهردار گذشت ولی اقای شهردار چرا عدالت را در شهرداری نسبت به مردم رعایت نمیکنید چرا اقای …. که پرونده بزرگی در شهرداری دارد تا جایی که ان موقع شهرام جزایری ارومیه نام گرفته بود در خ پارک جنگلی در زمینی که دارای کاربری مسکونی بوده( حداکثر تراکم طبقات 5 طبقه میباشد)تا حالا که 11 طبقه با فضای اشغال 100 درصد رفته معلوم هم نیست که تا کجا میخواهد برود کسی هم نیست که بهش تو بگه چرا که اسپانسر ابادگران بوده و در نامه های رسمی به جنابعالی شما را با عنوانهای شهردار دوست داشتنی و مهربان و عزیز خطاب میکند اقای شهردار عالم همه محضر خداست در محضر خدا عدالت را زیر پا نگذارید!!!!!!!!!

 58. حميد says:

  سلام من نميدونم شهردار بجز٤تا پل كه هيچ كارايي ندارن مثل پل مادر يا مدرس كه اتفاقا ترافيك رو زياد كردن چيكار كرده كه ما نميدونيم…؟؟؟مثلااز روي روگذر مادر روزانه٥٠٠تا ماشين هم رد نميشه درحاليكه با پول اون رو گذر ميشد خيلي از جاهارو آباد كرد…ولي در ازاي اين پلهاي به درد نخور تمام زمينهاي اطراف شهرو به پيمانكاراي پل داده گول ظواهر رو نخوريد خواهشا

 59. Olga says:

  I really enjoy the article post. Will read on…

دیدگاه خود را به ما بگویید.