تاریخ انتشار :شنبه ۸ شهریور ۹۳.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   259 بازدید

محمد حضرت پورشاه کلید توسعه آذربایجان غربی را در وحدت و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم عنوان کرد.

 جوان پرس : همزمان با روز ولادت حضرت معصومه (س) و گرامیداشت هفته دولت، سومین جشنواره باغ گلها با حضور مقامات استانی و شهری و حضور گسترده شهروندان در پارک استقلال واقع در خیابان فرهنگیان ارومیه منطقه شهرك ايثار به همراه افتتاحیه پروژه های عمرانی و خدماتی به ارزش 1480 میلیارد ریال برگزار شد.

 

شهردارارومیه در اين مراسم اظهار کرد: تمام هدف شهرداری ارومیه از برگزاری جشنواره های گل و گیاه در پارک های سطح شهر ارومیه ایجاد شادابی و نشاط برای شهروندان است چرا که این نشاط و شادابی باعث زدودن بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی از چهره شهرخواهد شد.

«محمد حضرت پور» با اشاره به هدف گذاری های شهرداری ارومیه نسبت به برگزاری 3 جشنواره گل و گیاه در طول سال ، عنوان کرد: در این راستا اولین جشنواره گلها طی اردیبهشت ماه سال جاری در گوللر باغی و دومین آن نیز در روز نیمه شعبان در پارک صفا ارومیه برگزار شد و هم اکنون نیزشاهد برگزاری سومین جشنواره باغ گلها در روز ولادت حضرت معصومه(س) و همزمان با افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی به ارزش 1480 میلیارد ریال در پارک استقلا ل هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هم اکنون سرانه فضای سبز در ارومیه نسبت به سایر نقاط کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: در بودجه سال 93، افزایش یک متری سرانه فضای سبز ارومیه در نظر گرفته شده است که دراین راستا همزمان با هفته دولت 11 پارک محله ای به علاوه کمربند سبز خطوط فشار قوی 100 متری به مساحت15 هکتار مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه در حال حاضر 72 درصد از جمیعت ارومیه در شهر ها زندگی می کنند، بیان کرد: تمام برنامه ریزی های مدیریت شهری ارومیه در افق 1404، تبدیل کردن ارومیه به یک شهر پاک ، فرهنگی و شهری مجهز به فناورین نوین و حمل نقل ریلی برای شهروندان است.

وی با بیان اینکه توزیع عادلانه امکانات و خدمات در هر نقطه شهر از اولویت‌های اصلی شهرداری ارومیه است، اظهارکرد: تامین امکانات از جمله فضای سبز، آسفالت و فضای ورزشی وظیفه و رسالت شهرداری و شورای شهر ارومیه است و باید به درستی به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

حضرت پورشاه کلید توسعه آذربایجان غربی را در وحدت و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم عنوان کرد و گفت: تمام تلاش دشمنان ایجاد تفرقه در بین اقوام است و در این راستا بزرگترین هدف مسئولان امنیتی و مدیریتی به عنوان خادمان ملت وحدت و اتحاد است تا امکانات عادلانه بین تمام اقوام توزیع شود.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی و خدماتی افتتاحی شامل زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت معابر در حاشیه شهرو مناطق محروم با اعتبار 148 میلیارد تومان در سال جاری، عنوان کرد: 57 هزار مترمربع پیاده‌روسازی در محدود مرکزی شهر، 16 کیلومترساخت کانال سنگی عمدتاً در منطقه سه شهرداری ارومیه از دیگر اقدامات شهرداری در سال جاری است.

شهردار ارومیه با اشاره به بهربرداری از پروژه ابوذرتا پایان شهریور سال جاری با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: دو پروژه فاخردیگر شهر ارومیه یعنی میدان آذربایجان و تونل زیر زمینی کریدور شماره یک از ابتدای شهید ذاکر تا امامت با اختصاص رقم 200 میلیارد تومان آماده وارد شدن به فاز اجرایی هستند که با اجرای این دو پروژه شاهد اشتغال زایی تعدای از جوانان شهرارومیه خواهیم بود.

 گفتنی است در پايان مراسم برگزاری افتتاحیه سومین جشنواره باغ گلها با اهدای لوح تقدیر به تعدادی چند تن از تلاشگران مجموعه بزرگ شهرداری ارومیه، رژه ناوگان خریدارشده توسط شهرداری در محوطه پارک و مراسم نورافشانی به پایان رسید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 46486
یک دیدگاه

  1. برزگر گفت:

    خداقوت جناب آقای شهردار خاطرم هست ایشان فرمودند که حضورم در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی صحت ندارد اما توصیه های ایشان بوی انتخابات را می دهد .

دیدگاه خود را به ما بگویید.