تاریخ انتشار :پنجشنبه 14 ژوئن 12.::. ساعت : 3:01 ب.ظ

   434 بازدید

hazratpor1

خدا کند مدت ماندن شهردار جدید تا آخر عمر شورا برسد

کلان شهر اورمیه(!؟) یا همان اورمیه ی خودمان اکنون رکورد دار تعویض شهردار به بهانه ی های مختلف در کشور میباشد و تاکنون هیچ شهرداری نتوانسته است که سمت خود را بیش از چند ماه حفظ کند و بعد از چند ماه به اصطلاح یا کله پا شده است و یا …! پرداختن به علل برکناری شهردارهای اورمیه کاری بس خطرناک و کاملا سیاسی میباشد و نباید به این گونه مسائل حساس و حیاتی بپردازیم!

بعد از برکناری شهردار اخیر یعنی آقای عصمت پرست  که اصلا معلوم نشد که ایشان کی و چگونه شهردار شدند و چه کارهای کردند و چرا به یک باره عزل شدند شورای شهر اورمیه چندی پیش شهردار جدید اورمیه یعنی آقای محمد حضرت پور که خود عضو شورای شهر  بود را معرفی کرد و اورمیه را از بی شهرداری نجات داد!امیدواریم آقای حضرت پور رکورد مدت زمان باقی ماندن بر مسند شهرداری کلان شهر اورمیه را شکسته و نام خود را در کتاب رکورد های جهان یعنی گینس ثبت نمایند.

نکته ی مهم و حائز اهمیت این است که هیچ شهرداری نمیتواند در طول چند ماه حتی به ۵۰%از قول ها و مصوبات خود عمل کند چرا که لازمه ی تصویب و اجرای یک طرح هر چند کوچک در کشور عزیزمان ایران و به خصوص استان پر آوازه مان یعنی آذربایجان غربی نیازمند ماه ها و حتی سال ها بررسی،تفکر،کارشناسی و هزاران کار تخصصی که ما مردمان عادی از آن ها سر در نمی آوریم می باشد.حال چگونه باید از شهرداری که نمیدانیم چند ماه و حتی چند روز بر مسند شهرداری باقی خواهد ماند انتظار حل مشکلات شهرمان را داشته باشیم ؟مشکلاتی که هر روز بر تعدادشان افزوده می شود ولی کسی نیست که به داد مردم بیچاره اورمیه برسد و گرهی از مشکلاتشان باز کند!

بلی مردم اورمیه قربانی  سلیقه گرایی و عدم لحاظ معیارهای یک شهردار با لیاقت  در انتخاب شهردار شده اند!

شهری که هر چند ماه یک بار شهردار عوض کند بهتر است اصلا شهردار نداشته باشد چرا که وجود یا عدم وجود چنین شهردار های کوتاه عمری هیچ دردی را دوا نکرده و نخواهد کرد.

گویا اعضای محترم شورای شهر اورمیه اصلا از معیارها ی انتخاب یک شهردار کارآمد و لایق با خبر نیستند که این گونه دچار سردرگمی شده اند و هر از چند گاهی همچون مار پوست عوض میکنند تا بر این ضعف هخود سرپوش بگذارند!

شهر اورمیه و مردمانش نباید قربانی ضعف شورای شهر باشند .شورای شهر تشکیل شده است تا به مشکلات مردم رسیدگی کند و اسایش آنان را فراهم آورد نه این که هر سه ماه یک بار قفل دفتر شورای شهر را باز کنند و بعد از کلی گپ و گفت و گو یک شهردار جدید را معرفی کنند و دوباره بعد از سه یا چهار ماه همان آش و همان کاسه.

با این حال امیدواریم آقای شهردار جدید واقعا برای این مردم کار کند و بتواند مشکلات شهرمان را برطرف کرده و اورمیه را آن طور که شایسته آن است اداره کند.

آذردیلی نیوز

Print Friendly
کدخبر : 5420
9 دیدگاه

 1. رحیم قراجه داغی says:

  شهردار جدید با لیسانس کتابداری شرایط احراز شهردار شدن را از نظر قانون ندارد. همان به که شورا منحل شود تا مردم از این شهرداری سیاستخانه بازی راحت شود. به نظر بنده جناب استاندار فرد شایسته ای مثل دکتر فتح نژاد را معرفی کند و قال شورا را بکند. مردم واقعا خسته شده اند از اینهم ریا کاری.

 2. کارشناس شهرداری says:

  انصاف را رعایت کنید اینکه انتخاب ومعرفی حضرت پور یک کار دقیق سیاسی است شکی نیست اما این دلیل نمیشود از بدسابقه ترین شهردار تاریخ اورمیه یعنی عصمت پرست دفاع کنید که … یکباره عزل شد … چندماه بود در حال عزل بود… شخصیت ضعیف وی هم ربطی به مدیریت استاندار ندارد چون شورا طالب چنین افرادی است نه افراد کارامد!

 3. يک همشهري says:

  من هم با جمله اول ودوم آقاي قره جه داغي موافقم يک کتابدار بايد برود درکتابخانه ياکتابفروشي مشغول شود اما افسوس که:
  کرم داران عالم رادرم نيست درم داران عالم را کرم نيست
  البته شورا فردي شبيه به خودشان راانتخاب کرده اند وباحمايت ها وتزريق ها ي مادي ومعنوي شورا وجهانگيرزاده (به پاس خدمات حضرت پور درستادانتخاباتي) کاري خواهند کرد که پروژه هابه زور تراول هاي زبان بسته تاحدي پيش رود تامردم شاهد فعاليت هاي آقايان باشند و پاداش حضرات رادر دور چهارم شورا بدهند؟! اماجمله آخر :
  معده شوراي شهر مريض است ومدير پاک راپس ميزند بايستي جراحي شود؟!خداراچه ديدي شايد اينبار مردم دقيق ودرست تشخيص داده و اين عمل جراحي را انجام دهند انشاالله .

  • شما در این نظر چند مسئله را مطرح کردید که کمی خوب نیست
   بنده خودم شب قبل از انتخابات شهردار از اقای جهانگیرزاده پرسیدم گفت گزینه های شورا برای شهرداری یعنی اقایان اصغرزاده و حضرت پور فرعی است و این یعنی بی خبری از موضوع و دوباره این یعنی تهمت زدن شما به ایشان
   در مورد معده شورای شهر هم که درست می فرمایید مریض است و بهتر است مردم به این نه نفر رای ندهند چون به نظر من شهروند کفایت کافی برای ادامه کار در شورا را ندارند در دور اینده ولی اینکه شما بگویید مدیر پاک را بر نمی تابند بی مهری به شوراست چرا که شما هم به شورای محترم و هم به شهرداران تهمت نا پاکی می زنید و این خیلی نا مردی است
   با تشکر

 4. این انتخاب شورا مثل سایر انتخابات شورا خواهد بود و از اکنون مشخص است که به سر انجام نخواهد رسید . بعد از مهندس بازیان شورا انتخاب درستی نداشته و بیشتر سیاسی عمل کرده .در شهداری باید ثبات مدیریت باشد بعنوان مثال آقای سید احمدی الان بیش از 10 سال است که شهردا شوط هستند و شوراهای مختلفی امدند و رفتند ولی سید احمدی مانده مشخصه که شورا درست عمل کرده و شهردار هم شهردار مناسبی بوده

 5. کارمند بانک says:

  ایکی از وظایف اصلی فرمانداری نظارت بر عملکرد شهرداری شهر است.
  میشه از آقای فرماندار خواهش کنیم در مورد گاراژ مخروبه آذربایجان سابق که جنب تعمیر گاه انژکتور فرد واقع در بلوار رجایی تحقیق ونظارت کند تا مردم محله بدانند چه کسی میخواهد این شغلهای مزاحم را از محله مسکونی دفع وجمع کند . گفته میشود مالک گاراژ میگوید از طریق شهرداری میخواهد محل را به تعمیرگاه وآهن آلات فروشی تبدیل کند! از جناب شهردار جدید که مدعیی عدالت محوری و قانون گرایی دارد میشه بپرسید این چه عدالتی است !؟ ده ها بار محله به واحد 137 شکایت داده اند که در گاراژ مذکور سگ های خطرناک نگهداری میشود وشب تا صبح پارس میکنند و پیر و نوجوان محله از دست نگهبانهای لات گاراژ عاصی شده ولی احدی رسیدگی نمی نماید!؟ مارا به واحد جمع آوری سگهای ولگرد حواله دادند آنها هم هیچ اهمیتی ندادند بلکه راپورت نمایندگان اهالی را به لاتها دادند و آنها هم تهدید نمودند که اگر اینبار شکایت کنیم ….!؟ جناب سرپرست فعلی شهرداری هم که اسمش از عدل برمیخیزد ! عدل دوست اصلا اجازه ندادند ملاقاتش کنیم!
  جناب فرماندار شما مسئول اصلی امنیت وآسا یش اهالی شهر هستید اگر شهرداری کارش را بلد نباشد شما تا چه حد مصامحه یا به اصطلاح خودتان ملاحظه میکنید!؟ آیا اگر در این محله های محروم فامیل رئیس شورا یا شهردار ساکن بود بازهم وضع ما اینگونه بود! شما را به دین ومذهبتان قسم میدهیم حداقل این چند روز نزدیک کنکور نسبت به جمع آوری سگ های داخل گاراژ یادشده را جمع کنند تا بچه های محل امتحانات وکنکور را رد کنند بعد هرچه دلشان میخواهد بر مردم پارس کنند!
  هالی کوچه ششم وهشتم جنب تعمیرگاه انژکتور فرد وآهن فروشی قولنجی (از آپادانا=بلوار رجایی)

دیدگاه خود را به ما بگویید.