تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۰ ب.ظ

   142 بازدید

معاون امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی از تکمیل واحدهای باقی مانده از مساکن مهر استان تا شهریورماه سال اینده خبرداد.

جوان پرس : معاون امورعمرانی استاندار آذربایجان غربی از تکمیل واحدهای باقی مانده از مساکن مهر استان تا شهریورماه سال اینده خبرداد. به گزارش ایسنا ؛ تقی کهوریان در جلسه شواری تامین مسکن استان، با اشاره به برنامه دولت برای اتمام واحدهای باقی مانده از مسکن مهر تا شهریور ماه سال آینده گفت: با بررسی های انجام گرفته در استان و اقداماتی که در سطح ملّی انجام شده تکلیف پروژه های مسکن مهر در مراحل نهایی شدن بوده و برای اتمام آنها براساس زمانبندی اعلام شده باید تمام دستگاههای خدمات رسان بر تامین نیازهای این واحدها متمرکز شوند.

 

وی ادامه داد: تامین خدمات زیربنایی یکی از کارهای است که موجب سرعت دادن به مسکن مهر می شود و متقاضیان این واحدها رابرای پیگیری و سکونت درآنها تشویق می کند.

 

معاون امورعمرانی استاندار با اشاره به اینکه دربسیاری از مجتمع ها و سایت های مسکن مهر خدمات زیربنایی به طور کامل تامین شده است افزود:در برخی که بدلیل مشکلات موقعیت محل سایت و یا کمبود منابع اعتباری با تاخیر مواجه شده است نیز با پیگیری های که ازطریق استان و دستگاههای اجرایی از وزارتخانه ها و بانک های عامل انجام شده بزودی وضعیت واحد های مسکونی در این طرح نیز به سرانجام می رسد.

 

ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت:براساس برنامه زمانبندی افتتاح پروژه های مسکن مهردر استان دهه فجر امسال 1400 واحد به بهره برداری می رسد و هفته دولت سال آینده نیز با بهره برداری از 954 واحد دیگر نیز این طرح در استان به پایان می رسد.

مبارک قدم افزود: در جلسات متعددی که با مقامات عالی دراستان و  وزارتخانه راه و شهرسازی با بانکهای عامل و دستگاههای خدمات رسان تشکیل شد، واحدهای که مشکل حقوقی داشته و یا پیشرفت اجرایی پایین تر از 30 درصد دارند و همچنین واحدهای که فاقد متقاضی بوده و تسهیلات بانکی مصوب ندارند از پروژه مسکن مهر تفکیک شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: برنامه اتمام سایر واحد های باقی مانده نیز با توجه به برنامه های دولت در آینده پیگیری و اعلام خواهد می شود.

 

در ادامه این جلسه مدیران عامل شرکت های خدمات رسان، گزارشی ازآخرین وضعیت تامین خدمات زیربنایی نظیر، آب، برق و گاز مطرح و برنامه زمانبندی برای اتمام شبکه خدمات زیربنایی در دست احداث را اعلام کردند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109725
دیدگاه خود را به ما بگویید.