تاریخ انتشار :شنبه 13 جولای 13.::. ساعت : 10:55 ب.ظ

   385 بازدید

IMG16353639

شورای شهر چهارم باید شهرداری را کمک کند تا وجه انسانی شهر و بهبود زندگی روزمره مردم را پیش ببرد. چرا که به نظر من شهر فقط ساختمانها و راهها یا اصطلاحا کالبد آن نیست.

 جوان پرس : یک عضو جدید شورای شهر  درباره جلسه دو روز قبل اعضای منتخب شورای چهارم گفت که این جلسات برای آشنایی بیشتر با شرح وظایف شورا و آشنایی با مشکلات موجود است.
دکتر مهدی حجت در گفتگو با « فردا» با اشاره به جلسه هفته گذشته شورای چهارم گفت : جلسه  هفته گذشته و جلسات آینده تا قبل از آغاز به کار رسمی، عموما برای اطلاع پیدا کردن اعضای جدید از شرح وطایف و سازمان و امکاناتی که در شورای شهر هست و کارهایی که باید در آینده انجام شود است.

 

این منتخب جدید شورای شهر تهران افزود: این دو ماه باقی مانده را صرف آمادگی پیش نیازها می کنیم تا با شروع قانونی کار وقت تلف نشود و از قبل بدانیم که شرایط کار و شرایط شهر و بخصوص مشکلات چیست. بنابر این این جلسات، یک جلسات توجیهی و آشنایی با خود شورا، کمیسیون های آن، شهرداری و معاونت های مختلف آن و جتی پروژه های بزرگ شهری است.

 

حجت که نامزد مورد حمایت لیست پیشرفت و عدالت و اصلاح طلبان بود، تاکید کرد که با برگزاری این جلسات در حقیقت ما از فرصت موجود استفاده می کنیم تا زمانی که کار رسمی شروع شد، وقتمان صرف موارد توجیهی و ابتدایی نشود و مستقیم به کار اصلی بپردازیم.

 

او در همین ارتباط همچنین خبر داد که اعضای جدید در جلساتی پذیرای تک تک اعضای شورای شهر سوم اعم از رئیس و کمیسیون ها و همچنین شهردار و معاونین او بوده و خواهند بود و گزارش های آنها در حوزه های مختلف را گوش می کنند.

 

او درباره شیوه انتخاب شهردار هم گفت که قرار ما بر این است که همه گزینه های پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهیم و بر اساس پارامترهای مشخصی به آنها نمره می دهیم. آنگاه نمره هر کس بالاتر بود به عنوان شهردار انتخاب می شود. حجت اضافه کرد: پارامترهایی را مد نظر داریم مثل اینکه فرد پیشنهاد شده، چقدر شهر را می شناسد، سوابق مدیریتی و اجرایی او چه بوده است، رشته تحصیلی و تخصصش چیست، چقدر مدیریت دارد و …

 

این عضو منتخب شورای شهر تهران ادامه داد: برای نمونه مثلا آقای قالبیاف یک سوابق روشن اجرایی دارد. خوب این جزو سوابق او محسوب می شود و ما باید این را مقایسه کنیم با یک مدیری که مثلا در شیلات کار کرده یا سابقه مسئولیت و مدیریت در مخابرات دارد. اینها را مقایسه می کنیم و نمره می دهیم و انتخاب می کنیم.

 

او تاکید کرد: شورا اگر بخواهد بعد از 4 سال سرش را بالا نگه دارد، باید حتما یک شهرداری انتخاب کند که موجب سربلندی اش شود. اگر فکر باند بازی و جناح بازی را بکند، ممکن است یک آدمی را که به او تمایل دارد انتخاب کند ولی بعد از 4 سال پشیمان می شود چون بهترین را انتخاب نکرده بلکه کسی را انتخاب کرده که جریانات سیاسی اقتضا می کرده است.

 

حجت تصریح کرد: بلاخره این 4 سال هم خواهد گذشت و بعد از 4 سال مردم داوری خواهند کرد. آن کسی روسفید خواهد بود که بهترین گزینه را انتخاب کرده و از او بهترین کار را کشیده است.

 

حجت همچنین ارتقای کیفیت زندگی مردم تهران را جزو اولویت های اصلی شورای چهارم دانست و گفت: شورای شهر چهارم باید شهرداری را کمک کند تا وجه انسانی شهر و بهبود زندگی روزمره مردم را پیش ببرد. چرا که به نظر من شهر فقط ساختمانها و راهها یا اصطلاحا کالبد آن نیست.

يك توضيح بر مطلب ؛ هر چند اين خبر مروبط به شورا و شهرداري تهران است ولي به لحاظ اهميت موضوع و دربرگيري ( جوان  پرس ) اقدام به انعكاس آن نمود.

Print Friendly
کدخبر : 21267
12 دیدگاه

 1. شهروند آگاه می‌گه:

  دست مریزاد به مدیریت سایت.
  برای منتخبین شورای شهر چهارم آینده همین تذکرات بسیار قابل تاملی است. اعضای جدیدالورود باید نشان دهند که اگر حتی از لیست آبادگران هم باشند وامدار حضرت پور نیستند و نباید تحت تاثیر جوسازی تبلیغاتی اخیر شهردار و اعوان انصارش بشوند خصوصا برخی از اعضای سابق شورا که در لیست جدید منتخبین دیده میشوند! شما منتخبین جدید باید متوجه باشیدکه:
  1- منتخب هرکه باشید به مصلحت واجازه خداوند متعال برای آزمایشی بس بزرگ بمیدان دید آمده اید!
  2- اعمال وسکنات شما باید به ریشه تعقل و منطق ومطابق با دین مبین اسلام ونهج البلاغه علی امیرالمومنین باشد نه بر اساس خواستگاه مورب و مواج دیدگاه جناحی وباندی!
  3- شما خودباخته دین باید باشید نه آبادگرانی که پایه تفکرش حضرت پور است.
  4- خوب میدانید که مردم بر سه گروهند ، گروهی با رای چلو کبابی، گروه با رای نخبگان ، وگروهی که رای ندادند! شما درعین حال که متعلق به هر سه گروهید اما فقط زیر زره بین گروه دوم هستید پس زنهار مراقب تصمیماتتان باشید!
  5- شهردار فعلی با لیسانس کتابداری را اول دوباره تحقیق کنید تمام برنامه های عمرانی فعلی برنامه های مهندس بازیان شهردار سابق است اونیز تبلیغاتی کار میکرد اما روش او تا این حد تابلو نبودکه 800 میلیون تومان به گل لاله ای بدهد که متعلق به آب وهوای شمال کشور است و از استان قره دنیز شمالی ترکیه وارد کشور شده بود برای تبلیغات !!!
  6- وضعیت سیاسی مملکت را باید رصد کنید و کسی را انتخاب کنید که وزیر کشور رئیس جمهور هم اورا تایید کند. لیسانس کتابداری عمرا نمیتواند مجوز حکم بگیرد چون این دولت واستاندارآتی دولت تدبیر وقانونگرا باید باشد وقانون اجازه نمیدهد چنین حکمی تنفیذ شود.
  7- این یک واقعیت است که درشهر ما اینبار شهردار شورا تعیین نموده واگر میخواهید نشان دهید صاحب فکر و منش و غرور انسانی ودینی هستید این تابوی زشت منظر را بشکنید.یا حق

 2. تایید که صحت نداره معروفی
  ای کلک
  ببین جو سازی تو این شرایط خوب نیست ااا

 3. علیپور می‌گه:

  شکی نیست که از 15 نفر عضو شورای شهر جدید حداقل 9 نفر فراجناح ووابسته به باندها و جناح ها نباید باشند اگر شهر دار احمدی نژادچی را انتخاب نکرده باشند.
  پناهی اصولگرای سنتی محض است سمعا طاعتانی است مثل جلیلی و اصغرزاده ومبین میماند دوتا کرد فتاحی و گرامی که سمعا طاعتا جلیلی هستند .

 4. علی باقی می‌گه:

  جناب علیپور اینها را از کجا درمیاری پس یعنی حاتمی وبقیه مطیع الامر حضرت پور نیستند!؟ داداش باند حامی شهردار وخودش جمیعا این 15 نفر را تعیین کرده و اینها همه سمعا طاعتا هستند وخواهند بود. رئیس شورا هم چه جلیلی باشد چه بخشایشی چه اصغرزاده سر وته یک کرباسند میر محمدی و پیری که صفر کیلومترند تا بیان ببینن درشورا چه خبره از اولش تو تور باند قبلی افتادن علیزاده امام زاده هم مشروط قبولشده بشرط وشروطها من التایید! میماند ذاکر که از قدیم ندیمها از یاران باو وفای جلیلیه وحسین پناهی اتفاقا تنها کسی است که ممکنه خطش با اینها نخونه برای اونم یکاریش میکنن!

 5. ناشناس می‌گه:

  دقیقا همین است علیپور و علی بفاقی گفتند و فقط یک امید هست که از این وضعیت نجات یافت و آن هم عدم تایید شهرداری حضرت پور توسط وزیر کشور دولت روحانی خواهد بود. و الا دوباره شهردار شورای شهر را مدیریت خواهد کرد و اعضای شورا ….

 6. ناصری می‌گه:

  جناب شهروند ناآگاه
  هننوز هم در شوک بزرگ رای آبادگران و روح الله هستید
  بابا جان ملت به شما نه گفت بساط خودتونو جمع کنید حالا شما که ادعای آگاهی میکنید هنوز نخواستید بفهمید که مدرک شهردار کتابداری نیست..
  معروفی هم که تا اسم حضرت پور رو میبینه ذوق زده میشه برای خوش خدمتی به مخالفان شهردار زود هر مطلبی را تایید میکنه
  اما اگر طرح ها مربوط به بازیان یا سازیان یا هر کس دیگر بود چرا عصمت پرست و… نتونستن اجرا کنن…. بنده خدا طرح زمان بازیان پل قویون بود که بدون کارشناسی شروع کرد و پلی که با 30-40 میلیارد تمام میشد هنوز بعد چهار سال با کلی تغییرات با 100 میلیلارد تمام نمیشه
  نفهمی هم حدی دارد….

 7. بابک می‌گه:

  داداش مردم تو شک حضرتپور نیستند

  با بازی کثیف و نامشروع رای اوردن که دیگه شک زدگی نمی خواد!!!!!!

  زیادی به خودتون نبالید تاریخ کثافت شما را هم عیان میکند!!!

 8. بهادری می‌گه:

  حضرتپور رفتنی است و جهانگیرزاده نیز هم!!!!

  این بازی های کثیف را برملا خواهم کرد

 9. Alireza می‌گه:

  يواش
  آروم
  حدي نيستي كه ميگي
  ايشالا 12 شهريور حضرت پور دوباره انتخاب ميشه
  اگه اعتراضي به راي دارين برين اعتراض بدين
  نه اينكه با 5000 تا راي ها
  شما به راي مردم اهانت ميكنين

 10. It’s not easy finding information on this topic that is well-written, easy to read and easy to grasp. That’s why I felt moved to put a comment here to let you know this is great.

دیدگاه خود را به ما بگویید.