تاریخ انتشار :شنبه 11 ژوئن 16.::. ساعت : 9:00 ق.ظ

   6531 بازدید

حاج مهدی
حجت الاسلام قریشی : از نظر شرع و نظام اسلامی باید زنان با کفایت برخی کارها را قبول کنند و یک سری کارهای خاص برای بانوان مانند پزشکی، معلمی، استادی دانشگاه و تدریس برای دختران دانشجو و کار و مسوولیت در مراکز درمانی وجود دارد که باید در آن عرصه ها مشغول شوند.

جوان پرس : نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان ضروری بوده و وظیفه ای همگانی است.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: روزه نگرفتن و نگاه نداشتن حرمت ماه مبارک رمضان و روزه خواری در ملا عام هر کدام معصیتی جداگانه است.

وی خدا ترس نبودن را از مهمترین عوامل روزه خواری عنوان و اظهار کرد: تظاهر و تجاهر دارای عقوبت و عذابی دو برابر بوده و در جامعه ای که تظاهر به معصیت گسترش پیدا کند، عذاب الهی نازل می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: روزه خواری آشکار و در ملاء عام خود طرف و جامعه را دچار عذاب الهی می کند.
وی با اشاره به موضوع گسترش تقاضا برای اشتغال زنان در جامعه گفت: برخی هنجارها در جامعه تغییر پیدا کرده است و به جای اینکه مردان به سر کار بروند و خانواده ای را اداره کنند، اوضاع بر عکس شده و زنان به سر کار می روند و این درست نیست.
حجت الاسلام قریشی گفت: مهمترین وظیفه زنان، مستحکم نگه داشتن خانواده و مدیریت مردان و رسیدگی به امور منزل و نگهداری و تربیت فرزندان و مدیریت خانواده است.
وی بیان کرد: شیرازه خانواده و مردان با کار کردن زنان به هم می ریزد و مرد و کودک و خود زنان در معرض خطر قرار می گیرند ولی با این وجود کار کردن زنان را در بیرون از منزل قبول کرده و تاوان تبعات آن را شاهدیم و کسی هم جرات ندارد چیزی بگوید.
حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: از نظر شرع و نظام اسلامی باید زنان با کفایت برخی کارها را قبول کنند و یک سری کارهای خاص برای بانوان مانند پزشکی، معلمی، استادی دانشگاه و تدریس برای دختران دانشجو و کار و مسوولیت در مراکز درمانی وجود دارد که باید در آن عرصه ها مشغول شوند.
وی با اشاره به معضل بیکاری در جامعه بیان کرد: بیکاری جوانان باعث شرمندگی برای نظام است.
امام جمعه ارومیه افزود: مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا نسبت به رفع این مساله بکوشند.
وی در ادامه با بیان اینکه قاچاق از پشت خنجر زدن به نظام است، اظهار کرد: قاچاق از عوامل تشدید کننده بیکاری است و مردم نباید وسایل قاچاق را خریداری کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: در این زمینه نیازمند تصمیمات اساسی مسئولان هستیم و باید همت کنند تا این معضل رفع شود چرا که عده ای از این طریق سود کلانی به جیب می زنند.
به گزارش ایرنا ؛ امام جمعه ارومیه همچنین بر جمع خوانی قرآن کریم تاکید کرد و گفت: جمع خوانی موجب نزول برکات خداوندی می شود و باید کودکان و نوجوانان را به تلاوت قرآن به ویژه در ماه مبارک رمضان دعوت کرد.

Print Friendly
کدخبر : 91291
دیدگاه خود را به ما بگویید.