تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۵ ب.ظ

   186 بازدید

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سالانه بیش از هزار و ۵۰۰ تن عسل از استان به خارج از کشور صادر می شود.

جوان پرس : معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سالانه بیش از هزار و ۵۰۰ تن عسل از استان به خارج از کشور صادر می شود.

سیدفضل الله قریشی بعد از ظهر پنجشنبه در همایش آموزشی تولید عسل و محصولات فری در استان اظهلرداشت: این میزان عسل به همراه بیش از ۴۰ هزار کندو با جمعیت کامل از طریق پایانه و بازارچه های مرزی و رسمی استان به خارج از کشور صادر می شود.

وی با اشاره به کیفیت بالای عسل تولیدی در استان عنوان کرد: این میزان عسل به کشورهای عراق، ترکیه، کویت، عمارات و چین صادر می شود که توسعه محصولات فرعی جهت بالا بردن ارزش افزوده عسل در اولویت کاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب و همت زنبور داران استان سالانه بیش از ۲۱ هزار تن عسل و انواع محصولات فرعی در استان تولید می شود که این استان با اختصاص رتبه اول کشوری در تولید عسل بعنوان پایتخت عسل کشور مطرح است.

قریشی با بیان اینکه این میزان تولید عسل از یک میلیون و ۱۰۰ هزار کندو در استان تولید می شود که از لحاظ کیفیت و راندمان تولید در کندو هم این استان رتبه های برتر کشوری را به خود اختصاص داده است ادامه داد: ۴۸ درصد عسل استان در خوی تولید می شود و این شهرستان با ۳۵۰ هزار کندو و تولید ۹ هزار تن عسل، بیشترین تولید عسل را دارد.

وی یاد آور شد: هم اکنون زنبور داران استان در قالب تشکل اتحادیه زنبور داران با ۱۴ شرکت تعاونی تحت پوشش و ۱۱ کارخانه و کارگاه بسته بندی عسل وهمچنین شش کارگاه موم جداکنی در استان فعالیت می کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در راستای افزایش راندمان تولید و کاهش قیمت تمام شده در محصولات زنبور عسل برنامه های علمی و تحقیقاتی اجرایی شده که این امر موجب افزایش کیفیت و کمیت این محصول در استان شده است.

قریشی افزود: با ایجاد ایستگاه اصلاح نژاد و پرورش ملکه زنبور عسل به همت تشکل های زنبورداری استان زنجیره تولید عسل را در کشور تکمیل شده و ارزش اقتصادی تولید عسل را در استان افزایش یافته است.

در ادامه این مراسم کارگاه آموزشی بازاریابی و تولید محصولات فرعی زنبور عسل برای زنبورداران استان برگزار شد.

http://www.waaj.ir/images/news/photo_2018-01-11_15-11-39.jpg

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110976




دیدگاه خود را به ما بگویید.