تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   75 بازدید

مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر : گمرک تمرچین پیرانشهر نقش ارزنده ای در راستای توسعه اقتصادی کشور در زمینه صادرات کالا دارد که آما رهای موجود در این زمینه بویژه در سه ماهه نخست سال جاری در این مرز مهمترین دلیل این ادعاست.
 جوان پرس : مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر از صادارت قطعی کالا در سه ماهه نخست سال جاری به ارزش ۴۲ میلیون دلار از گمرک تمرچین پیرانشهر خبر داد.
 مرحمت سلیمان نژاد ، ضمن اعلام این خبر گفت : گمرک تمرچین پیرانشهر نقش ارزنده ای در راستای توسعه اقتصادی کشور در زمینه صادرات کالا دارد که آما رهای موجود در این زمینه بویژه در سه ماهه نخست سال جاری در این مرز مهمترین دلیل این ادعاست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صادرات از گمرک تمرچین پیرانشهر به سه طریق ؛ کارت پیله وری، صادرات قطعی کالا و صادرات گمرکات کشور خروجی  صورت می گیرد، آمارهای موجود نشان از افزایش چشمگیر صادرات در هر سه بخش دارد.

مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود در سه ماهه نخست سالجاری، بیش از ۱۶۳ هزار و ۱۲۸ تن انواع کالا به ارزش ۴۲ میلیون دلار از طریق مرز تمرچین پیرانشهر به خارج از کشور صادر شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی افزایش ۲۱درصدی و به لحاظ ارزشی افزایش ۲ درصدی را نشان می دهد.

سلیمان نژاد عنوان کرد : در سه ماهه نخست امسال میزان ۴۴۵۰۶ تن به ارزش ۲۹ میلیون دلار از محل گمرک با استفاده از کارت پیله وری از طریق مرز تمرچین پیرانشهر صادر شده است که در مقایسه مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی شاهد افزایش ۲۲ درصدی و به لحاظ ارزشی شاهد افزایش ۴۵ درصدی بوده ایم.

وی همچنین با اشاره به ارزش صادرات گمرکات سایر نقاط کشور، خروجی از مرز تمرچین پیرانشهر خاطر نشان شد، در سه ماهه نخست امسال شاهد صادارت ترانزیتی کالا به وزن  ۱۹۲ هزار و ۱۶ تن به ارزش ۱۶۳ میلیون دلار بوده ایم که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ به لحاظ وزنی شاهد افزایش ۳۰۲ درصدی و به لحاظ ارزشی شاهد افزایش ۳۸۵ درصدی نشان می دهد که نشان از تبدیل شدن این گمرک به مقصدی مطمئن و راحت برای تجار داخلی است.

مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر همچنین با اشاره به ترانزیت خارجی گمرک تمرچین پیرانشهر گفت: جمع کل ترانزیت خارجی که در سه ماه نخست سال ۹۷ از طریق مرز تمرچین پیرانشهر صورت گرفته است ، ۶۴۶ هزار و ۸۸ تن به ارزش ۲۶۱ میلیون دلار می باشد همچنین در همین مدت نیز ترانزیت داخلی گمرک تمرچین ۳ هزار و ۶۱۵ تن به ارزش ۲۶۱ میلیون دلار بوده است که در این زمینه نیز شاهد افزایش میزان صادرات بوده ایم.

وی واردات انجام شده از طریق این گمرک را در سه ماه نخست سال جاری  ۱۸۶ تن به ارزش ۰٫۰۸ میلیون دلار عنوان کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ افزایش ۱۸ درصدی به لحاظ وزنی و کاهش ۴ درصدی به لحاظ ارزشی را نشان می دهد.

سلیمان نژاد در خاتمه سخنان خود ابراز امیدواری کرد با تدابیر اتخاذ شده و همچنین در راستای محقق شدن شعار سال که با نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است بیش از این شاهد افزایش صادارات کالا از گمرک تمرچین پیرانشهر باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115565
دیدگاه خود را به ما بگویید.