تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۵ ب.ظ

   466 بازدید

بهرام صمدي معاون پشتيباني و منابع انساني آموزش و پرورش آذربايجان غربي اين روزها نقل محافل فرهنگي و سياسي است.

جوان پرس : بهرام صمدي معاون پشتيباني و منابع انساني آموزش و پرورش آذربايجان غربي اين روزها نقل محافل فرهنگي و سياسي است. از آنجا كه فريدون سيد مصطفوي مديركل آموزش و پرورش بازنشسته شده است لذا بحث جانشيني وي از چند روز قبل به گزينه نخست محافل سياسي و فرهنگي تبديل شده است و در اين بين بهرام صمدي بيش از ساير گزينه ها از شانس تصاحب كرسي مديركلي برخوردار است و قرار بود امروز شنبه رسما سكان هدايت حساس ترين نهاد تعليم و تربيت در آذربايجان غربي را عهده دار شود كه ساعت 1 شب لغو مي شود.

البته بنا به اعلام فريدون سيد مصطفوي مديركل فعلي آموزش و پرورش استان علت لغو اين برنامه عدم هماهنگي وزارتخانه با استانداري آذربايجان غربي در خصوص زمان مراسم است.

اما اين جانشيني چندان هم گويا بي حاشيه و سرو صدا نيست چرا كه برخی از رسانه ها مدعی شده اند جناح موسوم به حاميان دولت كه به نوعي بیشتر طيف اصلاح طلبان را شامل مي شود معتقدند صمدي چون در دولت قبل نيز معاون بوده لذا صلاحيت لازم را نداشته و نبايد مديركل شود. ايرادي كه با توجه به پروسه اداري در كشور نمي تواند چندان قابل اعتنا بشد. چرا كه يك كارمند در انجام امور محوله صرفا مجري است و نوع و طرز فكر دولت نمي تواند بر روند خدمت رساني او تاثير بگذارد.

نگاهي به مديران فعلي كشور نشان مي دهد كه بسياري از آنها در دولت قبل صاحب مقام بوده و امروز هم در صورتي كه شايستگي لازم را دارا و با ادبيات دولت همخواني داشته باشند مي توانند مورد اعتماد دولت تدبير و اميد قرار بگيرند. از اين دست گزينه ها كم نداريم كه در همين استان مديران موفق و گاها ناموفق دولت قبل هم در اين دولت نيز بكار گيري شده اند و البته رمز موفقت كشور در همين تفكر فراجناحي است.

حال با این اوصاف اگر ادعای برخی از رسانه های اصلاح طلب را ملاک قرار دهیم که صمدی معاون دولت احمدی نژاد است باید تاکید کرد وی از 7 سال معاونت این اداره 4 سالش را در این دولت در جایگاه معاونت بوده است و اگر فعاليت صمدي در دولت قبل را مخالفانش نقطه كور مي دانند بايد مطلع باشند كه وي در دولت تدبير و اميد نيز همين سمت را داشته و از سال 92  و 4 سال عمر دولت تدبير و اميد هم معاون  پشتيباني سازمان بوده است ؛ پس مي توان گفت صمدي فراجناحي است. حضور چنين افرادي با تفكر فراجناحي را بايد قدر دانسته و بر حفظ اين سرمايه هاي اجتماعي تاكيد كرد.

 البته هر دولت و جرياني حق دارد همفكران خود را در مسندهای مدیریتی بکار گمارد  اما در روي ديگر سكه بايد به اين مهم اشاره شود اگر قرار بر تدوام رويه غلط در كشور شويم كه مديران و كارگزاران هر دولت بعد از پایان عمر آن دولت از چرخه فعالیت و تلاش حذف شوند و نیروها و سرمایه های اجتماعی که نظام و حاکمیت این همه سرمایه بر روی آنها هزینه کرده است باید هدر رود و راه رفته را دوباره طی کرد.

تاكيد بر گزينه هم جناحي بودن و بي توجه به سابقه و عملكرد يك مدير افت كشور است و كشور وقتي مي تواند به توسعه همه جانبه دست يابد كه مديران خود را بر اساس اصل شايستگي و توانمندي و نه بازي هاي سياسي برگزيند.

سابقه بهرام صمدي در بدنه آموزش و پرورش را مي توان برگ برنده دانست. فردي سرد و گرم چشيده با تحصيلات عالي از يكي از دانشگاههاي معتبر كشور و استاد دانشگاه كه واقف به امور مالي و اجتماعي است به طور قطع مي تواند در ارتقاي جايگاه آموزش و پرورش استان بسيار موثر باشد.

تلاش برخی ها در به تاخير انداختن انتصاب بهرام صمدي به طور قطع نمي تواند پايدار باشد و شنیده های غیررسمی و مطالب انتشاری برخی از کانال های تلگرامی حاکی از آن است استاندار آذربايجان غربي موافق مديركلي صمدي است ؛ حال مي بايست در مقابل هجمه هاي غير منطقي برخي افراد و جريانات سياسي ايستادگي كند و اجازه ندهد آموزش و پرورش وارد بازيهاي سياسي و سهم خواهانه شود.

آموزش و پرورش آذربايجان غربي امروز بيش از هر زمان ديگري نيازمند آرامش و تلاش است و در اين بين بهرام صمدي به عنوان مديري فارغ از جناح و حزب كه توانسته عملكرد خوبي در دولت از خود به نمايش بگذارد مي تواند گزينه اي شايسته براي برقراري آرامش و تفكر كار و تلاش بي وقفه باشد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109831
دیدگاه خود را به ما بگویید.