تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   89 بازدید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت : دستگاه های اجرایی باید در کاهش مصرف انرژی برق اهتمام جدی داشته باشند و استفاده از انرژی های جایگزین در تامین روشنایی ساختمان ادارات بطور جدی پیگیری شود.

جوان پرس : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت : دستگاه های اجرایی باید در کاهش مصرف انرژی برق اهتمام جدی داشته باشند و استفاده از انرژی های جایگزین در تامین روشنایی ساختمان ادارات بطور جدی پیگیری شود.

 تقی کهوریان در جلسه کمیته وصول مطالبات استان که با محوریت مطالبات هزینه برق ادارات و شرکت ها برگزار شد، ضمن تاکید بر تسویه مطالبات باقی مانده دستگاههای اجرایی به شرکت توزیع برق گفت: با افزایش گرمای هوا و افزایش میزان مصارف انرژی برق به منظور مدیریت در مصرف و جلوگیری از اختلال در توزیع برق دستورالعمل اجرایی از سوی رییس جمهور محترم به تمامی وزارتخانه ها ، دستگاههای اجرایی و شرکت های تابعه اعلام شده است.

وی افزود: مطابق دستورالعمل اجرایی از سوی رییس جمهور، مدیران اجرایی نیز باید با اتخاذ تدابیر لازم نسبت به کنترل میزان مصرف و صرفه جویی در استفاده از انرژی برق اقدامات اساسی را انجام دهند.

کهوریان تاکید کرد: بهره گیری از انرژی های نو در کشورهای رو به توسعه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده که در سالهای اخیر در کشور نیز در رابطه با احداث نیروگاههای خورشیدی و تولید انرژی برق ازطریق سلولهای خورشیدی اقداماتی آغاز شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه هیئت دولت از سال ۹۷ دستگاههای اجرایی به منظور بهره گیری از این نوع انرژی باید ۲۰ درصد مصارف خود را از این محل تامین کنند که برهمین اساس باید با اختصاص بودجه نسبت به راه اندازی تاسیسات مورد نیاز نسبت به استفاده از انرژی های جایگزین در تامین روشنایی ساختمان ادارات بطور جدی پیگیری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115515
دیدگاه خود را به ما بگویید.