تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۴۶ ب.ظ

   230 بازدید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه خواستار تشکیل جبهه واحد رسانه ای توسط بسیج رسانه شد.

جوان پرس : نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه خواستار تشکیل جبهه واحد رسانه ای توسط بسیج رسانه شد.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی بعد از ظهر پنجشنبه در همایشش بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه با بیان اینکه در زمینه عملکرد واحد رسانه ها دچار ضعف و مشکل هستیم اظهارداشت: در زمینه فرماندهی واحد رسانه ها موفق عمل نکرده ایم و هر رسانه به صورت مستقل حرکت می کنند این در حالی است که با تشکیل جبهه واحد می توان بهتر و موفق تر عمل کرد.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر ضرورت تشکیل این فرماندهی و جبهه واحد رسانه ای عنوان کرد: وجود جبهه واحد رسانه ای ضروری است تا در مواقع حساس وارد عمل شده و با تهاجمات رسانه ای دشمن مقابله کند.

وی با اشاره به اهمیت تبلیغ اظهارداشت: در دین اسلام موضوع تبلیغ از سوی پروردگار تدبیر و در اقامه اذان با صدای بلند، مناسک حج، نماز جمعه و همچنین نماز جماعت به صورت منطقی، عالمانه و ظریف برنامه ریزی شده است تا دین اسلام به صورت عملی تبلیغ شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه در عصر حاضر بهترین ابزار برای تبلیغ، رسانه است تاکید کرد: در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم که رسانه ها میدان داری می کردند تا جایی که با محدودیت فضای مجازی و همچنین فیلتر پیام رسان های موبایلی فضا خود به خود آرام شد.

وی با بیان اینکه همه باید موقعیت شناس و اهل بصیرت باشیم گفت: باید موقعیت ها را بشناسیم و متناسب با موقعیت و شرایط عمل کنیم که نقش رسانه ها در این کارزار بسیار پراهمیت است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: برای داشتن بصیرت باید اهل رسانه مطالعه عمیق دینی داشته باشند و متناسب با موقعیت های موجود قلم فرسایی کنند.

حجت الاسلام قریشی اظهارداشت: اصحاب رسانه باید اهل بصیرت باشند و بدانند که در هر موقعیتی چگونه عمل کنند و لازمه این بصیرت و حرکت های تاثیرگذار مطالعه دینی عمیق و برخورداری از پشتوانه فکری است که شاید بهترین منبع در این زمینه کتب شهید مطهری باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه از خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ای خواست تا هرکاری را با نام خدا شروع کنند چراکه این اقدام آنها را از ورود به گناه دروغ و بهتان که دامنه آن در فضای مجازی و رسانه ها بسیار گسترده تر است، منع می کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن به صورت دقیق و علمی برای تمام گروه های سنی ما براساس ذائقه مخاطب برنامه ریزی کرده و تلاش می کند تا مفاهیم مورد نظر را در قالبهای مختلف فیلم، طنز، بحث های کارشناسی و حتی کارتون به گروههای هدف القا کند.

او  آبرو داری و حفظ آبروی افراد در بین اصحاب رسانه را ضروری دانست و افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید بدانند آبروی افراد بسیار مهم است و تخریب افراد به روش های مختلف را از خود دور کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با تاکید بر پرهیز از گزینشی عمل کردن و تقطیع سخنان منابع خبری مختلف گفت: یقین بدانید که حق همیشه در مقابل سلطه خواهی دشمنان انقلاب پیروز است و امروز حق بزرگی بر گردن شما اصحاب رسانه است بنابراین برای پیروزی جبهه حق در میدان جنگ باید حداکثر تلاش خود را بکنید.

در خاتمه این مراسم که با حضور حجت الاسلام قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ، فرمانده سپاه شهدا استان ، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات ، و خانواده بزرگ مطبوعات و رسانه های استان برگزار شد از رسانه هایی که بیشترین عملکرد و فعالیت را در اطلاع رسانی کنگره ۱۲ هزار شهید استان داشتند تجلیل به عمل که عبدالسلام معروفی سردبیر هفته نامه کوشا و مدیر سایت جوان پرس نیز به دلیل عملکرد موفق در پوشش اخبار این همایش جزو نفرات مورد تجلیل در این همایش بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110982
دیدگاه خود را به ما بگویید.