ضرورت ساماندهی تفرجگاههای آذربایجان غربی | جوان پرس
تاریخ انتشار :یکشنبه 18 ژوئن 17.::. ساعت : 9:30 ق.ظ

   208 بازدید

مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی بر ضرورت ساماندهی تفرجگاههای استان تاکید کرد.

جوان پرس : مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی بر ضرورت ساماندهی تفرجگاههای استان تاکید کرد.

هوشنگ عطاپور در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی با اشاره به اینكه توسعه فضای گردشگری برای مردم از ضروریات جامعه و استانی است تصریح كرد: توسعه امکانات در تفرجگاه ها و نقاط گردشگری از مطالبات مردمی بوده و با رسیدگی و رفع كمبودها و استفاده از ظرفیت گردشگری اذربایجان غربی،باید در توسعه این صنعت تلاش كنیم.

وی با بیان اینكه باید مشكلات زیرساختی و ایمنی تفرجگاه ها بررسی و مرتفع شود اظهار كرد: باید تفرجگاه ها ساماندهی شده و شناسنامه دار شود و از ظرفیت گردشگری استان استفاده بهینه شود.

عطاپور با اشاره به آغاز فصل تابستان و حضور گردشگران داخلی و خارجی در استان تصریح كرد: باید با شناسایی و ساماندهی فضاهای تفریحی و تفرجگاه ها و انجام اقدامات رفاهی و امنیتی فضای مناسبی كه شایسته نظام و استان است برای پذیرایی از گردشگران فراهم شود.

وی با اشاره به هدف از تشكیل ستاد صیانت و امنیت عمومی كه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی از موضوعات پیگیرشده این ستاد است افزود: با تشكیل این ستاد درصدد توسعه و ترویج برنامه های ۱۰گانه حجاب و عفاف دردستگاه های اجرایی و جامعه و گسترش و صیانت از حقوق شهروندی هستیم.

مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی رعایت حجاب و عفاف و حقوق شهروندی را از مصادیق امر به معروف و نهی از منكر دانست كه دولت تدبیر و امید در راستای ایجاد فضای امن در جامعه و تفرجگاه ها و رعایت این مصادیق تلاش وافری انجام داده است.

وی گفت:علاوه بر رعایت مسئله حجاب و عفاف در دستگاه های اجرایی درصدد هستیم ارزیابی بخش اعظم این خدمات در دفاتر بخش خصوصی مرتبط با دستگاه های اجرایی ازجمله ترمینال،درمانگاههاو كارگزاری حج و زیارت و سایر مكان ها انجام شود.

عطاپور به ارزیابی تخصصی دستگاه های اجرایی از بخش های خصوصی برنامه های حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در استان تاكید كرد و یاداورشد: با اجرایی شدن این برنامه ها در تفرجگاه ها و ارزیابی عملكرد انها در این راستا،تهدیدها و اسیب های اجتماعی شناسایی شده و وضعیت عفاف و حجاب در جامعه ارتقا می یابد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105241
دیدگاه خود را به ما بگویید.