تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ

   197 بازدید

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: ساماندهی و تجمیع سایت های دفن زباله در تمامی شهرستانهای استان عملیاتی می شود.

جوان پرس : معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: ساماندهی و تجمیع سایت های دفن زباله در تمامی شهرستانهای استان عملیاتی می شود.

 تقی کهوریان عصر یکشنبه در سومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند های استان گفت:جمع آوری و دفن بهداشتی زباله های شهری از مهمترین مسائل و مشکلات شهرها است که دولت نیز با اهتمام به این موضوع طرح ساماندهی و تجمیع سایت های زباله را در دستور کار مدیریت شهری قرار داده است.

وی افزود: در قالب طرح جامع مدیریت پسماند علاوه بر پیش بینی تمهیدات لازم برای جمع آوری و حمل بهداشتی زباله ها، با مکان یابی و تجمیع سایت های دفن پسماند، زباله های شهرهای کوچک و بزرگ به همراه روستاهای واقع در شعاع ۵۰ کیلومتری در مکان مورد نظر دفن خواهند شد.

معاون امور عمرانی استاندار ادامه داد:با اجرایی شدن این طرح سرمایه گذاری در این بخش توجیه خواهد داشت و امکان جذب سرمایه ها در تولید انرژی و صنعت بازیافت و بهره وری بیشتر از آن در استان فراهم می شود.

وی  با بیان اینکه طرح جامع مدیریت پسماند باید در تمامی شهرستاهای استان تهیه شود افزود:تهدیدات زیست محیطی و انتشار آلودگی های ناشی از دفن غیر بهداشتی زباله، سلامت عمومی مردم را به مخاطره می اندازد و مشکلات فراوانی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی را در جامعه پدید می آورد که به همین دلیل برای حفظ سلامت مردم و کاهش آلایندگی های محیط موضوع دفن بهداشتی پسماند ها بطور جدی از سوی مسئولان پیگیری شود.

معاون امور عمرانی استاندار خاطرنشان کرد:سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به طرح های تهیه شده که در کارگروه های استان تصویب شده اند کمک های اعتباری اختصاص می دهد و شهرداران استان نیز باید با بهره گیری از خدمات مشاوره ای متخصصان نسبت به شناسایی مکان مناسب و تهیه طرح جامع مدیریت پسماندها اقدام کنند.

در ادامه این جلسه اقدامات شهرداران شهرهای سردشت، مهاباد، میاندوآب و اشنویه در اجرای برنامه ساماندهی دفن پسماند ها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید تا پایان سال جاری طرح جامع مدیریت پسماند این شهرها و شهرها و روستاهای قمر آنها را به صورت تجمیعی به اتمام رسانند.این طرح ها پس از تائید و تصویب عملیاتی و اجرایی خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109301
دیدگاه خود را به ما بگویید.