تاریخ انتشار :شنبه 7 جولای 12.::. ساعت : 5:25 ق.ظ

   275 بازدید

talabe sirjani1
حجت الاسلام جهانشاهی که از سال 83 فعالیت هایی را در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی آغاز کرده و به طلبه سیرجانی معروف شده، بار دیگر به دستور مراجع قضایی در قم بازداشت شد.
به گزارش جوان به نقل از بی باک، در پی دستگیری محسن شیرازی مسئول سایت حامی طلبه سیرجانی و از طلاب موسوم به عدالتخواه قم،  طلبه سیرجانی و جمعی از طلاب همراه وی با تجمع در مقابل دادگاه ویژه روحانیت قم خواستار آزادی وی شدند که این امر منجر به بازداشت طلبه سیرجانی شد.
محسن شیرازی از همراهان حجت‌الاسلام جهان‌شاهی و از طلاب موسوم به عدالتخواه قم می باشد که از 9 ماه گذشته مسئولیت هماهنگی و تبلیغات برنامه‌‌های جریان عدالتخواه مردمی را برعهده داشته است.
وی که 19 سال سن دارد همزمان با آغاز پیاده‌روی عدالتخواهان در شهرهای تهران و قم سایت «قیام یاران ولایت» را برای اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های موسوم به عدالتخواهانه راه‌اندازی کرده است.
در پی دستگیری شیرازی حجت‌الاسلام  علیرضا جهان‌شاهی معروف به طلبه سیرجانی و جمعی از طلاب موسوم به عدالتخواه با تجمع در مقابل دادگاه ویژه روحانیت قم خواستار آزادی وی شدند.
طلبه سیرجانی و همراهان وی در حالی که مقابل دادگاه روحانیت قم تجمع کرده بودند با حکم مراجع قضایی بازداشت شدند.
حجت‌الاسلام علیرضا جهان‌شاهی از سال 83 فعالیت خود در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی را آغاز کرده و به طلبه سیرجانی معروف شده و در سالهای اخیر همراه با چند تن دیگر از طلاب و جوانان جبهه مردمی عدالتخواهی را راه‌اندازی کرده‌اند.
حجت‌الاسلام‌«عليرضا جهانشاهي»، طلبه حوزه علميه قم است كه امامت جماعت مسجد امام‌حسن(ع) در سيرجان (استان کرمان) را برعهده داشته است.
وي در اواخر عمر دولت اصلاحات اقدام به تأسيس «مجمع جوانان مسجدي» در سيرجان كرد و به فعاليت‌هاي مذهبي و امر به ‌معروف‌و نهي ‌از منكر مي‌پردازد كه البته فعاليت‌هاي ابتدايي اين مجمع بيشتر معطوف به مسايل خُرد فرهنگي بود.
اما بعد از مدتي با تأكيدات مقام ‌معظم ‌رهبري مبني بر مطالبه عدالت و پاسخ‌خواهي از مسوولان در سال‌هاي 83 و 84، اين فعاليت‌ها وارد مرحله مطالبه عدالت از مسوولان شد.
وی در این راستا بارها تجمع، تحصن و راهپیمایی براه انداخته است و چندین بار نیز بخاطر این نوع از فعالیتهای خود بازداشت شده است.
برخی این حرکت طلبه سیرجانی را به منظور شهرت طلبی قلمداد کرده و عده ای دیگر نیز آنرا عدالتخواه دانسته و سرسختانه از اقدام وی حمایت می کنند.
به هر حال انگار طلبه سیرجانی همه امور خود را برای آنچه که آنرا عدالتخواهی می دانند، به تعلیق در آورده است و دائما برای نمایش اعتراض خود در راهپیمایی و تجمع و تحصن به سر می برد.
اینکه این نوع اقدامات از سوی طلبه سیرجانی فراقانونی و صرفا به منظور شهرت طلبی بوده است یا اینکه او هدفی مقدس را دنبال می کنند، محل اختلاف دلسوزان نظام و همچنین جوانان انقلابی می باشد و شاید بخاطر همین امر است که در سالهای اخیر عموم تجمعات و راهپیمایی های طلبه سیرجانی با جمعیت اندکی برگزار شده است.
در چنین شرایطی اگر بزرگان و دلسوزان انقلاب پیرامون این نوع حرکتها بصورت مصداقی نظرات  و مواضع خود را اعلام ندارند؛ شاید درستی و نادرستی چنین حرکتهایی روشن نخواهد شد.

تکمیلی:
بنابر اخبار واصله حجت الاسلام جهانشاهی و دوستان عدالتخواهشان ساعاتی پیش آزاد شدند.

Print Friendly
کدخبر : 6105
دیدگاه خود را به ما بگویید.