تاریخ انتشار :شنبه ۴ آبان ۹۲.::. ساعت : ۷:۳۰ ق.ظ

   762 بازدید

مهندس علي عبدالعلي زاده يكي از چهره هاي فعال ، كارآمد ، شاخص ، توانمند و كارآمد ملي و منطقه اي و چه بسا فرا منطقه اي است

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : بي شك مهندس علي عبدالعلي زاده يكي از چهره هاي فعال ، كارآمد ، شاخص ، توانمند و كارآمد ملي و منطقه اي و چه بسا فرا منطقه اي است. نام وي در ميان فكر و قلب مردم منطقه حك شده و كسي نيست كه از او به نيكي نام نبرد.هر چقدر در خصوص توانايي ، درايت ، كارداني ، تخصص و تعهد اين مرد آذربايجاني و البته اروميه اي سخن به ميان بياوريم ، كم نگفته ايم و زبان و قلم اين نگارنده  قاصراز بيان اكمال اين مرد اجرايي و سياسي كشور است.

http://www.samair.ir/images/photo/Abolalizade.jpg

ولي اين روزها و بعد از به ثمر نشستن نهال دولت تدبير و اميد كه دولتي فرا جناحي و بدون وابسته به جريان اصلاح طلب و اصولگراست و راست وچپ نمی شناسد و بنا به اعلام رئيس دولت هم يك دولت اعتدال گر و ميانه رو و قرار است از توان همه صاحبان ايده ، انديشه و تفكر و به بياني ساده تر ( شايسته سالار ) استفاده مي كند. هر چند اقدامات اين دولت هم در اين مقوله تا به امروز عاري از خطا و اشتباه نبوده ، ولي سعي كرده بر اساس برنامه ، عقل و منطق عبور كند و البته مهم تراز همه احساس نااميدي را به اميد مبدل نموده است و به پاس تلاش و كوشش همه دولت هاي قبلي امروز اين پرچم و مسير توسعه به دست دولتمرداني از جنس همين مجموعه و نظام سپرده شده و مي تواند 4 سال درخشاني در كارنامه مردم انقلابي ، متدين ، شجاع و غيور ايراني به ثبت برساند.

 

البته ناگفته نماند هر كس در اين اثنا و هر گروه ، جناح و شخصي سهم در خور و شايسته اي براي به  ثمر نشستن  اين نهال و بزرگ كردن درخت تنومند انقلاب ايفا نموده و البته نقش اصلي را خود مردم و رهبري به عنوان دو ركن اساسي انقلاب بر عهده داشته اند .

 

هر چند به كرات و به تفصيل در اين حوزه سخن به ميان آورده و تفاسير و تحليل هاي متفاوت نگاشته و به همين نكته بسنده مي كنیم ؛ قرار نیست چون دولت تدبير و اميد اعلام كرده ؛ يك دولت اعتدال گراست و از توان همه سلايق استفاده مي كند ولي امروزه مي بينيم از همان روز انتخاب عده اي آگاهانه و نا آگاهانه سعي در انحراف كردن مسير دارند و اين بي راهه اي جز نيست كه بخواهيم سرنوشت و تغيير مسير مردم را از آن خود و يا جناح خاصي كنيم و براي رسيدن به برخي از مقاصد و نیات درست و یا نادرست همه چيز را زیر پا نهاده و فقط خود ما در صدد ميدانداري آن باشيم و بخواهیم دیگران را دور بزنیم.

 

اميدواريم تحليل  نگارنده به خطا رفته باشد ، اما برخي از گمانه زني ها و شنيده ها از قدرت مانور فراوان و در اختيار گرفتن اين ابر مرد و برای در اختیار گرفتن منطقه خبر مي دهند ، به طوري كه حركت هاي اخير هم اين  چند نكته و مدل را به اثبات رسانده و پيش روي ما مي گذارد :

 

  مدل اول ؛ انتخاب مهندس قربانعلي سعادت چهره شايسته ، كاردان و تکنوکرات و مغز متفكر اقتصادي و با سابقه ترین استاندار كشور و معتدل ترين فرد كه قرار بود بر سكان هدايت اين استان تكيه بزند و محتمل ترين و خوش شانس ترين گزينه هم بود براي اين پست .

  و لی با يك حركت ، اقدام و تصميم ایشان به سمت مدير عامل منطقه آزاد تجاري ماكو منصوب مي شوند و البته همه ياران ديروز هم در كاروان مسير اين منطقه اعضاي هيات مديره شده و شخص مهندس عبدالعلي زاده راسا ریاست این كاروان را عهده دار می شوند و تغییر و حذف همه اعضای هیات مدیره قبلی و در اختیار گرفتن این حوزه اقتصادیست.

 

مدل دوم ؛ در روي ديگر سكه ، انتخاب ديگر مرد قدرتمند اروميه اي و مغز متفكر اقتصادي ، مدير توانمند در حوزه اقتصادي و توليدي و از ياران گرمابه و گلستان خودش  ، مهندس محسن خادم عرب باغي به سمت مدير عامل منطقه آزاد تجاري ارس تصمیم و  حرکت بعدی مرد در سايه مشاور وزير كشور براي در اختيار گرفتن شمال غرب كشور بود  و همچنین شخص مهندس عبدالعلي زاده نیز راسا ریاست این كاروان را عهده دار شده و تیم هیات مدیره  قبلی را حذف می کنند.

 

مدل سوم ؛ انتخاب گزينه هاي اختصاصی براي استانداری هاي اردبيل ،  آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي تصميم اساسي پشت پرده مهندس خوش فكر و توانمند است كه از همان ابتدا در دستور كار قرار داده و انتخاب گزينه هاي متفاوت استانداری براي اين 3 استان از جمله مهندس مهر عليزاده‌، مهندس درويش زاده ، مهندس خدابخش‌ ، دكتر رضازاده ، مهندس محمدزاده و چند چهره شاخص و برجسته ديگر و حمايت از آنها اين ابهام را پيش روي ما مي گذارد كه نكند مهندس عبدالعلي زاده مي خواهد برفراز بام شمال غرب كشور حركت كند و همه منطقه را در چنبره مديريتي خود قرار دهد.

 

ختم كلام  ؛ لياقت و توانايي مهندس عبدالعلی زاده بالاتر از همه اين مسوولیت هاست و خود مهندس در حد وزير و چه بسا رئيس دولت هم است ولي با اين گونه تصميم ها و حركات ايضاي اين مهم متصور مي شود كه دنبال سهم خواهي و در اختيار گرفتن زادگاه و مناطق همجوارش است که اگر اینگونه باشد و همچنین اگر فردا دچار لغزش شده و مسیر به بی راهه برود و نتیجه ای جز آنچه که انتظار داریم به دست آید هم خود وي و هم  دولت تدبیر و امید  باید پاسخگوي اين اقدامات باشد ولي با اين اوصاف و احوال بهتر است ايشان با يك مديريت مدبرانه با طرح هاي كارشناسي و برنامه اي مدون و حرکت درست و اصولی در جهت توسعه منطقه گام برداشته و مسير توسعه را هموارتر سازند.

 

   البته يك گلايه كوچك هم داريم كه اين 8 سال عمر دولت نهم و دهم از استان فاصله گرفتند و سعي نكردند براي عمران ، آباداني و توسعه اين منطقه كه امروزه از هيچ كوششي برای رسیدن به اهداف جناحی خود دريغ نمي ورزند گام اساسي بر نداشته و اين مهم برايمان قابل درك و نامفهوم است ، هر چند شاید مهندس بگویند دولت نهم و دهم همه افراد و اشخاص وابسته به تیم اصلاح طلب و یا همفکران قبلی را از اتوبوس پیاده کرد ما هم باید این کار باید بکنیم ولي این مهم اصلا با اصول مدیریت و اهداف توسعه همخوانی ندارد.

 اميدواريم همه كساني كه دلشان براي منطقه آذربايجان مي سوزد با تصميمات شايسته و درست طوري حركت كنند كه آيندگان به نيكي از آنها ياد بكنند و منافع عموم و مصلحت جامعه و منطقه را ارجع تر بر منافع شخصی ، حزبی و گروهی نموده و فرصت ها را بی خود هدرنداده و خود را براي منطقه فدا كنیم نه منطقه را برای خود و اهدافمان….

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25425
۱۰ دیدگاه

 1. ناصر گفت:

  آقای معروفی
  انسجام فکری و ثبات سیاسی پیشه کنید! ایام گذراست!

 2. حسین گفت:

  تیم اقتصادی عبدالعلی زاده برای رانت خواری در دولت جدید سازماندهی میشود

 3. reza گفت:

  کلا خیلی ساذه اید.آدم جز افسوس چیزی ندارد.

 4. rezza گفت:

  سلام آقای معروفی آقای عبدالعلی زاده مدرک دکتری دارند و واقعا” دلسوز استان میباشند

 5. ugg noir گفت:

  Do you individuals have a myspace fan internet internet webpage? We appeared for one on tweets but could not actually find out one particular, I would like to flip out to be a fan!

 6. dsi xl rose گفت:

  Thanks i love your report about Why We Keep track of | J Squared Consulting
  [url=http://r4i-revolution-for-ds.youaresomebody.org]dsi xl rose[/url]

 7. I study some of your post and I realized a lot of understanding from it. Thanks for posting this kind of fascinating posts

 8. I such as the invaluable data you offer you inside your content articles.I will bookmark your site and test all over again right here routinely.I am fairly absolutely sure I’ll find out quite a bit of new things perfect the following! Beneficial luck for your subsequent!

 9. پژمان طهرانیانچی گفت:

  شما چگونه آلوده تیم عبدلعلی زاده شده اید آیا آذری هستید یا از اقوام یا هم پیاله ایشان !؟
  عبدالعلی زاده در مصاحبه های خود صحبت از کوچک کردن بدنه دولت میکند
  عجب!!!
  پس چرا با روی کار آمدن دولت روحانی دهها سمت عضو هیئت مدیره با حقوق های میلیونی از شرکتهای مختلف گرفته . و تمام بازنشسته های دولت زمان خود را که از رفیقان دوره وزارت خود میباشند را در ادارات مختلف وابسته به بانکها با حقوق های ده میلیون تومانی بکار میگیرد این همان آفتی بود که باعث افزایش بیکاری جوانان میشد و به قول منصور خسروی ریکایی عبدلعلی زاده یک دلال مناقصات و کارهای بزرگ کشور بوده و بیخود اینهمه شرکت و دارایی به هم نمیزد .
  بروید شرکت ساختمانی و سرمایه گذاری بانک تجارت و بببینید عبدالعلی زاده چقدر حقوق میگیرد و رفیقانش که بازنشسته بوده مانند مهندس امانی و مهندس منصور خسروی ریکایی و حلوایی و امامی را چگونه وارد سیستم شرکت نموده و جوانان متخصص را اخراج نموده اند تا رفقای او را وارد کنند نموده
  آنوقت معنی خصوص سازی و کوچک کردن بدنه دولت از نظر عبدالعلی زاده معلوم میشود
  به قول منصور خسروی ریکایی که از تیم عبدالعلی زاده هم هست و با افتخار میگوید تیم عبدالعلی زاده هر جا بروند ترک ها و دوستانش را به آنجا میبرند و کلا آنجا را با تیم و گروهک عبدلعلی زاده اشغال میکنند تا بتوانند تمام قراردادها را به نفع دوستان خودشان منعقد کنند و این همان معنی کوچک کردن بدنه دولت است

دیدگاه خود را به ما بگویید.