تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ مهر ۹۱.::. ساعت : ۱۰:۱۳ ق.ظ

   405 بازدید

چهار سده و نيم تلاش فكري و مجاهدت تمام جريان انديشه اي در غرب عليه مسيحيت و دين مداري به بار نشسته و ميوه هاي آن چيده شده

پایگاه خبری تحلیلی جوان/در سالهاي نه چندان دور اتفاق غريبي در جغرافياي مبارك ايران عزيز رخ داد كه سالهاي سال در ذهن و دل ملت ايران غليان خواهد كرد و براي نسلهاي مكرر ذخيره اي تمام نشدني است.
دفاع مشروع ملت ايران از اصول اسلامي، تماميت ارضي و انقلاب مردمي خويش نقطه عطفي در تاريخ معاصر رقم زد. بسياري از معادلات جهاني را تغيير داد و اميد و باور به پيروزي محور حق را در بين ملل مظلوم قوام بخشيد. جنگ 8 ساله زن و مرد ايراني عليه تماميت كفر و الحاد بود. همه خصم در مقابل ايده و آرمان ايرانيان صف آرايي كرده بودند. منظور دشمن، شكست تفكري بود كه به مقابله انديشه غير ديني حاكم بر جهان رفته بود. ايشان چشم ديدن قامت رعناي اسلام را در منظومه بي ديني موجود نداشتند.
چهار سده و نيم تلاش فكري و مجاهدت تمام جريان انديشه اي در غرب عليه مسيحيت و دين مداري به بار نشسته و ميوه هاي آن چيده شده و تئوري سفارش داده شده «پايان تاريخ» برآيند چنين فرآيند غلطي بود. مفاهيم سنتي معاني خود را از دست داده بودند. زمان و مكان هويت خود را باخته و همه چيز همين هويت غربي بود.
به يكباره نهضتي ديني به رهبري مرجعيت مذهبي، آن هم در كشوري كه پيش قراول غربي شدن در منطقه بود جشن پيروزي بر مذهب را به يك نگراني عميق تبديل كرد. شوك انقلاب اسلامي، طلسم ترويج بي ديني جهان را شكست، بر پيكره سكوريسم تَرَك انداخت و نور و نشاط در دل رهروان حقيقت الهي دميد و روح بزرگ نهضت امام خميني (ره) كالبد زوار دررفته و نحيف دين مداري را ترميم كرد لذا همه متدينين عالم وام دار بنيان گذار جمهوري اسلامي هستند چرا كه موج برآمده از حركت امام(ره) همه پيروان اديان الهي را جان تازه اي بخشيد و خط جديدي در دنيا پديد آورد.
تعارض انقلاب اسلامي و غرب، تقابل انسان محوري و خدامداري است و از قضا سبب اصلي نزاع غرب با نظام جمهوري اسلامي هم، پاي فشردن ملت ايران بر اصول مترقي اسلام است. بهانه هايي همچون حقوق بشر،آزادي بيان، حقوق زنان، پرونده هسته اي و… همگي براي تحت فشار قرار دادن حكومت ايران براي عدول از اسلام است.
سيستم ليبرال دموكراسي نمي خواست اولاً نهضتي ديني آنهم از نوع اسلامي در ايران پاي بگيرد و ثانياً تبديل به يك نظام مستقر و ايده برتر جهاني شود. لذا تمام تلاش خود را بر آسيب رساندن به اين حكومت آغاز كرد. حركتهاي قومي، تحركات احزاب مخالف، ترور شخصيتها، كودتا و نهايتاً تشويق صدام براي حمله به ايران همگي در اين راستا ارزيابي مي شود.
آغاز حمله بعثي ها به ايران ممكن است براي صدام آب و خاك و نان به ارمغان مي آورد اما براي غربي ها هدف شكست يك نظام ديني و انهدام يك تفكر نو و البته جذاب براي ملل جهان خصوصاً كشورهاي اسلامي بود كه مي توانست ستون هاي خيمه آنان را به لرزه درآورد.
نظام فكري غير الهي و ضد انساني ليبرال دموكراسي پس از پشت سر گذاشتن شوروي و ماركسيسم ضد خدا و نسل بشر ، در آرزوي خدائي بر جهان بود. امپراطوري امريكا داشت جهان شمول مي شد، اما ايران با گذشته غرور انگيز و حالِ افتخار آميز خود در منطقه اي مهم و راهبردي به نام خاورميانه سر برآورده و البته اين بار با بيرق دين و حاكميت مذهب در ميان بشريت مي خواهد هيمنه شيطاني آمريكا را بشكند. غربي ها به خوبي اين موضوع را دريافته و البته در سه دهه گذشته به مقابله با آن برخاسته اند. تحميل جنگ 8 ساله كه به انهدام زيرساختهاي كشور ، تضعيف نيروي انساني انقلاب و كند كردن دستيابي به آرمانها و اهداف نهضت انجاميد، در تحقق اين راهبرد تعريف مي شود.
ابهّت دو ابرقدرت كه به تعبير امام (ره) در جنگ شكسته شد ، صرفاً ساز و كار نظامي آنان را شامل نمي شود بلكه از همه مهمتر ، تحقير هژموني نظام سلطه بر جهان بود كه در دفاع مقدسِ ملت ايران به چالش جدي كشيده شد.
رهبري فرزانه انقلاب تهديدهاي امريكا عليه ملت ايران را نشانه ضعف گفتماني غرب در برابر عظمت آموزه هاي ديني و انقلابي جمهوري اسلامي مي داند.
فرسودگي فلسفه غربي براي حيات امروز بشر و غايت و سعادت انسانها، حيثيت معرفتي آنان را به باد داده و بشر امروز بدنبال حقيقت جديدي در عالم مي گردد.
رژيم بعثي عراق در نقش ابزار دست استكبار براي آسيب رساندن به شجره طيبه اي كه در پي تحقق آرمانها و باورهاي ديني در جهان خسته از ماديات بود ، دست به حمله به ايران زد.
امروز انقلاب اسلامي پس از سي و سه سال پايداري و مقاومت ، همچنان بر سر اهداف اوليه انقلاب ايستاده و غرب را به عقب نشيني وادار كرده است. نگاه جديد جهان اسلام به جبهه كفر ، بيداري اسلامي ، آرمان فلسطين ، پديده اي مبارك به نام جبهه مقاومت و حزب الله، همه از نتايج سحر انقلاب اسلامي است.
جنگ ما نه براي خاك ، بلكه براي دفاع از باورهاي ديني بود از آن روي دفاع مقدس نام گرفت. نبرد اسلام و كفر تمامي ندارد لذا از شكلي به شكل ديگر تغيير چهره مي دهد. امروز نيز مردم ايران در يك نبرد تمام عيار اقتصادي و فرهنگي با غرب هست.
مقام معظم رهبري از سوئي در چند سال گذشته شعارهاي محوري سال را در جهت تقويت اقتصاد كشور برگزيده و از سوي ديگر بالاترين اقتدارها را اقتدار فرهنگي ناميده اند.
هوشياري و جديت همگان و آحاد ملت در اين برهه از تاريخ خطير كشور يك ضرورت است. همه بايد در صحنه براي دفاع از دست آوردهاي انقلاب حاضر و گوش به فرمان حضرت آقا باشند.
اين باور عميق و قلبي مردم ايران يك حقيقت است كه اگر پشتيبان ولايت فقيه باشيد هيچ آسيبي به مملكت نخواهد رسيد. ان شاءا…
وحيد جلال زاده
سایت استانداری آذریاجان غربی

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7993
دیدگاه خود را به ما بگویید.