عدم استقبال واحدهای تولیدی آذربایجان غربی از طرح کارورزی | جوان پرس
تاریخ انتشار :پنجشنبه 15 ژوئن 17.::. ساعت : 9:00 ب.ظ

   224 بازدید

سعادت در رابطه با هتل‌های موجود در آذربایجان غربی گفت: مشکل اصلی در استان نبود هتل‌های ۵ ستاره نیست بلکه فقدان گردشگر است که به استان نمی‌آیند،

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: واحدهای تولیدی آذربایجان غربی از طرح کارورزی استقبال نکردند و تاکنون فقط ۳۰ واحد تولیدی در آن ثبت نام کرده‌اند.

سعادت جلسه گارگروه اشتغال آذربایجان غربی با اشاره به موانع موجود بر سر راه کارآفرینان اظهار داشت: این روزها با هزینه‌هایی که به کارآفرینان تحمیل می‌شود و کارهای اداری که مانع از تکمیل شدن کار آنان است نباید انتظار داشته باشیم کسی در استان سرمایه گذاری کند.

عدم استقبال واحدهای تولیدی آذربایجان غربی از طرح کارورزی

وی افزود: با آسیب شناسی فضای کسب و کار و از بین بردن مشکلات می‌توان انتظار داشت که اشتغال‌زایی به وجود آید و در این راستا مدیران مسئول باید رویه‌شان را تغییر داده و از مشکلات موجود کم کنند چرا که در چنین صورتی دولت با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

سعادت در رابطه با هتل‌های موجود در آذربایجان غربی گفت: مشکل اصلی در استان نبود هتل‌های ۵ ستاره نیست بلکه فقدان گردشگر است که به استان نمی‌آیند، روشن است وقتی گردشگران به جایی می‌روند پول و درآمدی به آن منطقه تزریق می‌کنند اما خوب برخی نیز زیاد پول خرج نمی‌کنند و اکثر ساده زیستی را به ماندن در هتل‌های ۵ ستاره ترجیح می‌دهند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به چگونگی اجرای طرح کارورزی در کشور گفت: در ابتدا باید توزیع ثبت نام کنندگان در استان مشخص شود و شهرستان‌هایی که بیشترین ثبت نام کنندگان را دارند با توجه به رشته‌های ثبت نام کننده مورد بررسی قرار گیرند.

وی افزود: واحدهای تولیدی نیز که در این طرح ثبت نام می‌کنند باید شناسایی شوند تا توزیع کارآموزان در این واحدها  به درستی انجام شود تا هرکس در رشته مربوطه خود در واحد تولیدی مشغول بکار شود.

سعادت با اشاره به این که در استان واحدهای تولیدی کمی در طرح کارورزی ثبت نام کرده‌اند که تعداد آنها فقط ۳۰ واحد تولیدی است اظهار کرد: مسئولان در شهرستان‌ها با برگزاری جلسات با واحدهای تولیدی، با بیان اهداف این طرح به آنها و نیز حمایت از این واحدها آنان را راغب سازند تا در این طرح شرکت کنند تا بتوان اکثر کارورزان را به این واحدها فرستاد.

استاندار آذربایجان غربی در رابطه با زیرساخت‌های تولیدی استان با اشاره به موضوع انگور و فرش تکاب گفت: انگور شهرستان ارومیه در دنیا درجه یک حساب می‌شود و انگورهای کشور ایتالیا درجه دو به حساب می‌آید اما در تولید کشمش، محصولات ایتالیا درجه یک است و کشمش ارومیه درجه ۲ محسوب می‌شود که این مشکل از لحاظ تولید علمی باید بررسی شود.

وی افزود: در اوایل انقلاب و قبل از آن برای خرید فرش تکاب از کشورهای آلمان آمریکا و چند کشور دیگر به این شهر سفر می‌کردند که امکانات آن زمان خیلی کمتر از الان بود اما در حال حاضر فرش تکاب بازار جهانی خود را از دست داده است و باید فکری برای آن کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105190
دیدگاه خود را به ما بگویید.