تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۳ ق.ظ

   407 بازدید

نمايندگان مردم در خانه ملت خواستار تحقيق و تفحص از علل انتقال آب سد زولاي شهرستان سلماس به قره باغ اروميه شدند.

جوان پرس : نمايندگان مردم در خانه ملت خواستار تحقيق و تفحص از علل انتقال آب سد زولاي شهرستان سلماس به قره باغ اروميه شدند.
نمايندگان در نشست علني امروز (چهارشنبه، 18 مردادماه) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي گزارش رد تحقيق و تفحص از علل انتقال آب سد زولاي شهرستان سلماس به قره باغ اروميه، خواستار انجام اين تحقيق و تفحص شدند.
به گزارش خانه ملت و به گفته رئيس مجلس شوراي اسلامي به دليل مخالفت کميسيون کشاورزي مجلس با انجام اين تحقيق و تفحص، رد آن در صحن علني به راي گذاشته شد که در نتيجه نمايندگان با 76 رأي موافق، 113 رأي مخالف و 10 رأي ممتنع از مجموع 225 نماينده حاضر در صحن با رد آن مخالفت و به تحقيق و تفحص از اين امر رأي موافق دادند.

مردم سلماس به قطره قطره آب سد زولا نياز دارند
بنابراين گزارش علي محمد شاعري سخنگوي کميسيون کشاورزي، آب و منابع طبيعي در ابتدا گزارش مخالفت کميسيون متبوع خود را با تحقيق و تفحص از علل انتقال آب سد زولاي شهرستان سلماس به قره باغ اروميه قرائت کرد و در ادامه “شهروز برزگر” به عنوان درخواست کننده تحقيق و تفحص توضيح داد اگر آب سد زولاي شهرستان سلماس به منظور تأمين آب شرب به قره باغ اروميه مي رود مخالفتي با اين انتقال نخواهيم داشت اما اگر براي تأمين آب کشاورزي آنهاست بايد بگويم مردم سلماس خود به قطره قطره اين آب نياز دارند.
نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: رأي به تحقيق و تفحص به منظور مشخص شدنابعاد اين ماجرا کمک بزرگي به مردم سلماس خواهد بود چرا که زندگي آنها متکي به کشاورزي و باغداري است اين در حالي است که در سلماس بيش از 15 حلقه چاه احداث شده و آب آن به قره باغ منتقل مي شود و به گفته کارشناسان انتقال آب‌هاي زيرزميني موجب کم شدن آنها و خشکسالي بيشتر مي‌شود لذا دشت سلماس با بحران آب دست و پنجه نرم مي کند.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106669
۴ دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  نماينده مردم سلماس

  آقای شهروز برزگر

  سلام

  لطفا ساده لوحانه و یا بهتر بگویم غرض ورزانه صحبت نکنید

 2. ناشناس گفت:

  در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال
  هدف نماینده این هست جلوی تولید بومی را بگیرد که این مصداق مخالفت با مطالبه رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی است

 3. هم رزم خاموش گفت:

  اقای برزگر می خواهید گردنه قوسچی راببندبم سلماس را هم کشوراعلام کنیم ..این همه ساده لوحانه برخورد نکنیم خودمان رامسخره نکنیم.سالهاست اب ازاین استان به تبریرمیره اونهم میلونها مترمکعب .خوب باید بره چون نیازهای هم رابایدپوشش بدبم حال دادن اب به چندروستا اینقدرمهم شده که یک نماینده یک شهررابراش معطل کنه .ازماست که برماست ..چه فکر می کردبم چه شد..

 4. ناشناس گفت:

  آقای برزگر لطفاً تشریف ببرند از تعداد پروژه های آبرسانی دیگر استانها در راستای آبرسانی به نقاط دور همچون آبرسانی از یک استان به استان دیگر را بازدید نمایند بعداً در رابطه با منطقه اتزل و آبرسانی به روستای قره باغ اظهار نظر نمایند ثانیاً ایشان اصلاً در خصوص این طرح آبرسانی اطلاعات کافی ندارند که تنها روستای قره باغ از این طرح استفاده نمی کنند بلکه چندین روستا بهره مند خواهند شد . آقای برزگر اظهار نظر غیر مسئولانه کافیه . منطقه قره باغ به سلماس نزدیکتر تا به ارومیه .

دیدگاه خود را به ما بگویید.