تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۷ ب.ظ

   253 بازدید

فقط مسئولیت نظارت بر نحوه آموزش و آزمون فراگیران کمک پرستاری بر عهده معاونت درمان دانشگاه می باشد

جوان پرس : فقط مسئولیت نظارت بر نحوه آموزش و آزمون فراگیران کمک پرستاری بر عهده معاونت درمان دانشگاه می باشد، این مطلب را دکتر علی شرق مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفتگویی با پایگاه خبری وب دا در خصوص تجمع در مقابل ساختمان این معاونت دانشگاه عنوان کرد.

وی افزود :  پیرو تجمع تعدادی از فراگیران کمک پرستاری در مقابل ساختمان معاونت درمان صبح شنبه مورخ 15 مهر ماه 1396در خصوص اعمال تغیرات در شرح وظایف، تاخیر در جذب و بکارگیری آنان و تغییر رنگ و یونیفرم کمک پرستاری، جلسه ای با حضور نمایندگان معاونت درمان، حراست دانشگاه ، مسئولین موسسات آموزشی واحد جهاد دانشگاهی و تعاونی نظام سلامت و کلیه تجمع کنندگان در سالن E.D.C  ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی برگزار و پس از استماع نظرات نمایندگان کمک پرستاران و ارائه پاسخ مناسب و قانونی توسط مسئولین حاضر در جلسه بشرح ذیل، تجمع معترضین خاتمه یافت:

1-شرح وظایف کمک پرستاران توسط معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ گردیده است و اعمال تغییر در دو مورد از شرح وظایف نیز توسط وزارت متبوع انجام یافته است که در سایر رشته های گروه پرستاری نیز متداول بوده و در سال 1396 کلیه شرح وظایف گروه پرستاری بعد از بازنگری و تغییرات گسترده در آن به دانشگاهها ابلاغ گردیده است.

2- در خصوص جذب نیروهای کمک پرستاری در مراکز درمانی سطح استان، پیرو نامه شماره 3559/209/د مورخه 4/5/96 معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوعه مبنی بر صدور مجوز بکارگیری 81 نفر کمک پرستار در قالب خرید خدمات با رعایت قوانین و ضوابط مربوطه در فضای رقابتی و تعیین اعتبار مالی ،نیازهای رده شغلی کمک پرستاری به تفکیک بیمارستان های تابعه دانشگاه طی نامه شماره 111942/21/96/د مورخ 5/7/96 جهت اقدامات مقتضی و برگزاری آزمون و سایر مراحل به مدیریت توسعه سرمایه انسانی دانشگاه ارسال گردیده است .

3-در ارتباط با رنگ و مدل یونیفرم کمک پرستاری همانند سایر رشته های گروه پرستاری اعم از پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و …. دستورالعمل و ضوابط طرح و رنگ لباس فراگیران کمک پرستاری توسط معاونت پرستاری وزارت متبوع به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ گردیده است.

4- مقرر شد مشکلات مربوط به فرآیند آموزش از قبیل حضور فعال مربیان آموزشی، امکانات رفاهی فراگیران توسط نهادهای آموزش دهنده جهاد دانشگاهی و شرکت تعاونی نظام سلامت بر اساس ضوابط مربوطه مورد بررسی و اقدام لازم قرارگیرد.

5-  مقرر شد در خواست متقاضیان در خصوص مسائل مطروحه بصورت مکتوب به حوزه معاونت درمان دانشگاه ارسال و نسبت به انعکاس آن وزارت متبوعه اقدام شود.

دکتر شرق همچنین گفت : بر اساس سیاست های وزارتی ، رشته پرستاری در سه سطح بشرح ذیل سطح بندی گردیده است :

الف _ تخصصی ( کارشناسی به بالاتر )                                   special nursing

ب _ عمومی ( کاردانی و کارشناسی )                                     general care

ج _ مقدماتی ( بهیاری یکساله و کمک پرستاری )                primany care

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در راستای عملیاتی نمودن سطح پرستار مقدماتی ، معاونت پرستاری وزارت بهداشت اقدام به سیاست گذاری در راستای تربیت و آموزش کمک پرستاران یکساله نموده که در استان آذربایجان غربی مسئولیت آموزش و تربیت آنان به دو نهاد جهاد دانشگاهی و شرکت تعاونی نظام سلامت واگذار گردید و مسئولیت نظارت بر نحوه آموزش و آزمون به دفتر پرستاری دانشگاه محول گردیده است .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108273
دیدگاه خود را به ما بگویید.