تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ آبان ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ق.ظ

   1302 بازدید

كامران فاتح با حكم استاندار آذربايجان غربي و تائيديه ارگانهاي ذيصلاح  مجددا شهردار پيرانشهر شد.

 جوان پرس : طي حكمي از سوي جلال زاده استاندار آذربايجان غربي، كامران فاتح بعنوان شهردار شهر پيرانشهر منصوب شد.به گزارش سايت اطلاع رساني استانداري آذربايجان غربي، در اين حكم آمده است:

بسمه تعالي

جناب آقاي كامران فاتح

fateh

 

سلام عليكم ؛با صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، در اجراي تبصره 3 ماده 71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 مجلس شوراي اسلامي و بنا به پيشنهاد شماره 31 مورخ 92/6/12 شوراي اسلامي شهر پيرانشهر، جنابعالي به عنوان شهردار شهر پيرانشهر منصوب مي‌شويد. اميد است با همكاري دستگاههاي اجرايي شهرستان و رعايت دقيق قوانين و مقررات در انجام وظايف محوله موفق و مويد باشيد. وحيد جلال زاده – استاندار آذربايجان غربي

مراسم معارفه فاتح با حضور مجاهدي شهردار پيرانشهر

————————————————————————————————–

توضيحات سايت ؛  فروردين 89 بود كه  كامران فاتح  بعد از 4 سال فعاليت در كسوت شهرداري پيرانشهر زادگاه  و محل كارش را رها كرد و به دليل  اختلاف با برخي از اعضاي شورا و جو پيش آمده استعفا كرد و از  آن روزها 3 سال و اندي مي گذرد والبته پيرانشهر نتوانسته به پيشرفت آن چناني برسد و به دليل حركات لاك پشتي شوراي شهر و تعدد انتخاب شهردار  و…. باعث شد آن شهرستان مرزي در جا بزند.

 اسفندماه 91 بود كه يادداشتي با اين عنوان  ( حرکت لاک پشت گونه مدیریت شهری پیرانشهر /اعضای شورا به مردم جواب دهند ) به قلم مديريت  بر روي خروجي سايت قرار گرفت و همان موقع اعلام كرديم كه ؛ معمولا توسعه و آبادانی شهری را مجموعه شهری مدیریت می کند و اساس توسعه در داخل شهر از نظر سیمای عمرانی و فضای سبز،ساخت خیابان و کوچه ، رسیدگی به معابر ، ساخت پروژه های مهم و… ،کسب درآمد پایدار شهری و غیره وظیفه اصلی شهرداری در راس آن شورای شهر است. ولی متاسفانه در ۳ سال اخیر بعد از استعفای کامران فاتح شهردار وقت، شهر با یک روند لاک پشت گونه به حرکت افتاد و به مثابه همه شهرهای استان به رکود کامل فرو رفت .

بدون شک یکی از عوامل توسعه نیافتگی شهرهای استان همین موضوع است که متاسفانه اعضای شورا و شهرداران منتخب از کارآیی  لازم و توانایی مدیریت شهری برخوردار نیستند و اکثر قریب به اتفاق شهرداران در 3 سال اخیر در بلاتکلیفی به سر می برند .هزینه تغییر مدیریت شهری در قانون و تجمیع انتخابات هم وافزایش مدت عمرشورا برای۶  سال  باعث رکود فراوان این حوزه شد .

 واین مهم متاسفانه در سراشیبی قرار گرفت ؛ با نگاه اجمالی به سیمای عمرانی وضعیت شهرهای استان این نابرابری را به عینه می بینیم و شهرستان پیرانشهر هم از این قافله عقب نماند و انتخاب شهرداران و نگاه مدیریت گونه به شهر غیر کارشناسی شد و البته مسایل دیگر هم مزید بر علت گردید تا روند توسعه به کندی پیش برود و در بسیاری از موارد درجا بزند .

 با آمدن مهندس عبداله اسماعیلی سیمای پیرانشهر کاملا از این رو به آن رو شد ، سکان که بدست کامران فاتح رسید ، روند پیشرفت سرعت بیشتری به خود گرفت وطرحهای نو در دستور کار وتداوم مسیر فعالیت مهندس اسماعیلی ؛ تا اینکه مهندس فاروق مصطفی پور آمد و بعد از ۴ ماه سرپرستی انور سعیدی یکسال بر سکان شهرداری نشست ودوباره پیرانشهر بدون شهردار ماند ومهندس سعیدی سکاندار شد ، چندماهی دوباره سرپرست شد ودوباره از سکان پیاده شد و یونس بایزیدی وارد این گود شد و چند ماهیست بر سکان امور شهری تکیه زده  ومشغول کار است …. این پروسه غم بار دو سال واندی به درازا کشید و همچنان داستان درام انگیز انتخاب شهردار برای پیرانشهر ؛ شهری به شدت در حال توسعه است و مرزی ادامه دارد.

 حال با مهرتائيد استاندار و ارگان هاي ذيصلاح ، فاتح دوباره به پيرانشهر و زادگاهش برگشت تا جاني تازه به آن ببخشد و البته پيشنهاد مي شود بدور از هر گونه تنش و حاشيه ، كفش هاي واكس شده اش  را در آورده و چكمه پوشان و بيل بدست در كنار اعضاي شورا و همراهي خود مردم سيماي پيرانشهر را متحول سازد.

  اگر عمري باقي بود  در آينده نه چندان دور يادداشتي جداگانه پيرامون نيازهاي اين شهرستان حساس را برايتان به رشته تحرير در خواهيم آورد.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25728
۹ دیدگاه

 1. نامدار گفت:

  موفقیت شهرداری در آنزمان مدیون پشتیبانی فرماندار وقت از طرحها وپروژه های عمرانی شهرستان بود مدیریتی که دیگه بخودمان نمیبینیم . یادش بخیر . دوران شکوفایی پیرانشهر بود برای آقای فاتح آرزوی موفقیت داریم

 2. راد مرد گفت:

  شورا با انتخاب آقاي فاتح نشان داده كه مي خواهد كار كند و گذشته آقاي فاتح گواه عمران واباداني به پيرانشهراست از وقتي فاتح رفته هيچ كاري در پيرانشهر انجام نگرفته است همه با هم از شهردار جديد حمايت كنيم تا منفعت طلبان دوباره پيرانشهر را به عقب افتادگي نيندازند سال آينده اوج آباداني شهر خواهد بود از شورا تشكر از فاتح انتظار

 3. آرمان گفت:

  باور كنيد اگر فاتح نميومد مردم اعتراض مي كردند پيرانشهر رو به نابودي است اميدوارم آقاي فاتح با مديريت قاطع خود جلوي افراد منفعت طلب را بگيرد مردم هم افراد فرصت طلب را مي شناسند

 4. هاوار گفت:

  اقای شهردار تو رو خدا به داد این شهر به اصطلاح تجاری برس نذار بیشتر از این مسخره خاص و عام باشیم فقط خواهشا تو یکی پاتو نذار رو وجدانت و این شهر بی روحو نجات بده چشم امیدمون شماید این گوی و اینم میدان

 5. کیوان گفت:

  با ارزوی موفقیت برای اقای فاتح انتخاب مجدد و به جا ایشان را تبریک می گوییم و امیدوارم مردم پیرانشهر اینبار قدر شناستر باشند .

 6. محمدیارحمدی گفت:

  اقای شهردار لطفا پیرانشهر راابادکنید

 7. ناشناس گفت:

  من هم امیدوارم آقای فاتح با مدیریت قاطع خود و بدون رو در بایستی با کسی جلوی افراد منفعت طلب را بگیرد ونگذارد قید و بند ورشوه خواری در مجموعه او بماند

 8. ناشناس گفت:

  کوره ابادانی چی؟ کسی نمیدونه زمینهای شهرستانو چجوری حراج کردن و پولشو توجیبشون گذاشتن………………………………

 9. نمدی گفت:

  لطف کنید تابلوهای راهنما را داخل شهر نسب کنید تا مسافرین بدونند از کدوم طرف برند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.