تاریخ انتشار :شنبه ۴ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ق.ظ

   392 بازدید

معاون استاندار: در آذربایجان غربی با توجه به هم مرزی این استان با سه کشور خارجی، بحث تجارت و بازرگانی از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا استان در این زمینه ها نیازمند آموزش است و باید برای تامین این نیازهای آموزشی از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه ریزی شود.

جوان پرس : نشست روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان با دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار  آذربایجان غربی و دکتر فرهودی مشاور دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در ارومیه برگزار شد.

رادفر در این جلسه مهارت آموزی را ضرورت امروز دانش آموختگی دانست و افزود: امروز بسیاری از دانشجویان، اقشار مختلف مردم، پرسنل ادارات و صنوف مختلف نیازمند کسب مهارت های کاربردی در جهت خدمت رسانی بهینه و جذب و فعالیت موثرتر در بازار کار هستند که می توان با استفاده از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی این نیاز آموزشی را در استان تامین کرد.

وی همچنین بر لزوم معرفی توانمندی ها و ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی در جلسه شورای اداری استان و همچنین انعقاد تفاهم نامه های آموزشی میان این دانشگاه و ادارات برای تامین نیازهای آموزشی پرسنل تاکید کرد.

رادفر در ادامه اظهار کرد: برای اینکه دانشجویان بتوانند بعد از فارغ التحصیلی بلافاصله در بازار کار وارد و جذب شوند لازم است در کنار دروس تئوری، مهارت های کاربردی نیز به آنان آموزش داده شود.

معاون استاندار اضافه کرد: در آذربایجان غربی با توجه به هم مرزی این استان با سه کشور خارجی، بحث تجارت و بازرگانی از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا استان در این زمینه ها نیازمند آموزش است و باید برای تامین این نیازهای آموزشی از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه ریزی شود.

رادفر همچنین بر ضرورت ارائه آموزش در بخش صنعت نیز تاکید و خاطرنشان کرد: یکی از عمده مشکلات در بخش صنعت این است که بسیاری از مالکین واحدهای صنعتی خودشان مدیر آن واحد نیز هستند و لازم است برای ارتقای بخش صنعت و رونق آن، مالکین و مدیران واحدها نیز آموزش های لازم را در ارتباط با حوزه کاری خود سپری کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109616
دیدگاه خود را به ما بگویید.