تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۵:۴۸ ب.ظ

   392 بازدید

فاز اول مجتمع پتروشیمی مهاباد به دلایل فنی و انجام هماهنگی بین دستگاه ها و واحدهای مختلف این مجمتمع به بهره برداری نرسیده است.
جوان پرس : فرماندار مهاباد گفت: فاز اول مجتمع پتروشیمی مهاباد به دلایل فنی و انجام هماهنگی بین دستگاه ها و واحدهای مختلف این مجمتمع به بهره برداری نرسیده است.
 «جعفر کتانی» روز پنج شنبه (۲۰ فروردین) در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت:  فاز اول مجتمع پتروشیمی مهاباد در مجموع دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است  و در اواخر سال گذشته آماده بهره برداری و اتصال به خط تولیدبود.

وی ضمن تاکید بر عدم وجود هر گونه مشکل فنی تصریح کرد: به دلایل فنی و انجام هماهنگی بین دستگاه ها و واحدهای مختلف فاز اول این مجتمع  سال گذشته به بهره برداری نرسیده است.
کتانی در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون با تلاشهای شبانه روزی می خواهیم خط لوله ای که از عسلویه به مجتمع پتروشیمی مهاباد وصل می شود را فعال کنیم تا  خوراک اولیه مجتمع پتروشیمی مهاباد که بخش خصوص تعلق دارد را فعال کنیم.
عملیات مطالعاتی مجتمع پتروشیمی مهاباد از سال ۸۳ و عملیات اجرای آن از سال ۸۹ در زمینی به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۱۵ کیلومتری جاده مهاباد، ارومیه آغاز شد و نخستین مجتمع پتروشیمی استان آذربایجان غربی به شمار می رود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 64691
دیدگاه خود را به ما بگویید.