تاریخ انتشار :یکشنبه 22 ژوئن 14.::. ساعت : 9:47 ق.ظ

   342 بازدید

 دغدغه تمام مسئولین به جای حل و فصل مشکلات دست و پا گیر معطوف به نحوه  توسعه مناطق و بخش ها باشد.

 جوان پرس : جلسه شورای اداری بخش انزل به رياست فرماندار شهرستان اروميه و با حضور  بخشدار انزل  مدیران ادارات شهرستان ارومیه و رییس و اعضای شورای بخش و شهردار قوشجی  در سالن اجتماعات بخشداری انزل  برگزار شد.

 

 

به گزارش سایت اطلاع رسانی فرمانداری ؛ فرماندار ارومیه با  تبيين فرمایشات رهبر معظم  انقلاب در سال جدید و نامگذاری  سال 93 به نام اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی آن را به مثابه دورنمایی برای حرکت در مسیر توسعه همه جانبه توصیف نمود و ابراز امیدواری کرد : دغدغه تمام مسئولین به جای حل و فصل مشکلات دست و پا گیر معطوف به نحوه  توسعه مناطق و بخش ها باشد.

 عباس حسنخاني  با بیان این که ما در ابعاد مختلف با دشواری ها روبرو بودیم برخی از آنها را منبعث از دسایس و زیاده خواهی های دشمنان و توطئه های قدرتهای استکباری و ریشه برخی دیگر را داخلی دانست.

 وي در خصوص مشکلات اساسی ارومیه و  بحران دریاچه ارومیه و آثار و تبعات  حاصل از خشک شدن آن به ویژه در بخش کشاورزی را از اهم آنها عنوان كرد و افزود : دولت سعی دارد با تعیین کارگروه احیای دریاچه و اقدامات عملی در مورد احیای دریاچه اقدام کند و جلسات آن نیز مرتبا در حال برگزاری است و همه ما منتظر نتایج حاصل از این کارگروه هستیم .

  وی از لزوم مستند سازی آثار خشک شدن دریاچه ارومیه توسط دهیاران و ارائه ان و بررسی آسیب ها و مشکلات حاصل از این موضوع را حائز اهمیت دانسته و بر انجام این کار توسط دهیاران تاکید نمود.

فرماندار ارومیه در ادامه  با اعلام این که اولویت پروژه های ما در سطح شهرستان اتمام پروژه های با بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی است ،  ادامه داد :  حفر چاه جدید برای تامین و برخورداری مردم شریف منطقه انزل با بررسی ها و کار کارشناسی نیز باید صورت گیرد .

وي بر اجرای تعهدات ادارات و سازمانها  به خصوص در زمینه تامین آب منطقه  تاکید كرد .

   در این جلسه نوری بخشدار انزل هم در سخناني مهمترین معضل و مشکل بخش را خشکسالی مداوم و تاثیرات سوء خشک شدن دریاچه ارومیه دانست و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در جهت رفع مشکلات و معضلات به ویژه در بخش کشاورزی و راههای روستایی و شهرک صنعتی و گاز رسانی و برق رسانی به مسیر جاده قوشجی از 3 راه قولنجی و آب رسانی به مزارع کشاورزی  دشت قره باغ و لزوم احداث یک مرکز شبانه روزی درمانی برای امورات سلامت و بهداشت مردم بخش ارائه كرد.

  خاطر نشان می سازد فرماندار ارومیه و هیئت همراه قبل از جلسه شورای اداری  با حضور در  دشت قره باغ و اراضی کشاورزی و تاسیسات آب رسانی  از نزدیک مسائل و مشکلات عمدتا آبرسانی این دشت و روستاهای آن  را مورد بررسي قرار دادند.

Print Friendly
کدخبر : 40299
دیدگاه خود را به ما بگویید.